Aöf 2015-2016 Güz Dönemi kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf 2015-2016 Güz Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri lisans ve önlisans bölümlerinde okuyan tüm öğrenciler için 2015-2016 Güz Dönemi Kayıt Yenileme tarihleri ve işlemleri ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz arkadaşlar..

Kayıt Yenileme Tarihleri;

Güz Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri; 12 Ekim 2015 - 23 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

2015-2016 Aöf SINAV TARİHLERİ
Sınav TürüSınav Tarihi
Güz Dönemi Ara Sınavı12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı28 - 29 Mayıs 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı02 Temmuz 2016

Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır...

1. Etapta;
http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan Türkiye Programları 'na tıklayın ardından KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Önemli :Ders ekle/sil işlemini Vakıfbank’a harcınızı yatırmadan önce yapın.

2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?;

2015-2016 eğitim yılı kayıt yenileme harç ücretleri Lisans bölümü yani 4 yıllık programlar da, AÖF harç ücretleri dönemlik olarak 205 TL’dir. Bu programlar içerisinde; İşletme – Konaklama İşletmeciliği – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri - İktisat Lisans Programı – Kamu Yönetimi – Maliye - Uluslararası İlişkiler - Felsefe - Sosyoloji - Tarih - Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri bulunmaktadır.

Ön lisans bölümü yani 2 yıllık programlarına ait AÖF harç ücretleri değişiklik göstermektedir. Adalet - Bankacılık ve Sigortacılık – Çağrı Merkezi Hizmetleri – Dış Ticaret – Emlak ve Emlak Yönetimi – Ev İdaresi – Fotoğrafçılık ve Kameramanlık – Halkla İlişkiler ve Tanıtım – İlahiyat – İnsan Kaynakları Yönetimi – İşletme Yönetimi – Kültürel Miras ve Turizm – Lojistik – Marka İletişimi – Medya ve İletişim – Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasaları – Muhasebe ve Vergi Uygulamaları – Özel Güvenlik ve Koruma – Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi – Radyo ve Televizyon Programcılığı – Sağlık Kurumları İşletmeciliği – Sosyal Bilimler – Spor Yönetimi – Tarım bölümleri için dönemlik olarak 205 TL yatırmak zorundadır.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı - Laborant ve Veteriner Sağlık - Sosyal Hizmetler - Turizm ve Otel İşletmeciliği -Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümlerinde ise dönemlik olarak 225 TL yatırması gerekmektedir.

Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım bölümü için belirlenen dönemlik kayıt ücreti ise 365 TL’dir.
Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz Aöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Peki ustten ders aldik diyelim. Sonraki donem ders az alacagimiz icin ucreti az mi yatiracagiz

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
usten drs almak

Ben son sinif ogrencisiyim. Usten butun dersleri alip bu donem okulu bitirebilir miyim.

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba,

Doktora yapıyorum. Aynı zamanda AÖF İşletme'ye kayıtlıyım. Normalde katkı payı ödemiyorduk. Artık iki üniversite (örgün) okuyanlar katkı payı ödemek zorunda kalıyor. Bunu biliyorum. Ancak, bir örgün bir de açıköğretim okuyanlar da mı harç ödüyor ?

okaba

Moderator
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Anladığım kadarı ile siz son sınıfa ikinci dönem dersleri alıp bu dönem okulu bitirebilir miyim diye soruyorsunuz.

Üstten ders alma 3. yarıyılda -> 5. yarıyıldan, 5 te -> 7. yarıyıldan, aynı şekilde 4 te --> 6. yy ve 6 yy da -> 8. yy dan ders alabiliyorsunuz.

Sizin üstten ders alma şansınız bulunmamakta.

okaba

Moderator
Bölüm:
Kamu Yönetimi
İkinci öğretim, uzaktan eğitim ve açık öğretimlerde katkı payı alınmakta, zaten örgün bir program okuyor olmanızla alakalı değil.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Yok ben yükseklisans yaptığım için 35 lira ekstra ödeme yaptım arkadaşlarıma çıkmadı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl