İkinci Üniversite Kapsamında Nasıl Kayıt Olurum

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk üniversitesi Açıköğretim fakültesi bünyesinden yürütülen programlara İkinci Üniversite kapsamında öğrenci kabul edilmektedir. Fakülte tarafından sunulan İkinci Üniversite hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler, Sosyal Hizmet Lisans Programı’nın dışındaki diğer programlarımıza kayıt yaptırabilirler. İkinci üniversite kapsamında aşağıdaki Lisans ve Önlisans programlarından birine kayıt yaptırabilirsiniz.

Lisans Programları

• Halkla ilişkiler ve Tanıtım
  • İşletme
  • Sosyoloji
  • Sosyal Hizmet

Önlisans Programları

• Adalet
  • Bankacılık ve Sigortacılık
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri
  • Çocuk Gelişimi
  • Dış Ticaret
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • İlahiyat
  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • İşletme Yönetimi
  • Lojistik
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği
  • Sivil Havacılık ve Ulaştırma İşletmeciliği
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Reklamcılık
  • Sosyal Hizmet Yönetimi
  • Acil Durum ve Afet Yönetimi
  • Bilgi Yönetimi
  • Emlak ve Emlak Yönetimi
  • Özel Koruma Güvenlik
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği
  • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

Kimler Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilir?

Hala Okumakta olan; Herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden öğrenciler Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirler. Lisans programında okuyan öğrenciler önlisans veya lisans, önlisans programında okuyan öğrenciler ise sadece önlisans programı tercih edebilir.
(Not : Sosyal Hizmet Lisans Programına İkinci Üniversite kapsamında öğrenci alımı yapılmamaktadır.)

Mezun olan; Daha önce herhangi bir önlisans veya lisans programından mezun olan öğrenciler Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirler. Lisans mezunu öğrenciler önlisans veya lisans, önlisans mezunu öğrenciler ise sadece önlisans programını tercih edebilir.(Not : Sosyal Hizmet Lisans Programına İkinci Üniversite kapsamında öğrenci alımı yapılmamaktadır.)

Başka bir üniversitenin Açıköğretim Fakültesinde okurken ya da mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilir mi?

Evet, başka bir üniversitenin Açıköğretim fakültesinde hala okuyanlar veya başka bir açıköğretim fakültesinden mezun olanlarda Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilirler. Örneğin Anadolu Üniversite Açıköğretim fakültesinde okuyan yada mezun durumda olan birisi aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine ikinci üniversite kapsamında kayıt yapabilir.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde uygulanan programlar için belirlenen materyal ücretlerini nasıl ve nereden öğrenebilirim?

Ata-Açıköğretim fakültesinde uygulanmakta olan programlar için belirlenen materyal ücretlerini aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz

http://www.ataaof.edu.tr/wp-content/uploads/mucret.pdf

Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Atatürk üniversitesine İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptıracak öğrencilerin öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden ön kayıt işlemlerini yapmaları gerekir. Ön kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler Halkbank veya VakıfBank’a kayıt için gerekli olan materyal ücretini yatırdıktan sonra Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kesin kayıt işlemlerini yaparak Kayıt Formunun çıktısını almaları gerekmektedir. Kayıt için gerekli evrakların Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine ulaştırılmasıyla kesin kayıt işlemleri tamamlanır.

Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesindek bünyesinde yürütülmekte olan programlara İkinci Üniversite kapsamında ön kayıt yaptırdım. Kayıt işlemlerimin tamamlanması için gerekli evraklar nelerdir ve bu evrakları fakülteye nasıl ulaştırabilirim?

Aşağıda belirtilen kayıt evraklarınızı Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine doğrudan veya posta yoluyla ulaştırabilirsiniz.

• Kayıt Formu (OBS üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır.)
  • Öğrenimlerine Devam Edenler için: Öğrenci BelgesiMezunlar için: Önlisans veya lisans diplomalarının resmi onaylı sureti
  • 4,5 cm x 6 cm ebatlarında 2 adet vesikalık fotoğraf (Arkalarına T.C. Kimlik Numarası ile ad ve soyad yazılacaktır.)
  • Erkek öğrencilerin (1994 ve daha önce ki yıl doğumlular) ilgili askerlik şubelerinden alacakları “Askerlik Durum Belgesi”

• Gazilerin, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (eş ve çocukları) ilgili kurumlardan (Emniyet ve Millî Savunma Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlar) alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ve taleplerini belirten dilekçe
  • En az %40 engel durumu olan öğrencilerimizin bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği
  • Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75 m’den, kız adayların 1.65 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu ile sabıka kaydının olmadığına dair belge
  • Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrencilerin ortak zorunlu derslerden muaf olabilmeleri için onaylı transkript belgesi (Hâlen öğrenci olanlar transkript belgesi göndermeyecektir.)
  • Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan alınan denklik belgesi

Kayıt ile ilgili evraklarınızı Ata-Aöf akademik takviminde belirtilen kesin kayıt tarihleri içerisinde Atatürk Üniversitesi Açıköğretim kampüsüne ulaştırmanız gerekmektedir. Kayıt evraklarınızı doğrudan ya da posta yolu ile ulaştırabilirsiniz.

Evraklarınızı ulaştıracağınız adres aşağıda verilmiştir.
Açıköğretim Fakültesi Adresi: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM

Kayıt evraklarının Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine ulaşıp ulaşmadığını öğrenmem mümkün mü?

Kayıt işleminizin başarılı bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını Öğrenci Bilgi Sitemi (OBS) üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kayıt için gerekli evraklarınızın Atatürk üniversitesi açıköğretim Fakültesine ulaşıp ulaşmadığını evrakınızı göndermiş olduğunuz kargo firması aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Kayıt işlemlerim tamamlandıktan sonra bilgilerime nasıl ulaşabilirsiniz ?

Kesin kayıt işlemleri Sistem üzerinden kayıt işlemlerini yapan öğrencilerin kayıt için gereken evrakların Fakültemize ulaştırılması ile tamamlanmış olur. Öğrenciler özlük bilgilerine ve dersleri ile ilgili bilgilere tüm Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden ulaşabilirler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara