Ata-Aöf Sınavlarında Dikkat Etmeniz Gerekenler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencileri Yarıyıl sonu ve bütünleme sınavlarına girerken yanında Sınava Giriş Belgesi’ni, Öğrenci Kimlik Kartı’nı ve nüfus cüzdanını götürmek zorundadır. Bu belgeleri götürmeyen adaylar sınava alınmazlar.

Sınav Giriş Belgemi Nasıl Alırım ?

Atatürk üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencileri Sınav Giriş Belgesi’ni https://obs.atauni.edu.tr/auth adresinden temin edebilirler.

Öğrencilerin Sınava Girerken Yanında Bulundurmaması Gereken Eşyalar Nelerdir ?

Atatürk üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencileri yarıyıl sonu ve bütünleme sınavlarına girerken yanlarında Cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar; cep bilgisayarı, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır. Yukarıda sıralanan nesnelerden biriyle sınava gelenler bu nesnelerle sınava alınmazlar.

Hangi durumlarda sınavınız geçersiz sayılır ?

Sınav kurallarına ve düzenine uymayan öğrencilerin sınavları iptal edilip geçersiz sayılmaktadır.

Sınav düzenine ters davranışlar sergileyen öğrencilerin durumları nasıl değerlendirilir?

Yarıyıl sonu ve bütünleme sınavlarında sınav düzenine aykırı davranan öğrencilerin hakkında Konuyla ilgili tutanak tutularak, yapılacak soruşturma neticesine göre öğrenci ile ilgili bir karara varılır.

Öğrencilerin Sınav Sırasında Sınav Düzeni ile ilgili Uymaları Gereken Kurallardan Bazıları Şunlardır;

• Sınav süresince görevlilerle konuşmak ve soru sormak yasaktır.
  • Görevlilerin öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır.
  • Sınavda kopya çekmek, kopya vermek, kopya verilmesine yardım etmek yasaktır.

Yanında veya oturduğu sırada defter, kitap, ders notu, konu özeti vb. bulunduran, sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım edenlerin isimleri Bireysel Sınav İptal Tutanağı’na yazılacak ve o oturumdaki sınavları geçersiz sayılacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara