Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf Sınavları Nasıl ve Nerede Yapılmaktadır?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Sistemi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi Ata-Aöf öğrencileri bir eğitim-öğretim yılı içerisinde her dönem için birer tane ara sınav, yarıyıl sonu sınavı ve bütünleme sınavına tabi tutulmaktadır. Dönem içinde yapılan ilk sınava Ara Sınav adı verilmektedir. Ara sınavlar LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi ) sistemi üzerinden online olarak yapılırken, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları ise ülke çapında gerçekleştirilen merkezi sınavlarla yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

Ara Sınavı Nasıl Yapılır ?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencileri ara sınavlarını LMS (Öğrenim yönetim Sistemi - Learning Management System) üzerinden online olarak gerçekleştirmektedir. Ara sınav, dönem sonu not ortalamasını %20 oranında etkilemektedir. Öğrenciler kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili bağlantıları kullanarak sınava katılabilmektedir. Ara sınav 20 sorudan oluşmakta ve bu sınavda her sorunun değeri 5 puandır. Soruları cevaplayıp sınavını bitiren Öğrenci, "Sınavı Bitir" düğmesini kullanarak sınavını tamamlar. Daha sonra notları otomatik olarak sistem tarafından hesaplanır. Sınav notları sınav saatinden 24 sonra da ilan edilerek öğrencilere duyurulur.

Dönem Sonu Sınavı Nasıl Yapılır ?

Dönem sonu sınavı Ata-Aöf tarafından belirlenen il sınav merkezlerinde akademik takvimde belirtilen tarihlerde yüz yüze yapılmaktadır. Yarıyıl sonu sınavlara dönem sonu not ortalamasını %80 oranında etkilemektedir.

Bütünleme Sınavı Nasıl Yapılır ?

Bütünleme sınavı da Dönem sonu sınavı gibi Ata-Aöf tarafından belirlenen il sınav merkezlerinde akademik takvimde belirtilen tarihlerde yüz yüze yapılmaktadır. Yarıyıl sonu sınavlara dönem sonu not ortalamasını %80 oranında etkilemektedir.

Örnek verecek olursak;

Ara sınavdan 60, Yılsonu sınavından ise 80 aldığınızı kabul edelim.
Ara sınavın yüzde 20'si için : 60 * 0,2 = 12
Dönem sonu sınavının yüzde 80' i için : 80 * 0,8 =64
Başarı notunuz : 12+64 =76

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde tek ders sınavı ve mazeret sınavı yapılmamaktadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara