Sınavlar nasıl yapılıyor ve Nasıl değerlendiriliyor? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
SINAVLAR NASIL YAPILIYOR ?

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesine yeni kayıt olan veya kaydını yenileten öğrenciler Güz ve Bahar Dönemlerinde Her dönem 1 tane Ara Sınav, 1 tane de Dönem sonu sınavı olmak üzere yılda 4 (dört) sınava girmektedir.

CUMARTESİ GÜNÜ
09:30 Sabah (1.Oturum)
14:00 Öğleden Sonra (3.Oturum)

PAZAR GÜNÜ
09:30 Sabah (2.Oturum)
14:00 Öğleden Sonra (4.Oturum)

Cumartesi ve Pazar günleri toplam 4 (dört) oturumda gerçekleştirilen bu sınavlar Sabah 09:30'da öğleden sonra ise 14:00'te yapılıyor.

Güz döneminde;
Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılda okuyan öğrenciler, öğleden sonra yapılan oturumda 3. ve 7. yarıyılda okuyan öğrenciler;

Bahar döneminde;
Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılda okuyan öğrenciler, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılda okuyan öğrencilerin sınavları yapılmaktadır.

Öğrenciler sınavlara önceden seçtikleri sınav merkezlerinde katılmaktadır. Sınavdan 1 (bir) hafta önce yayımlanan sınav giriş belgeleri sınav binası, salon bilgisi, sınav tarihi ve sınav saati gibi ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Öğrencilere sınav (soru) kitapçığı ve cevap kağıdı olmak üzere 2 adet belge verilmektedir. Sınav soruları 5 seçenekli olacak çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmaktadır. Öğrencilerin başarılarını ölçmek amacıyla yapılan bu sınavlar Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülmektedir.

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR ?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversite Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan hazırlanan Anadolu üniversitesi
Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav uygulama usul ve esasları ve Anadolu Üniversite Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri Bağıl değerlendirme Esaslarına göre yapılır. Çoktan seçmeli test olarak hazırlanan sınavlar bilgisayar ortamında değerlendirilir. Sınav notlarının kaydedilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine geçirilmesi ve öğrencilere duyurulmasında bilgi teknolojilerinden faydalanılarak sistem tarafından yapılır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara