Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde Seçmeli Ders var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 2012 yılına kadar yıllık sistemde öğretim yapmaktaydı. 2012 yılından sonra dönemlik-kredili sisteme dönüştürülen önlisans programlarında ve lisans bölümlerinde okutulan dersler, ders programı ve ders içerikleri yani müfredat yeniden belirlenmiştir. Konu ile ilgili Fakültede çalışan uzman öğretim görevlileri tarafından bir komisyon oluşturulmuş ve dersler tamamen yenilenip güncellenmiş, etkili, verimli ve güncel bir program içeriği oluşturulmuştur. Programlarda yer alan Derslerin kredileri yeniden belirlenmiştir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde okuyan öğrencilerin okudukları bölümden mezun olabilmeleri için; önlisans programlarında en az 120 AKTS kredilik, lisans bölümlerinde 240 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, GNO’sı en az 2.00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.

Mevcut sistemde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Anadolu-Aöf) bölümlerindeki derslerin tamamı zorunlu ders olup, seçmeli ders bulunmamaktadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara