2.sınıfa geçtim,yardım

daradevilt

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba

ben 4 yıllık aöf okuyorum.ilk sene başarılı geçti,alttan dersim falan yok.şimdi 2.sınıfa geçtim,15 inde kayıt yenilemeleri başlıyor,üstten ders alabiliyormuşuz.bu olay nasıl oluyor acaba ? normal üstten ders almadan 30 kredilik dersim varmış zaten,yukarıdanda en fazla 15 kredilik ders alabiliyorum.şimdi bu ekstradan aldıgım dersleri diyelimki sınavda veremedim,ne olacak ? bu seneyi ortalama ile geçsem,bu dersler ilerde bana sıkıntı yaşatır mı ? veya üstten ders almalımıyım sizce ? ortalamam 2.86 gelmişti ilk sene,sizce üstten ders almalı mıyım ? ve biraz bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
merhaba

ben 4 yıllık aöf okuyorum.ilk sene başarılı geçti,alttan dersim falan yok.şimdi 2.sınıfa geçtim,15 inde kayıt yenilemeleri başlıyor,üstten ders alabiliyormuşuz.bu olay nasıl oluyor acaba ? normal üstten ders almadan 30 kredilik dersim varmış zaten,yukarıdanda en fazla 15 kredilik ders alabiliyorum.şimdi bu ekstradan aldıgım dersleri diyelimki sınavda veremedim,ne olacak ? bu seneyi ortalama ile geçsem,bu dersler ilerde bana sıkıntı yaşatır mı ? veya üstten ders almalımıyım sizce ? ortalamam 2.86 gelmişti ilk sene,sizce üstten ders almalı mıyım ? ve biraz bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler.
2.sınıf dersleri ile birlikte 3.sınıftan 15 kredılık ders alarak 45 krediye kadar ders alabılırsınız.
Böylece 4 yıllık bir bolumu 3 yılda bitirmiş olursunuz.
Eğer herhangi bir işte çalışmıyor ve derslere sistemli ve sıkı bir şekilde çalışırsanız, yapabilirsiniz.
Eğer işte çalışıyorsanız, sizin için zor olabilir.
Ustten aldığınız dersleri veremezseniz seneye tekrar alacaksınız.
Kredili sistemde tüm dersleri vermeden mezun olamazsınız.

daradevilt

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2.sınıf dersleri ile birlikte 3.sınıftan 15 kredılık ders alarak 45 krediye kadar ders alabılırsınız.
Böylece 4 yıllık bir bolumu 3 yılda bitirmiş olursunuz.
Eğer herhangi bir işte çalışmıyor ve derslere sistemli ve sıkı bir şekilde çalışırsanız, yapabilirsiniz.
Eğer işte çalışıyorsanız, sizin için zor olabilir.
Ustten aldığınız dersleri veremezseniz seneye tekrar alacaksınız.
Kredili sistemde tüm dersleri vermeden mezun olamazsınız.
öncelikle ilgin için teşekkürler.ilk seneyi başarılı geçtim,ciddi anlamda çalışmıştım.gündüz iş,gece ders çalıştım.bu sene işler arttı biraz,daha yoğun olacagım o yüzden kararsız kaldım şuan.normalde hedefim 3 yılda üniversiteyi bitirmekti ama bilmiyorum.her dönem üstten ders alsam,3 senede bitirmek var.biraz daha düşünsem iyi olacak sanırım.

birde diyelimki,üstten 3 ders aldım,krediyi 45 e tamamladım.o aldıgım dersleri veremessem ne oluyor ? diğer normal almak zorunda oldugum dersleri geçsem,bu 3 dersi geçemessem ortalamama olumsuz yansıyor değil mi ? birde şöyle bir durum var erken bitireyim derken,geçde kalabilirim. düşünmeye devam.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Aldıgınız uc dersi vermezseniz, seneye aynı donem tekrar alıcaksınız.
Aldıgınız tum dersler genel not ortalamanızı etkıler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz