2020 - 2021 Sınav Tarihleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2020 yılında ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de bir çok sınav gibi açıköğretim bahar dönemi sınavlarıda online yapılmıştır. Şu an henüz pandemi geçmemiş olup hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için 2020 - 2021 öğretim yılı sınav takvimlerini açıklandı. Pandeminin durumuna göre sınavların yüz yüze veya online olarak yapılabilecek.

Açıköğretim güz ve bahar dönemi arasınavında genelde ders kitabının yarısından sorumlu olunur. Dönem sonu sınavında ise tüm ünitelerden sorumlu olunmaktadır. Sınav sorumluluk üniteleri için tıklayınız.

Açıköğretim sınavlarına düzenli olarak çalışmanız sizlere dersleri geçmenizde çok fayda sağlayacaktır. Kendi kendinizin öğretmeni olacağınız için planlı ve düzenli bir şekilde günlük olarak çalışmanızı öneriyoruz. Arasınav ve dönem sonu sınavına çalışma teknikleri için tıklayınız.

Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.
SINAV TARİHLERİ
Sınav TürüSınav Tarihleri
Güz Dönemi Ara Sınavı12 – 13 Aralık 2020
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı16 – 17 Ocak 2021
Bahar Dönemi Ara Sınavı10 – 11 Nisan 2021
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı29 – 30 Mayıs 2021
Yaz Okulu Sınavı08 Ağustos 2021
SINAV MERKEZİ TERCİHİ SON TARİHLERİ
Sınav TürüSon Tercih TarihiAçıklama
Güz Dönemi Ara19 Ekim 2020Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.
Güz Dönemi Dönem Sonu04 Aralık 2020Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.
Bahar Dönemi Ara01 Mart 2021Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonu19 Nisan 2021Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.
Yaz Okulu Sınavı09 Temmuz 2021Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, yaz okulu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Kaynak: Aof Sınav Takvimi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl