Açıköğretim için ek tercih var mı?

micgheg

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar,

Ben örgün öğretim programında 4 yıllık bir bölümde 3.sınıf öğrencisiyim , ekonomik sebeplerden bu seneden itibaren okula devam edemeyeceğim, açıköğretimden 4 yıllık bir bölüme kayıt yaptırmayı düşündüm fakat temmuz ayında tercih yapıldığını bilmediğimden kaçırmışım. Açıköğretim bölümleri için ek tercih tarihi veriliyor mu? Örgündeki kaydımı sildirmem gerekir mi? Bu yıl ki ygs puanım 260. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selamlar;

Önümüzdeki haftadan sonra ek tercihler yapılacaktır. Aöf bölümlerine kayıt olmayanların ve kontenjan açığı olan bölümler için tercih yapabilirsiniz sizde. BURAYA tıklayarak bu yıl ilk tercihler sonucu oluşan taban puanlarını görebilirsiniz. Tercih sonucu eğer yerleşirsen Aöf ye kayıt olmak için Örgünden önlisans diplomanı alarak kaydını sildirebilirsin. Ayrıca Lisans tamamlama kapsamında Lisans bölümü okurken herhangi bir sebepten ötürü Önlisans diploması alarak okuldan kaydını sildirenler. Açıköğretim İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi veya Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirler. BURAYA tıklayarak bölümünün öğrencilerinin bu haktan yararlanıp yararlanamadığını görebilirsin. Bence bu sana daha uygun. Böylelikle yıl kaybetmeden 3.sınıftan devam etmiş olursun.

Bir diğer kayıt yönteminde sınavsız ikinci üniversite kapsamında istediğin bir aöf bölümünün 1.sınıfına direk kayıt hakkın var. Bununla ilgili bilgi almak içinde BURAYA tıklayabilirsin.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara