Aöf Finansal Tablolar Analizi 2013 Bahar Dönemi Final Sınav Soruları

guveni

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
(d) kitapçığı
e b a e a c e b a e b b c d b a c b e d

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
aa

işletmelerin sermaye analizi diye soru vardı
net gelir yaklaşimi
net faliyet gelir yaklaşimi
geleneksel yaklaşim
mödigliani-miller yaklaşimi
yanliş şikki hatırlamıyorum

gapa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
fon ile ilgili soru vardi cevap cari faaliyet olmalı

knidos

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
benim kitap B şıklarım BCDBA AEDAC CADEE BEDBA BAŞKA (B) kitapçığı olan arkadaşlar lütfen karşılaştıralım tek kötü dersim bu ara sına notum 35 çünki kalırsam çok üzülecem

kesin net doğrularım

1-45
2-kıdem tazminatı nakit olarak hesaplanmaz
3- ortakların demografik özellikleri
4-işletmenin satış ve giderlerini karşılamada sorun olabilir
5-başabaş noıktası
6-finansal kaldıraç
7-z puanı hesaplanırken mutlak değer yüzde olarak hesaplanır
8-karlılık analizi I II III

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
öncelikle herkese iyi günler aöf sınavı bu finansal tab. analizinde abarttığını sayısallardan en basit ve o kadr formülün içinden bitane sayısal sorduğu ve en ücra kıyıda köşede kalmış sözel soruları bulup sormuşlar bu yüzden tebrik ediyorum aöfyi bu konuda.

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ilk sınavım 70 ama bu sınavdan çok merak ediyorum kaç olucak çan eğrisi tek dersimiz var inş. geçeriz benim gibi olan arkadaşlarda geçer.

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
yaptıklarımı ve hatalarımı paylaşmak istiyorum çok basit hatalar yaptım ama pek çalışmamıştım işin doğrusuda bu zaten.
1- 365/8 = 45 doğru
2- net çalışma serm. noksanı vardır . (dönen varlıklar %45 kvyk % 55 ) doğru
3- serbest nakit akış. ( geçen sınavda çıkan sorunun bu sefer cevabını verip sorusunu sormuş) doğru
4-ortakların demografik özel. doğru
5-piyasa değeri doğru
6- I, II , III doğru
7-ödenmiş sermaye doğru
8-kısa vadeli borcu uzun vadeliye döndürme doğru
9-kıdem tazminatı ödemenin yapıldığı zaman yapılmaması doğru
10-sermaye karlılığı arttırımı doğrudur die tahmin ediyorum
11- başabaş noktası olucaktı ben çok aptalca karak yaptım yanlış
12-borç/özkaynak olucaktı net kar marjı yaptım yanlış
13-iktisadi yapısı yaptım bütük ihtimalle yanlış /teknolojik yapısı diolar )
14- % 100 borç olucaktı %100 srmaye yaptım yanlış
15- mm gelir yaklaşımı yaptım ( net faaliyet gelir yaklaşımı olucakmış ) yanlış buda
geriye 5 adet soru kaldı onlardanda 2 adet doğru yapıp ne geçmek istiyorum çan eğrisi inş. 45 te kalır yoksa işimiz yaş sorular basitti ama çok zora çalıştık heralde kolayları yapamadık gerçekten böyle saçma bi sınavdı işte:D

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
2. sorunun cevabı yanlış. Hangisi çıkartılamaz diyordu hangisi çıkartılabilir denmiyordu soruda.
Kıdemle ilgili sorunun cevabı nakit olması gerekiyor kitapta öyle bir tanım yok çünkü.

Kitaptan baktığım doğru cevapları yazayım ben de.

S7) Aşağıdakilerden hangisi Brüt kar marjını etkileyen unsurlardan biridir?
CEVAP:Satışların maliyeti

S11)Net gelir yaklaşımına göre borçlanma maliyeti sürekli olarak özkaynak maliyetine göre düşük olmasının nedeni nedir?
CEVAP:Yeni hisse senedi ihraç etmenin daha fazla maliyetli olmasıdır.

S13)Herhangi bir varlıktan gelecekte elde edilmesi beklenen nakit akımlarının bugüne indirgenmiş değerine ne ad verilir

Bu sorunun şıkları çok karışıktı benim işaretlediğim şıkkın yanında parantez içinde reel yazıyordu ama doğru cevap mı emin değilim.
Kitaptaki tanım şu şekilde.

"Herhangi bir varlığın gerçek değeri ya da ekonomik değeri, ilgili varlıktan gelecekte elde edilmesi beklenen nakit akımlarının bugüne indirgenmiş değeridir."

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Pardon 11. sorunun cevabını yanlış yazmışım doğru cevabın "borç verenlerin üstlendikleri risklerin, hissedarların veya işletme sahiplerinin yüklendikleri riskten daha düşük olduğu varsayımından kaynaklanmaktadır."

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
kıdem taz.ile ilgili cevabım doğru oraya yanlış yazmış olabilirim hepsini hatrlıcak değiliz ya

knidos

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2 nci sorun yanlış trt okul da bu soru soruldu cevabı ''işletmenini satış ve giderlerini karşılamada sorun olabilir'' doğru cavap bu

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2.soru yanlış olabilir bilader kıdem tazminatı doğru amada nie bu kadar uzattın onuda anlayamadım ben:D

omermelek

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
benim cevaplarım içerisinde de şunlar var ama inşallah geçeriz ilk sınav 75 ..

* teknolojik risk
* 360/8 = 45 olacaktı bu kesin doğru
* ortakların demografik özellikleri
* tarım sanayi hizmet sorusunda büyükten küçüğemiydi küçükten büyüğemiydi hatırlamıyorum ama ben hizmetler , sanayi ve tarım olarak yani 3,2,1 şeklinde sıralama yaptım..
* gerçek değer
* 100 de 100 özkaynak
* mm yaklaşımı
* kıdem tazminatı sorusuna tahakkukla ilgili olan şıkkı işaretledim.

hatırlayan yanlışları söyleyebilir...

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bu forumda amacımız sınav soruları açıklanmadan birbirimize sınav hakkında bilgilendirme vermek zaten sorular ç.şamba günü açıklancak bizde şıklarımızıda aldık sonuçlarımızıda bilcez kaç aldığımızı büyük ölçüde ama yinede forumda aa sen yanlış yapmışsın o bu olcaktı şu olcaktı demenn manası yok herkes paylaşsın güzelce sorularını. zaten tek sınavımız bitsinde alalım diplomamızı diye bakıyoruz:D

eelifff

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
mezunum artıkkkk....ilk sınavda 85 almıştım ,2.sınavda 12 soru doğrum var ve 60 almışım ...ortalamam:67,5 BB ...güz döneminde 65 ile AA almıştım gerçi çan eğrisiyle yine AA olabilirde bilmiyorum ...benim gibi mezun olan arkadaşları tebrik ediyorum....devam eden arkadaşlarada okul hayatlarında başarılar dilerim dilerim ben geçen sene 49 puanla bu dersten kalıp 1 yıl uzatmıştım ve bunalıma girmiştim ama gerek yokmuş öyle ya da böyle bitiyormuş napalım kaybolan 1 yılımıza oluyor ama jkendiizi bunaltmayla da elimize bişey geçmiyor benim gibi 3 ay başağrısı yaşamak dışında:s nseyse umarım herşey gönlünüzce olur;)

ercaa

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
çokiyi yazmışsınızda aynen bende 49 ile kalmıştım muh. denetimive analizden ab gelmişti benim denetimde çok çalıştık ama inş. bunuda geçeriz artık psikolojisini etkiliyo tek dersten 49 ile kalmak çok kötü bişey biliyorum sizin adınızada çok sevindim ben inş. bende 55-60 almışımdırda rahat geçeriz soruları görmeden pek bişey diemiyorum ama şu anda kesin 40-45 var.

Çevrimiçi üyeler

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz