AÖF okurken başka bir AÖF programına kayıt hakkında yardım

dovahkin

Yeni Üye
Arkadaşlar ben şu an işletme okuyorum açıktan. Aöf den web tasarım ve kodlama okumak için işletme kaydımı sildirmem gerekiyor mu yoksa sadece ayt ye girip yeni kayıt olup web tasarımda okuyabiliyor muyum ? illaki bir bölümde kaydımız olması mı gerekiyor aöf okurken. bilgisi olan varsa yardımını rica ediyorum. ona göre tyt başvurumu yapacagım bugün son gün.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba,
Aynı üniversitede 2 tane açıköğretim kaydınız olamıyor. Yenisine kayıt olmak için eskisini sildirmeniz gerekiyor.Okuduğum işletme Atatürk Üniversitesinde yeni kayıt olacağınız Web Tasarım Anadolu Üniversitesinde ise mevcut kaydınızı sildirmeden yeni bölüme kayıt olabilirsiniz.

Daha önce üniversite okumadıysanız yeni bölüme kayıt için tyt gerekecektir. Şu anda okuduğunuz aof farklı üniversite ise 2. üniversite kapsamında sınavsız olarak kayıt olabilirsiniz.

dovahkin

Yeni Üye
Merhaba,
Aynı üniversitede 2 tane açıköğretim kaydınız olamıyor. Yenisine kayıt olmak için eskisini sildirmeniz gerekiyor.Okuduğum işletme Atatürk Üniversitesinde yeni kayıt olacağınız Web Tasarım Anadolu Üniversitesinde ise mevcut kaydınızı sildirmeden yeni bölüme kayıt olabilirsiniz.

Daha önce üniversite okumadıysanız yeni bölüme kayıt için tyt gerekecektir. Şu anda okuduğunuz aof farklı üniversite ise 2. üniversite kapsamında sınavsız olarak kayıt olabilirsiniz.
Şöyle bir yazı buldum hocam. Bu yazıya hem aöf işletme okuyup hemde önlisans olan web tasarım okuyabiliyorum gibi anladım. Dogru mu anladım ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Şöyle bir yazı buldum hocam. Bu yazıya hem aöf işletme okuyup hemde önlisans olan web tasarım okuyabiliyorum gibi anladım. Dogru mu anladım ?
Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından,
a) Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar,
b) Lisans programlarında okuyan/mezun olanlar,
c) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar) ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar;
Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin ön lisans /lisans programlarından birine,
Herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurmak suretiyle kayıt yaptırabilirler.

Verdiğiniz sayfada yukarıdaki bilgiler yazıyor. Okuduğunuz işletme Anadolu Üniversitesinde ise 2. üniversite olarak aynı anda web tasarıma kayıt olamıyorsunuz. Anadolu aof işletmeden mezun olduysanız kayıt olabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO