Bölüm önerisi

idammahkumu

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Değerli arkadaşlar hali hazırda bir kamu kurumu personeliyim. 2 yıllık halkla ilişkileri yeni bitirdim, dikey geçişle a.ö.f. ile devam edeceğim. Geçebileceğim bölümleri biliyorum. Amacım zorlanmadan lisans mezunu olabilmek. Sayısal derslere ilgi duymuyorum, daha ziyade sözel konuları seviyorum. Zaten memur olduğum için illa kpss ye yönelik bölüm olsun istemiyorum, okumaktan zevk alacağım bir lisans programı olsun istiyorum. Ancak sırf 4 yıllık diplomam olsun diye de okumak istemiyorum. 2017 yılında KPSS'ye girmeyi de düşünüyorum..
Şimdi bu bağlamda,

Bana hangi a.ö.f lisans bölümünü önerirsiniz?

Bir diğer sorum ise şudur.

3. sınıfdan bir lisans bölümüne devam ederken, ikinci üniversite kapsamında Aöf. sosyoloji bölümünü de okumak istiyorum. Ancak, sosyoloji okumak için lisans öğrencisi olmak veya lisans mezunu olmak gerekiyormuş. Üstelik aynı üniversitede de okuyamıyoruz, yani anadolu üni de olmuyor bu. Sosyolojiyi istanbul üni. den tercih edeceğim. Sorum şu, 3. sınıf anadol aöf bölümlerinden birine, örneğin kamu yönetimine kaydoltuktan sonra lisans öğrencisi olarak istanbul sosyolojiye başvurabilir miyim? umarım anlatabilmişimdir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bana göre Kamu Yönetimi bölümü okumak kamuda sana fayda sağlayacaktır.

Evet İkinci üniversite kapsamında başvurabilirsin. Ama İkinci üniversite kayıtları ile Anadolu Üni kayıtlarına dikkat etmek gerekli.

idammahkumu

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Kamu yönetimi bölümü kamuda bana ne gibi bi fayda sağlar, ayrıca uluslararası ilişkiler bölümü benim için ideal bir bölüm olabilir mi?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kamu Yönetimi bölümü mezunu olarak Kamuda müdür, müdür yardımcısı gibi konumlara gelebilirsiniz. Uluslararası İlişkiler bölümü ise yaptığınız işe bağlı olarak size fayda sağlayabilir de sağlamayabilir de. Kamu yönetimi daha geniş yelpazesi olduğundan size daha uygun görünüyor.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem