küçük şeyler...

xyzes

Yeni Üye
Saniyelerin ne kadar önemli olduğunu kimse bilemez.
11. Eylül İkiz Kulelere saldırı sonrası binadaki firmalardan birinin hayatta kalanlarla yapılan sabah toplantısında güvenlik görevlilerinin başı ,orada hayatta kalabilenlerle ilgili şunları anlatmış; Küçük şeyler; O sabah

· Firma müdürü o gün oğlu ana okuluna başladığı için işe geç kalmış
· Birinin o gün ofis kahvaltısına getirilecek Donut'ları alma sırasıymış
· Bayan elemanlardan birinin sabah alarmı çalmamış
· Biri kaza yüzünden trafiğe takılmış - Biri otobüsünü kaçırmış
· Biri kıyafetini lekelemiş, üstünü değiştirmek vakit almış
· Birinin arabası çalışmamış
· Biri telefonu cevaplamak için geri dönmüş
· Biri çocuğunu hazırlamakta zorlanmış, geç kalmış
· Biri taksi bulamamış
· Ama en etkileyicisi, biri o gün ofise yeni aldığı ayakkabıları giymiş, ayakkabı ayağını rahatsız etmiş ve bir eczaneye uğramış, yara bantı almak için !!! Bu gün hayatta olma sebebi olan bantı almak için...

Şu anda trafikte sıkıştığımda, asansörü kaçırdığımda, bir telefona cevap vermem gerektiğinde, yani beni rahatsız eden küçük şeyler olduğunda, Tanrının benim o anda orada olmam gerektiğini istediğini düşünüyorum. Bir daha ki sefere, sabahınız tersliklerle başladığında, çocuklarınız giyinmek istemediğinde, arabanın anahtarını bulamadığınızda, bütün trafik ışıklarına takıldığınızda, huzursuz olmayın, sinirlenmeyin. Tanrının o an sizi gözetlediğini ve koruduğunu düşünün...

Küçücük tersliklerle belki de Tanrının sizi o anda koruduğu için yaşanıyordur ve biz umarım küçük sıkıntılı anlarda bunun olası nedenlerini hatırlarız ....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO