Maydonoz Tansiyona İyi Geliyor

Hazır-Cevap

Özel Üye
Yapraklarında A, C ve K vitaminleri olan maydonoz potasyum, kükürt, kalsiyum, magnezyum ve klorin zengini.

Maydanozun vitamin kaynağı olduğunu belirten Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Eşiyok, yapraklarında A, C ve K vitaminlerinin bol olduğunu söyledi.

İşte maydonozun faydaları
Maydanozun vitamin kaynağı olduğunu belirten Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Eşiyok, yapraklarının A, C ve K vitaminleriyle demir bakımından zengin olduğunu söyledi.

Maydanozun potasyum, kükürt, kalsiyum, magnezyum ve klorin yönünden de zengin olduğunu aktaran Eşiyok, "Bir tutam maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacını karşılıyor. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlarken kanı temizliyor, kansızlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi geliyor." dedi. Enzimleri uyararak sindirim rahatsızlıklarını da dindirdiğini belirten Eşiyok, ayrıca iltihaplı yaraların iyileşmesine yardım ettiğini kaydetti. Maydanozun mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini engellediğini de kaydeden Eşiyok, "Maydanoz, romatizmada, tansiyon düzensizliklerinde, şişmanlıkta kullanılabilecek bir bitkidir. Ayrıca böbrek taşı, kum gibi rahatsızlıklarda da etkilidir." ifadelerine yer verdi.

İnternet Haberden Alıntıdır.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Çok severim maydonozu:)
Teşekkürler bilgilendirme için canım;)

Hazır-Cevap

Özel Üye
Bende salatada sevmem.Sade yemeyi severim.
Rica ederim tatlım ;)

ECRİN90

Özel Üye
Ben de böreklerde falan sevmem :eek: Teşekkürler bilgi için ;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara