Mezuniyet sonrası yeni kayıt hakkında bi soru ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Kullanıcılar
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
İyi Geceler,

2011 yılında 2 yıllık ön lisans programını Sakarya Üniversitesinden bitirdim. Aynı sene AOF'ye (4yıllık işletme-geçiş) kaydoldum ve kayıt öncesinde askerliğimi mezun hakkımı kullanarak 2 yıl tecil ettirdim.

Şu anda AOFden mezun olmak üzereyim, tek ders kaldı ve verip vermemek benim elimde.

Sorum şudur ki ;
Eğer bu dersi verip mezun olursam, yeniden 2 yıl tecil hakkı kullanabiliyor muyum ? ya da
Yine bu dersi verip mezun olursam, sınavsız bir şekilde AOF'ye tekrar kayıt yaptırıp (herhangi bir programa) askerliği 29 yaşına kadar tecil ettirebiliyor muyum ?
Yoksa 29 yaşına kadar bu desten sürekli kalmam mı gerekcek askere gitmemek için ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anladığım kadarı ile Önlisanstan mezun olduğunuz yıl, DikeyGeçiş kapsamında sınavsız İşletme 3.sınıfa kayıt oldunuz. Kayıt olmadan da askerliği 2 yıl tecil ettirdiniz. Bura yaptığınız en büyük hata tecil işlemi olmuş. Zaten üniversite sizin yerinize askerliği tecil ettirecekti. Ama artık geçmiş maalesef.

Siz önlisans diploması ile tecil ettirmişssiniz. Lisans diploması ile tekrar ettirebilirmisin emin değilim. En iyi öğrenme yolu askerlik şubesine gidip sorman. Eğer etmiyorlarsa askere gitmemek için 28 yaşına kadar dersten kalıp, sonra geçebilirsin. Ama burada şu devreye giriyor. Azami öğrencilik süresi diye bir durum var. Bu önlisans bölümleri için 4 yıl lisans bölümleri için7 yıldır. Sen Dikey geçiş ile geçtiğin için sana 4 yıl verilecektir diye düşünüyorum. Yani kayıt olduktan sonra 4 yıl içerisinde lisans mezunu olmazsan tecil işlemin yapılmamakta.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
şube

Konuyu askerlik şubesi ile görüştüm ve lisans diploması ile 2 yıllık tecil tekrar kullanabileceğimi belirttiler. İhtiyaç duyanların bilgisine,

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem