Nasıl Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Olabilirim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Nasıl Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Olabilirim?

Merhaba. Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırmanın herkes için farklı bir çok gerekçesi var. Bir çok kişi açıköğretim fakültesi bölümlerini tercih etmekte, aöf bölümlerine kaydolmak istemekte. Açıköğretim fakültesi önlisans ve lisans bölümlerine kayıt yaptırmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Durumunuza göre size en uygun olan bu yollarda birini tercih ederek AÖF öğrencisi olabilirsiniz. Açıköğretim sistemi ile yeterince bilgi sahibi olmayan bireyler içinde bulundukları durum ile ilgii umutsuzluğa düşmekte, Açıköğretim sistemini bilmediği için kayıt yaptırma aşamasında bocalama yaşamaktadır. Birde sistemde her yıl yapılan değişiklik adaylardaki umutsuzluğu daha da derinleştirmektedir. Sistem Aslında oldukça basittir.

Takip edeceğiniz yolu belirlerken, mezuniyet durumunuz, okumak istediğiniz bölümün önlisans mı yoksa lisans mı olacağı, yeni kayıt mı yaptıracaksınız yoksa lisans bölümüne geçiş mi yapacaksınız gibi kriterler devreye girmekte. Aşağıda Açıköğretim öğrencisi olabilmeniz için size uygun olan kayıt türlerini daha kolay belirleyebilmeniz açısında tüm kayıt türlerini ve koşullarını listeledik, size uygun olan kayıt türünü belirleyerek açıköğretimli olmanın ilk adımı tamamlamış olabilirsiniz.

En az lise mezunu veya dengi okullardan mezunsanız YENİ KAYIT (YGS İLE)
İki yıllık önlisans bölümlerinden mezun veya mezun olabilecek durumdaysanız DİKEY GEÇİŞ (DGS İLE)
Halen Örgün öğretim de öğrenci iken öğrenimine Açıköğretim fakültesi ile devam etmek isteyenler için YATAY GEÇİŞ
Üniversite bölümlerinden birinde okuyorsanız veya mezunsanız SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara