Ösym Yerleştirme Tercihlerinden Açık Öğretim için tercih yapabiliyormuyuz..?

Deletix

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Lys sınavından düşük puanlar aldım 7-17 Temmuz arası yapılacak olan yerleştirme tercihlerinde açık öğretim bölümlerini tercih etmek istiyorum fakat Ösym kılavuzun da açık öğretim bölümleriyle ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım sadece Üniversite isimleri,bölümler ve taban puanları verilmiş..

Aöf ile Osym arasında bir fark varmı..? Ben AÖF'ni tercih edersem 7-17 temmuz arası Ösym'den tercih yapmalımıyım..?
Aöf tercihleri de Osym sitesinden mi yapılıyor..? Aöf harici Osym bünyesin de başka açık öğretim eğitimi veren bölümler varmı ben sadece Eskişehir Açık öğretim fakültesini gördüm oda 2 branş üzerine..

Ygs puanlarımı aşağıda verdim

YGS1:190 YGS2:191 YGS3:252 YGS4:249 YGS5:233 YGS6:212

Aşağıda Lys puanlarımı verdim çok düşük bu puanlarla açık öğretim üzerinden okuyabileceğim bölüm varmı..?

Lys puanlarım TS1: 259 TS2: 257

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Lys sınavından düşük puanlar aldım 7-17 Temmuz arası yapılacak olan yerleştirme tercihlerinde açık öğretim bölümlerini tercih etmek istiyorum fakat Ösym kılavuzun da açık öğretim bölümleriyle ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım sadece Üniversite isimleri,bölümler ve taban puanları verilmiş..

Aöf ile Osym arasında bir fark varmı..? Ben AÖF'ni tercih edersem 7-17 temmuz arası Ösym'den tercih yapmalımıyım..?
Aöf tercihleri de Osym sitesinden mi yapılıyor..? Aöf harici Osym bünyesin de başka açık öğretim eğitimi veren bölümler varmı ben sadece Eskişehir Açık öğretim fakültesini gördüm oda 2 branş üzerine..

Ygs puanlarımı aşağıda verdim

YGS1:190 YGS2:191 YGS3:252 YGS4:249 YGS5:233 YGS6:212

Aşağıda Lys puanlarımı verdim çok düşük bu puanlarla açık öğretim üzerinden okuyabileceğim bölüm varmı..?

Lys puanlarım TS1: 259 TS2: 257

Anadolu Üniversitesi, Istanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi AOF bolumleri kontenjanlarını ve 2013 puanlarını içeren detaylı bilgiler linkte 2014 Aöf Bölümleri Kontenjanları ve Puanları | Açıköğretim I Aöf I Anadolu Üniversitesi Sitesi yer almaktadır.

Tercihlerinizi 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaranız ve şifreniz ile kendiniz yapacaksınız..

Deletix

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Teşekkür ederim peki Uzaktan eğitim ile Açık öğretim aynı anlamamı geliyor..?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Uzaktan eğitim ile açıköğretim aynı değildir. uzaktan eğitimde dersler internet üzerinden online verilmekte ve derse katılma zorunluluğunuz vardır, yani örgünün evde okunanı diyebiliriz. Açıköğretim de ise size ders meteryalleri verilir ve bunlara çalışarak sınavlara girmeniz istenir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem