Şekillerin Konuşması

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
ŞEKİLLERİN KONUŞMASI

Çomak kukla:
1. Üçgen, 2. Kare, 3. Dikdörtgen, 4.Daire

Üçgen ile kare yolda karşılaşırlar ve selamlaşırlar. Daha sonra üçgen kareye kendini tanıtır.
- Biliyormusun benim üç kenarım var. Bu yüzden bana üçgen diyorlar. İstersen bir sayalım. Bir, iki ,üç.
Sonra kare üçgene kendisini tanıtır.
- Benim adım da kare, dört kenarım var, kenarlarımın dördü de birbirine eşit. Benim kenarlarımı da sayalım. Bir , iki, üç, dört. Sonra da üçgenle kare çok iyi arkadaş olarak beraber yollarına devam ederler.
Yolda giderken dikdörtgen ile karşılaşırlar. Kare hemen atılır.
- Aaaa, bana benziyor der. Üçgen de hemen
- Siz birbirinizden farklısınız der, Çünkü onun iki kenarı uzun, iki kenarı kısa, oysa senin bütün kenarların eşit. Üçgen gel onunla da tanışıp arkadaş olalım der.
Daha sonra dikdörtgene yaklaşıp selamlaşırlar. Dikdörtgen kendini tanıtır.
- Benim adım dikdörtgen, dört kenarım var, ikisi uzun , ikisi kısa.
Üçgen ve kare kendilerini dikdörtgene tanıttıktan sonra beraber yollarına devam ederler. Yolda daire ile karşılaşırlar. Ama daire hiç birisine benzemiyor. Çünkü dairenin köşeleri yoktur. O bir yuvarlaktır. Daha sonra daire ile tanışırlar çok iyi arkadaş olurlar ve yollarına devam ederler.

Geometrik şekiller farklı etkinliklerde tanıtılır ve öğretilir. Bu hikayede iyice kavrama için pekiştirmek için verilebilir. Hikaye anlatılırken çomak kuklalar kullanılır ve farklı konuşmalar da eklenebilir. Nasılsınız? Teşekkür ederim gibi.
Sonunda sınıfta şekillere benzeyen eşyaların bulunması istenebilir, şekillerle ilgili oyunlar oynanabilir. İYİ UYGULAMALAR.
Örnek olarak kukla

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO