Yemekten Sonra Bunları Yapmayın !!

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Yemek yedikten sonra keyif olarak adlandırdığınız ritüeller var mı? Bir sigara yakmak ya da kısık ateşte demlemeyi ihmal etmediğiniz çay gibi..

İşte yemekten sonra yapmamanız gerekenler:
1) Araştırmalar yemekten sonra içilen tek bir sigaranın 10 taneye bedel olduğu kanıtlıyor. (Kanser riski de doğru orantıda artıyor)

2) Yemekten hemen sonra meyve yemek midenin hava ile dolmasına sebep oluyor. O yüzden meyvenizi yemekten 1-2 saat önce ya da sonra yemelisiniz.

3) Çay yaprakları yüksek oranda asit içerdiği için yemeklerden aldığımız proteinleri sindirmemizi zorlaşır.

4) Yemekten sonra kemer gevşetmek bağırsakların bükülmesine ve bloke olmasına sebep.

5) İnsanlar genellikle yemek yedikten sonra yürümenin ömrü uzattığına inanır. Halbuki bu doğru değil. Yürümek, sindirim sisteminin yediğimiz yemeklerden nütrientleri özümsememesine sebep olur. Yani yediğimiz yemeğin hiçbir anlamı kalmamasına...

6) Banyo yapmak kan akışını ellere, ayaklara doğru çoğaltır ve bu da midenin etrafındaki kan miktarını azaltır. Sonuç olarak, sindirim sistemini zayıflatır.

7) Yemekten hemen sonra uyuduğumuzda, yediklerimizi yeterince sindiremeyiz. Bu da bağırsak iltihaplanmalarına ve mide rahatsızlıklarına sebep olur.

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
yemekten 1 saat sonra çay içerim çoğu zaman bide geceleri yemek yemeden uyuduğum az olmuştur. Aaa yanlış yapmışım diyorum şuan ama 2 dk sonra amann sallaa ben iflah olmam yha dicem ve aynını yapcam sanırım. hayırlısı olsun:) eyvallah doğru bilgilendirme için bendekilerle takasladım ii oldu

Aşkaimtisal

Yeni Üye
yemekten hemen sonra asla bişey yiyemeyen ve içemeyenlerdenim ben. bu yüzden bu konudan 90 aldım..:) sadece tek yaptığım bazen yemekten sonra aşırı bi şekilde uykum geliyor ve bende uyuma imkanım varsa hemen uyuyorum.hele ramazanda iftarı yapınca aşırı bi uyku bastırıyo kendimi zor tutuyorum uyumamak için..

yemekten hemen sonra banyo yapma hakkında peygamber efendimizin (s.a.v.) de hadisi vardı ama tam aklıma gelmiyor.. tok karnına banyo yapmamamız gerektiğini bildiriyordu hadis....

AsenA_38

Yeni Üye
bunların bir çoğunu yapıyorum sigara hariç sonum kötü gözüküyor

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye