yeni formasyon yönergesi

ezgi alp

Yeni Üye
arkadaşlar ben açıköğretim tanıtım sitesinde formasyon yönergesine girdiğimde içerik yenilenecektir diye bir ifadeyle karşıılaşıyorum.acaba yeni bir yönergeyle biz TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI okuyanlar için bir umut olabilir mi? teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretimde formasyon kalkacak, bu yıl son öğrencilerini alıyorlar. Önümüzdeki eğitim döneminde formasyon kaldırılmış olacaktır. Yerine tezsiz yüksek lisans imkanı getirilecektir.

ezgi alp

Yeni Üye
daha mı iyi sizce

takdir ederseniz tezsiz yüksek lisans ta ales,yüksek ortalama ,üniversite kontenjanları gibi uzun ve zorlu süreçleri de beraberinde getirecektir.oysa bir islahat yapılacaksa zorlaştırmak yerine kolaylaştırmak gerekmez miydi sizce?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
takdir ederseniz tezsiz yüksek lisans ta ales,yüksek ortalama ,üniversite kontenjanları gibi uzun ve zorlu süreçleri de beraberinde getirecektir.oysa bir islahat yapılacaksa zorlaştırmak yerine kolaylaştırmak gerekmez miydi sizce?
Bence öyle tabi ama üniversite ve Yök'ün kararı bu şekilde. Ayrıca bu sadece açıköğretim için değil tüm örgün ünv. için de geçerli bildiğim kadarı ile.

sustum

Yeni Üye
ben de bu konu ile ilgili birşey sormak istiyorum
öğretmen olamayacakmıyız
birde diplomayı aldıktan sonramı tezsiz yüksek lisans yapılıyor
ayrıntılı bilgisi olanlar varsa paylaşabilirmi

bu aöf dengemizi bozdu:(

belfin

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
aynen hem dengemizi hem motivasyonumuzu bozdu. not ortalamam 3.91 sırf formasyon alabilmek için yüksek tutmuştum. şimdi bunun bir önemi kalmıyormu? ya da tezsiz yüksek lisansta not ortalamaları dikkate alınacak mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Formasyon bu yıl son kez verilecek. Bu yıldan sonra sadece Tezsiz yüksek lisans yapılabilinecek maalesef.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz