1.sınıf işletme sınıfta kaldım / yardım

ridw0n

Yeni Üye
Merhaba

işletme 1.sınıf okuyorum 1. yılım

notlarım aşağıda pek çalıştığım söylenemez.

[h=4]Tekrar :[/h]Öğrencinin iki dönem üst üste 2,00 genel not ortalamasını sağlayamadığı için ders tekrarına kaldığını ve son iki dönemde CD ve daha düşük not aldığı dersleri takip eden iki dönemde tekrarlamak zorunda olduğunu belirtir.

böyle bir uyarı var bu uyarı nedir anlamış değilim.

şimdi ben seneye 1.sınıfı tekrar okuyup bütün derslerden bi dahamı sınava giricem ?

ve sadece güz dönemi ve bahar dönemi sınav ücretinimi yatırıcam ?

yada başka bir ücret ödemem gerekiyor mu teşekkür ederim.

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
böyle bir uyarı var bu uyarı nedir anlamış değilim.
Genel ortalaman 2,00'nin altında oldugunda bu uyarı gelir. Seninde 2,00'nin altında oldugu için CC, CB, BB, BA ve AA derslerin hariç diğer harf notlu tüm derslerinden kalırsın ve seneye tekrar alırsın. ( Bu dersler; CD, DC, DD ve FF 'tir. )

şimdi ben seneye 1.sınıfı tekrar okuyup bütün derslerden bi dahamı sınava giricem ?
CC ve BA olan derslerin hariç diğer derslerini alacaksın ayrıca kredin yeterse üstten de ders alabilirsin. Muhtemelen her dönem için birer ders alırsın.

ve sadece güz dönemi ve bahar dönemi sınav ücretinimi yatırıcam ?
Evet, aynı sistem devam edecek.

ridw0n

Yeni Üye
çok saol cüneyt bilgiler için.

üstden ders alırsın dediğin 2.sınıfın her dönem için bir dersinimi alıcam yada 1 ders alıp 2 dönemde onlaramı giricem.

bide bu aldığım dersi geçersem 2.sınıfa geçtiğim de o dersi geçmiş oluyormuyum ?

seneye sınıfda kalırsam nasıl bir şey olur ?

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
üstden ders alırsın dediğin 2.sınıfın her dönem için bir dersinimi alıcam yada 1 ders alıp 2 dönemde onlaramı giricem.
Her dönem için bir ders. Daha fazlada alabilirdin ama çok fazla dersten kaldıgın için muhtemelen bir tane alırsın. 2. Dönem dersler değişeceği için o dönemde de bir ders alırsın.

bide bu aldığım dersi geçersem 2.sınıfa geçtiğim de o dersi geçmiş oluyormuyum ?
Aslında artık sınıf geçme diye bir olay kalmadı. Ders geçmek önemli. Aynen dediğin gibi eğer 1. sınıfken üstten aldıgın o dersi geçersen 2. sınıfta o dersi yada dersleri almıycaksın.

seneye sınıfda kalırsam nasıl bir şey olur ?
Aynı bu dönemdeki gibi. Biraz önce bahsettiğim harf notlarına göre geçersin yada kalırsın. CC ve yukarısı harf notu ile geçtiğin dersleri birdaha asla almazsın kaçıncı sınıfta olursan ol :)

çok saol cüneyt bilgiler için.
Rica ederim kardeşim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye