2 yıllık örgün önlisans devam ederken aynı anda açıköğretim okunabilir mi?

echorizon

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
merhabalar,
başlıkta belirttiğim gibi şuanda 2 yıllık örgün önlisans okuyorum. önümüzdeki ygs sınavına girerek bir açıköğretim lisans bölümüne kayıt yaptırırsam her ikisine de devam edebilir miyim?

echorizon

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
YGS sınavına bile girmenize gerek yok. Zaten önlisans öğrencisi olduğunuz için Sınavsız ikinci üniversite kapsamında Aöf 2 yıllık önlisans bölümlerinden birine kaydolabilirsiniz.
http://www.aofdestek.net/aof.kayit.islemleri/62612-ogrenciler.ikinci.universite.icin.bolumleri.tercih.edebilir.html
hocam cevabınız için teşekkür ederim.
ben 2 yıllık değilde 4 yıllık lisans bölümü olan Yönetim Bilişim Sistemlerine girmek istiyorum. bu durumda ne yapmam gerek ? mümkün mü ikisini birden okumam ? sınava da girebilirim gerekiyorsa

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne geçen yıl sadece YGS sınavı ile öğrenci alımı yapıldı, 2015 YGS puan türlerinin en az birinden, 140 ve daha yukarı puan almış olanların 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bu programa yerleştirilmesi halinde kayıt hakkı kazandı. Fakat bu yıl YGS 140 baraj puanı 150'ye yükseltildi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk