2010 ağustos askere gidecekler...

hayali

Yeni Üye
1sn şimdi düştü jeton 30 haziransa yetişiyoruz kardeşim :) çünki mayıs 29-30 final 20 gün sonra açıklansa 10günümüz kalıo ee yetişioruz :) yanlışmıyım...
teorik olarak doğru kabul edersek, sonuçların açıklanması 10 gün sarkarsa -ki bu çökük sistemde atlanmaması gereken bir olasılık- bir şansımız kalmayabilir. Tabi gönül ister ki dediğin gibi olsun. Tabi bişey daha var; gönül bu, ister :)

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
askerlik 12 ay tektip oluyor buna nediosunuz peki arkadaşlar

albatrosnacre

Yeni Üye
diploma temmuz da büro dan mezuniyet belgesi alabilirmiyiz haziran da belli olur mezun olduğumuz askeriye kabul edermi diploma harici belge

hayali

Yeni Üye
saçmalık aslında vermesi gerekir. her üni veriyor bunlara ne oluyorsa artık.

fukuku

Yeni Üye
Arkadaşlar bizim ülke düzenimizde hiçbişeyi önceden ayarlayamazsın öyle olur sınavdan 20 gün sonra geçer ele diploma öyle olur 40 gün sonra bak arkadaşlar yazmış rektör bey verin diplomalarını bekletmeyin demiş maden yetişiyo bu diplomalar verin herkese erkenden de askere gidecek olan gitsin ağustosda da yanlışmıyım o yüzden şimdiden plan yapmaya değmez ha bide şu var eğer zorunlu bi hali olmayan hemen gitsin askerliğini yapsn gelsin düşünsene gitmişsin askere aralıkta mayıs felan gelmiş kalmış 1 ayın alacan teskereyi pat bi haber tektip askerlik çıkmış olmuş 12 ay bize orda extra 6 daha ne koyar biliyormusunuz :) ha askerlik için okumadık doğrudur bu hani diyorlar ya askerlik için okuyosun açıktan die ben 4 yıldır askerlik ediyorum sınavları geçeyim diye askerlikten sebep açık öğretim okunmaz yani ama devlet bize iş veremiyo bi askerlikte kıyak ediyodu oda kalkmadan biran önce yapmak lazım benim fikrim tabi kimseyi etkilemek istemem.

okank_25

Yeni Üye
Arkadaşlar bizim ülke düzenimizde hiçbişeyi önceden ayarlayamazsın öyle olur sınavdan 20 gün sonra geçer ele diploma öyle olur 40 gün sonra bak arkadaşlar yazmış rektör bey verin diplomalarını bekletmeyin demiş maden yetişiyo bu diplomalar verin herkese erkenden de askere gidecek olan gitsin ağustosda da yanlışmıyım o yüzden şimdiden plan yapmaya değmez ha bide şu var eğer zorunlu bi hali olmayan hemen gitsin askerliğini yapsn gelsin düşünsene gitmişsin askere aralıkta mayıs felan gelmiş kalmış 1 ayın alacan teskereyi pat bi haber tektip askerlik çıkmış olmuş 12 ay bize orda extra 6 daha ne koyar biliyormusunuz :) ha askerlik için okumadık doğrudur bu hani diyorlar ya askerlik için okuyosun açıktan die ben 4 yıldır askerlik ediyorum sınavları geçeyim diye askerlikten sebep açık öğretim okunmaz yani ama devlet bize iş veremiyo bi askerlikte kıyak ediyodu oda kalkmadan biran önce yapmak lazım benim fikrim tabi kimseyi etkilemek istemem.
haklısın kardeş bir askerlikte kıyak görücez onuda kaldırmaya çalışıyoruz gerçi bu söylenti ben hatırlıyorum 2-3 yıldır var gerçekleşmedi ama bu sefer ciddi ciddi 12 ay olcak gibi aralıkta gidersek karar çıksa bile bizi etkilemez heralde:) gerçi belli olmaz bizde şans yok bizede vurur

gökko

Yeni Üye
ağustosta gidenler varsa bir yerde toplanalım. belki aynı yerlere düşenler olur. ben ağustosta gidecem.başvurdum şubeye..geçen sene mezun olmuştum ama...

quatro4

Yeni Üye
Arkadaşlar Ağustos döneminde askere gidecek olan arkadaşlar için Sevk dönemi 1-31 temmuz tarihleri arasıdır. Bu tarihlerde işlemlerinizi hallederseniz Ağustosun 1-2 ve ya 3ünde sınava girebilirsiniz.

Gerekli belgeler,
(1) Dilekçe, (As. Ş. Bşk.na hitaben)
(2) Diploma veya mezuniyet (Çıkış) belgesi aslı ve üç adet fotokopisi,
(3) Nüfus cüzdan aslı ve iki adet fotokopisi,
(4) 8 Adet vesikalık fotoğraf,

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
Aöf İktisat ve İşletme Fakültesi sınav sonuçları açıklandıktan sonra mezun durumunda bulunan öğrencilerin diploma veya mezuniyet belgesini yoğun şekilde talep etmelerinden solayı Anadolu Üniversitesinden aşağıdaki gibi bir açıklama yapıldı

30-31 Mayıs 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen 2008-2009 Öğretim Yılı yıl sonu sınavlarının sonuçları 20 Haziran 2009 Cumartesi günü İnternette http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinde ilan edilmiştir. Notlarını öğrendiğinde mezun duruma geldiğini gören son sınıf öğrencilerimiz çeşitli nedenlerle hemen diploma veya diploma yerine geçen mezuniyeti belirten belge talebinde bulunmaktadırlar.

Sınav sonuçlarının İnternetten açıklanması, öğrencilerimizin sınıf geçme ve mezun duruma gelme gibi öğrencilik hallerinin belirlenmesi anlamına gelmemektedir. Notlar İnternette ilan edildikten sonra otomasyon sistemine aktarılmakta, öğrencilerin bütün sınıflarda aldığı derslerin notları sistem içerisinde kontrol edilmekte, sınıf geçme ve mezun olma durumu bu aşamadan sonra belirlenmektedir. Eş zamanlı olarak diplomalar ve bunlarla birlikte verilmesi gereken belgeler hazırlanmakta ve notların ilanından sonra üç hafta içerisinde mezunlarımıza ulaştırılmaktadır. Bir öğretim yılında yüz binin üzerinde mezunumuz olduğu dikkate alınırsa bu sürecin son derece hızlı ve güvenli bir şekilde sonuçlandırıldığı görülmektedir.

Bu nedenle mezunlarımızdan diplomalarını alıncaya kadar hiçbir belge ve yazı talebinde bulunmamaları gerektiğini ve bu yönde gelen taleplerin karşılanmasının mümkün olmadığını duyururuz.

Tüm mezunlarımızın mezuniyetlerini kutlar, bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluk dileriz.

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
bu sene nasıl olcak acaba aynımı??? yetişmeyebilir diplomalar...

alihan_tufekci

Yeni Üye
Arkadaşlar 27.05.2010 tarihinde Eskişehir Anadolu Üniversitesini aradım bana söylenen ''geçici mezuniyet vemedikeri diplomalarında en geç 10-15 temmuza kadar verdikleri'' yani buda şu anlamı çıkarır biz Ağustos ta gidemeyiz.:eek:

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
sevgili kardeşim bende bugün (28-05-2010) aradım! banada geçen sene yetiştirdik bu senede umarız yetişicek sistemde bir problem olmazsa dediler. yani dua etmeye devam. aradığım numarada "02223350580" arayıp bilgi alabilirsiniz.

ufuk1335

Yeni Üye
cevapları ben de merakla bekliyorum. Birkaç arkadaşım bana muhtemelen ağustosta gideriz demişti ama pek emin değillerdi.

aöf bürodan bilgi aldım arkadaşlar bende 4 sınıfdayım tek dersten (spk) sinava girdim okul bitti büyük ihtimal ağustosa yetişiyormuş.samsunda muayne olmayı dusunuyorum. Hazıranın 20 kadar açıklansa diplomalar 10 günde rahat gelir ağustosda gitmek isteyen arkadaşlara duyrulur.

becek777

Yeni Üye
arkdaşlar asrlık yom 12 ay olucak herkesşn yok işte kısa dönem kalkıcak bunlar hep dudyumlar bunlar senlerden berş var yanı.. hem bu cıkmıs olsa bıle bunun yürülüğe girmesi uygulanması nerden baksanız 2-3 sene .. adam 8 sene tıp okuyacak 34 yasına kadar okuyacak dıgerıde hiç çalısmıcak çabalamıcak sonra aynı yerde askerlık yapacak bunu akıl mantık almıyorkı zaten.. böle bı durumda ayaklanma olur dahada bısye olmaz :) o yuzden relax olalım :)

lampard

Yeni Üye
dostlar aof bitirip yedek subay astsubay olunabiliyormu ,sınavları nasıl,aofa karşı bir önyargı varmı askeriyede

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
aöf mezunu arkadasım kısa donem yazıcı oldu ankarada bır ön yargı yok yıne baska bır arkadasım amasyada askerlık yaptı uzun donemler daykta yıomus kufurde ama kısa donem aöfde dahıl rahat yapıomus kufur bıle edemıomus komutanlar...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk