555- sınav kural ihlali.. Bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen..

sefa06

Yeni Üye
Arkadaşlar mrb ben sınav esnasında fonksiyonel hesap makinesi kullandığım için gözetmenle tartıştım ve hesap makinemin sınav yönetmeliklerine aykırı olduğunu söyledi ve hesap makinesini aldı. Halbuki aynı sınavda benimle beraber aynı hesap makinesini kullanan bir kaç kişi olmasına rağmen onları görmezden geldi .

şimdi sınav sonuçları açıklandı ve o oturumda ki girdiğim derslerin karşısında 555 yani sınav kural ihlali yazıyo ..

Ne yapmam gerekiyo ve bundan sonrası için ne olur kesin bi bilgisi olan varsa bilgilendirsin lütfen.. Tşkr ederim

delimavi20

Yeni Üye
Valla arkadaşım bence yapacak pek bişeyin yok seneye tekrar hazırlacaksın senin için çok üzüldüm yazık yani emeklerin boşa gitmiş bence aöf yi bir ara derim.

dderviss

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bence auf buro hizmetlerini arayip ayrintili bilgi alsaniz daha saglikli olur

ECRİN90

Özel Üye
Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak üzerinde program yapılmasına, saklanmasına ve çalıştırılmasına izin veren (EXE, STORE, RUN gibi tuşları bulunan) hesap makineleri ile data bank vb. özel donanımlar kullanılamaz. Hesap makinesinin sınav sırasında ödünç alınması, verilmesi ve değiştirilmesi yasaktır. Bu tür davranışlarda bulunanların o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.

hayali

Yeni Üye
ama bütün yılı kaybettirmez sanırım. en kötü ihtimalde final veya bütünlemeden 75 alıp geçebilme imkanı var mı peki?

nrtas

Yeni Üye
merhaba
arkadaşım bende senin durumundayım. bana bir oturumda kural ihlali diye sonuç göndermişler. ne yapacağımı bilmiyorum ki hiç bir suçumda yok cebimde kısa notlar olduğu ve soruların bazı cevaplarıda notlarda mevcut olduğu halde cesaret edipte çıkartamadım ama gelin görünki suçsuz yere kural ihlali diye önümüzü kapatıyorlar.yıl boyunca emeğime yazık ettiler. siz neyden suçlandığınızı biliyorsunuz ben ise suçumun ne olduğunu dahi bilmiyorum sanırım sorumlu öğertmen tipimi beyenmemiş ve sınav süresi ona sıkıcı geldiği için önündeki evraka kural ihlali diye işaretlemiştir. bu sorumlu emeğimi gasp etmiştir onu Allaha havele ediyorum AOF de önceden önlemini almış sınav kurallarına itraz hakkı tanımamış. şu günlerde final sınavlara yaklaşırken bu sonuç beni kara kara düşündürüyor toplam 6 dersim var 3 dersten kural ihlali yakıştırmışlar. dersleri geçmem için en az 75 civarı almam gerekir benim seviyem zaten bellidir 40-70 arsında başarı oranımdır.yani bir yıl beni geriye attılar silbaştan bu eziyeti çekeceğim.
arkadaşlar bu konu hakında bilgisi olan yokmu herhangi bir itiraz ,başvuru yada düzeltme olabilirmi bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
herkese finalde başarılar dillerim

dderviss

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
tek yapmaniz gereken finallare bol celisip 75 ve ustu not almaniz allah yardimciniz olsun gercekten cok kotu bi durum...

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
hesap mak kullanmak yasak deıl ama prog olanlar yasak kullanılması halınde sınav gercersız sayılır

ASMAN

Yeni Üye
EVET arkadaşlar bende de finalde 555 çıktı. final sırasında görevli ile tartıştım ama suç benim değildi.. cins görevli deydi.. 3 dersten kaldım..yasal hakkım yok mudur. adam göz göre göre ahkkımı yedi. nerye başvurabilirim. idare mahkemeye versem olur mu? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa iyi olur.

DışTicaret33

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Ne sivri adamlar, mevlana boşa dememiş "pişmişin halinden hiç anlar mı ham,sözü kısa kesmek lazım vesselam"...

Bu tür adamlara diyecek söz bulamıyorum, kendileri bitirip öğretmen olmuşlar, çol çocuğa karışmışlar, bütün ihtiyaçlarını görmüşler, hayatlarını kurmuşlar, şurada geçip aöf okuyanlara engel oluyorlar. Hiçbirşey bilmiyorsa çifte standart yapmayıp öteki şahıslarınkini de toplamalılardı.

Çok yanlış bir davranış, umarım kurtarmışsındır finalde, kurtaramadıysanda bütünlemelerde kurtarırsın inşAllah. Sıkmayın canınızı...

ASMAN

Yeni Üye
hocam yasal hakkım yok mu? hakkımı nasıl arıyacam .. yüzde yüz haklı olduğum, haksızlığa uğradığım bir konu. olur mu böyle bir şey . kafana göre 555 yazacaksın bütün emekler boşa gidecek.. ne yapabilirim.

DışTicaret33

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
hocam yasal hakkım yok mu? hakkımı nasıl arıyacam .. yüzde yüz haklı olduğum, haksızlığa uğradığım bir konu. olur mu böyle bir şey . kafana göre 555 yazacaksın bütün emekler boşa gidecek.. ne yapabilirim.
İtiraz hakkı normalde yok ustam, sadece dava açarsın, oda uzun iş biliyorsundur az çok, bir ton masraf. Yinede şansımı denemek istiyorum diyorsan Eskişehir Merkez'i bir ara derim...

iktisatcii

Yeni Üye
ya durup dururken sizi sizden haberi olmadan sınavı ihlal etti diye işsaretleyemez ki tutanak yapması imza atmanız laızm. Ozman herkesin böyle bir yaptırımı olur nasıl işttir ya?

AsenA_38

Yeni Üye
fonksiyonel makine her zaman yasaktır normal uyduruk dandirik bi hesap makinesiyle gitsen bişi demezdi ... bence itiraz etsen de durum değişmez ama yinede şansını denemekte fayda var geçmiş olsun bütünlemelerde inşallah verirsin

dava açsanda bişey çıkmaz bu tip sınavlar da bu makineler yasak herkesin bildiği bişey keşke gözetmenle hiç münakaşa etmeden kaldırsaydın gözetmenle tartıştığın an yenik başlıyosun zaten sınava

ASMAN

Yeni Üye
ya nasıl iştir. arkadaşın dediği gibi tutanak tutması gerekmez miydi.. nedir bu kaşını beğenmedim sınav ihlali.. nasıl iştir.. böyle saçmalık olur mu ..hani kanıt hani tutanak...

ASMAN

Yeni Üye
eskişehiri aradım finalde yapılan bu sınav kural ihlali nedeniyle bütünlemeye giremeyeceğimi söyledi. direkt 1 sene uzattınız dedi.. ne kadar doğrudur..

aşağıdaki yönetmeliğe göre benim kopya olmadığı için büte girmem gerekmez mi?

Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakültelerin Kredili Sisteme Dayalı Öğretim ve Sınav Yönetmeliği

Madde 12-
Herhangi bir nedenle sınavları geçersiz sayılan öğrenciler, bu ders veya derslerden sıfır almış kabul edilir. Kopya nedeniyle sınavları geçersiz sayılan öğrenciler, kopya olayının gerçekleştiği sınav dönemini izleyen ilk sınav döneminde hiç bir dersin sınavına giremez.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,741
Son üye
Vitamixuxt