Açıköğretim 2011-2012 Kayıt tarihleri - OSYS Yeni Kayıt işlemleri

zenga

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba, ben dikey geçiş ile 2009-2010 öğretim yılında kayıt yaptırdım ve hazırlık sınıfını vererek 3.sınıfa geçtim ve geçen sene sınıfı tekrarı yaptım 3.sınfta bu sene tek dersim kaldı ve 4.sınıfa geçtim ama öğrenci bilgi sisteminde hala sınıfım 3.sınıf olarak gözüküyor. sebebi nedir acaba? bu arada öğrenci bilgi sisteminde şu şekilde yazıyor öğrenim durumu;

2009-2010 3 1 7 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR
2010-2011 3 2 1 DERSTEN BORÇLU GEÇTİ
2011-2012 3 2 -

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba, ben dikey geçiş ile 2009-2010 öğretim yılında kayıt yaptırdım ve hazırlık sınıfını vererek 3.sınıfa geçtim ve geçen sene sınıfı tekrarı yaptım 3.sınfta bu sene tek dersim kaldı ve 4.sınıfa geçtim ama öğrenci bilgi sisteminde hala sınıfım 3.sınıf olarak gözüküyor. sebebi nedir acaba? bu arada öğrenci bilgi sisteminde şu şekilde yazıyor öğrenim durumu;

2009-2010 3 1 7 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR
2010-2011 3 2 1 DERSTEN BORÇLU GEÇTİ
2011-2012 3 2 -
1 Dersten borçlu olarka bir üst sınıfa geçmişssiniz. Ama şu var kaldığınız ders 1.sınıfın dersi ise 3.sınıfa geçemezsiniz. 1.sınıfın derslerini vermeden 3.sınıfa geçilmiyor maalesef.

zenga

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
1 Dersten borçlu olarka bir üst sınıfa geçmişssiniz. Ama şu var kaldığınız ders 1.sınıfın dersi ise 3.sınıfa geçemezsiniz. 1.sınıfın derslerini vermeden 3.sınıfa geçilmiyor maalesef.
kalan dersim 3.sınıf işletmeden yönetim bilgi sistemleri.. neden böyledir ki acaba?

root

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
Ben 3 dersten kayıt yenileme yapacağım.Ödeyeceğim harç ne kadar olabilir.Birde bankaya harcı bankaya yatırdığımda kayıt otomatik oluyor du.Yine aynımı acaba.Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben 3 dersten kayıt yenileme yapacağım.Ödeyeceğim harç ne kadar olabilir.Birde bankaya harcı bankaya yatırdığımda kayıt otomatik oluyor du.Yine aynımı acaba.Teşekkürler.
220tl ilk taksit ödemesi yapacaksınız. 28 Kaısm - 23 Aralık tarihleri içinde herhangi bir vakıfbank şubesi veya ATM sindne ödeyebilirsiniz. Ödedikten sonra kaydınız otomatik yenilenmiş olur siz sadece Aöf bürosuna gidip kimliğinizin arkasına bandrol yapıştırtacaksınız.

Z

zafer taşkıran

Misafir
Sınavsız geçiş

Öncelikle size şöyle bir sorum olacaktı bilgi verirseniz sevinirim; Ben 2002 ticaret lisesi mezunuyum daha önce hiç kayıt yaptırmadım aradan bunca zaman geçtikten onra tekrardan okumak istiyorum sınavsız geçiş hakkım varmıdır, var ise nasıl ve nereye müracat etmem gerekiyor 2 yıllık açık öğretime gitmek istiyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle size şöyle bir sorum olacaktı bilgi verirseniz sevinirim; Ben 2002 ticaret lisesi mezunuyum daha önce hiç kayıt yaptırmadım aradan bunca zaman geçtikten onra tekrardan okumak istiyorum sınavsız geçiş hakkım varmıdır, var ise nasıl ve nereye müracat etmem gerekiyor 2 yıllık açık öğretime gitmek istiyorum.
Benim bildiğim kadarı ile Aöf ye sınavsız geçiş imkanı bulunmamaktadır. Ama net bilgi almak istersen 444 10 26 yı arayarak öğrenebilirsin.
Açıköğretime girmek için YGS den 140 ve üzeri alman yetiyor. Yani barajı geçmen yeterlidir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
e-öğrenme kredili sistemdeki bölümlerle normal yıllık okuyanlar için farklı adreslerden ondan olabilir. e- öğrenmedeki çalışma bitmediği için olabilir.

Dimantiro

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Merhaba,

Ben 2005 yılında açıköğretim işletme bölümüne (ikinci üniversite olarak değil, doğrudan öss puanımla) kayıt yaptırmıştım. İlk iki yıl harcı yatırdım ama daha sonra ödemeyi bıraktım ve bir MYO'da büro yönetimi ve sekreterlik kazandım. Orayı bitirdim, şimdi ise 4 yıllık örgün öğretimde edebiyat okuyorum. MYO'dan mezun olduğum büro yönetimi ve sekreterlik bölümünü açıköğretimden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum; ancak daha önce kayıt yaptırdığımdan ve harcı ödemediğim için muhtemelen kaydım silinmiş olduğundan dolayı tekrar kayıt yaptırabilir miyim bilmiyorum, bazı yerlerde yaptırılamaz deniyor. Açıköğretime ilk kayıt olduğumda öss puanımla kayıt oldum, şu an kayıt olmam için okuduğum üniversiteden faydalanıp ikinci üniversite olarak AÖF'ye kayıt yaptırabilir miyim; yoksa tekrar össye mi girmem gerekiyor ya da başka bir yol mu var? Bunu öğrenmek istiyorum. Bir de eğer kayıt yaptırabiliyorsam büro yönetimi ve sekreterlik bölümünü, sınava girmeden, halkla ilişkilerden 4 yıllığa tamamlayabilir miyim?

Not: Yönetmelikte, lisans tamamlamada aynı bölümün devamını okuyacaksanız sınavsız giriş yaparak devam edebilirsiniz gibi bir şeyler deniyor ama aynı bölümün devamından kasıt tam olarak nedir, büro yönetiminden sonra halkla ilişkiler aynı bölümün devamı sayılır mı anlayamadım.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba,

Ben 2005 yılında açıköğretim işletme bölümüne (ikinci üniversite olarak değil, doğrudan öss puanımla) kayıt yaptırmıştım. İlk iki yıl harcı yatırdım ama daha sonra ödemeyi bıraktım ve bir MYO'da büro yönetimi ve sekreterlik kazandım. Orayı bitirdim, şimdi ise 4 yıllık örgün öğretimde edebiyat okuyorum. MYO'dan mezun olduğum büro yönetimi ve sekreterlik bölümünü açıköğretimden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum; ancak daha önce kayıt yaptırdığımdan ve harcı ödemediğim için muhtemelen kaydım silinmiş olduğundan dolayı tekrar kayıt yaptırabilir miyim bilmiyorum, bazı yerlerde yaptırılamaz deniyor. Açıköğretime ilk kayıt olduğumda öss puanımla kayıt oldum, şu an kayıt olmam için okuduğum üniversiteden faydalanıp ikinci üniversite olarak AÖF'ye kayıt yaptırabilir miyim; yoksa tekrar össye mi girmem gerekiyor ya da başka bir yol mu var? Bunu öğrenmek istiyorum. Bir de eğer kayıt yaptırabiliyorsam büro yönetimi ve sekreterlik bölümünü, sınava girmeden, halkla ilişkilerden 4 yıllığa tamamlayabilir miyim?

Not: Yönetmelikte, lisans tamamlamada aynı bölümün devamını okuyacaksanız sınavsız giriş yaparak devam edebilirsiniz gibi bir şeyler deniyor ama aynı bölümün devamından kasıt tam olarak nedir, büro yönetiminden sonra halkla ilişkiler aynı bölümün devamı sayılır mı anlayamadım.
Mezun olduğun Büro Yönetimi bölümünün devamı olarak DGS ile direk işletme veya iktisat bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirsin. Herhangi bir sınava girmene gerek yok. Önceki kaydında duruyor olabilir ama önemli değil. Kayıt olacağın zaman eski kaydını iki dakikada sildirirsin. Soruların olursa yine cevaplarım...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
tc kimlik no

eogrenme portalına girip sınav cozmek istiyorum ancan sisteme girerken kullanıcı adı ve sıfre soruyor artık.kullanıcı adı almak ıstıyorum gereklı bılgılerı gırıyorum ancak sısteme kayıtlı boyle bır tc kımlık no bulunamadı dıyor bana.ben 4.sınıf ısletme ogrencısıyım bırıncı ve ıkıncı donem harclarımı tıkır tıkır yatırdım.bugune kadar acıyordum bu kez yapamadım.acba ogrencı burolarında dagıtılan sıfreyı alıp aktıf etmedım henuz bununla ılgılı bır sorunmudur yoksa sıkıntı baska mıdır bılen varmı?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk