Açıköğretim Derslere Katılma Var mı?

tamu89

Yeni Üye
Merhaba ben meslek yüksek okulu muhasebe bölümünü yeni bitirdim (2 yıllık), ve sınavsız geçiş hakkıyla eskişehir anadolu üniv (açıköğretim olarak) işletme bölümüne 3.sınıftan devam etmeyi planlıyorum. Aklımı kurcalayan sorular var.. Eskişehir açıköğretim okuyan veya mezun olan varsa sorularıma cvp verebilir mi?

1) Eskişehirde açıköğretim öğrencisi olarak derslere girme hakkı var mı? (sanırım böle bi hak var ama örgün eğitim alanlarla değil, ayrı bir binada) Emin olmak istiyorum.

2) Eğer ders görme hakkımız varsa bu derslere hafta içi katılabiliyor muyuz?

3) Açıköğretimler için okul ocak ayında başlıyormuş sanırım, bu bilgi doğru mu? ve eğer doğruysada ben eylül ayında gelsem derslere katılabiliyor muyum?

not:
arkadaşlar lütfen "açıköğretim için boşuna eskişehire gelme, seninde şehrinde dersler vardır, onlara katılırsın" türünden şeyler yazmayınız. Çünkü eskişehire gitme sebeplerimden asıl olanı orda iş imkanı sunulması. Şimdiden teşekkürler..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu soruları görmemişim, yoksa cevapsız kalmazdı.

Şimdi Açıköğretimde normalde yüzyüze akademik danışmanlık adı altında tüm illerde ve çeşitli ilçelerde dersler verilmektedir. Dolayısı ile Eskişehir'dede dersler veriliyor. fakat tüm dersler değil sadece bazıları. Üniversitenin duyurusunu aynen ekliyorum. Aynı zmaanda soruları üniversiteye mail atarak sordum gelen cevabı burayada ekleyeceğim.

Akademik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz, bazı seçilmiş dersleri yüz yüze yapabilme olanağı elde etmektedirler. Uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri öğrencileri için öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik yüzyüze Akademik Danışmanlık dersleri 3 Ocak 2011 tarihinde başlayacak olup 27 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek. Ülke genelinde tüm illerde ve 5 ilçedeki (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Nazilli) 91 merkezde gerçekleştirilen Akademik Danışmanlık derslerine, kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabilecek öğrenciler için devam zorunluluğu da bulunmuyor.

Öğrenciler, derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya web sayfamızı takip ederek öğrenebilirler.

2010-2011 öğretim yılında Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak dersler şunlar:

1. Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş

Eski Türk Edebiyatı’na Giriş, Osmanlı Türkçesi’ne Giriş (Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün bu dersleri, bazı merkezlerimizdeki öğretim elemanı ve fiziki imkanların yetersizliği nedeniyle verilememektedir.)

2. Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi

3. Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce

4. Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanmamaktadır.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim görecekleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Danışmanlık derslerinin saat ve yerleri 2010 Aralık ayının son haftası üniversitemizin internet sayfasında, derslerin verileceği binalarda ve Açıköğretim Bürolarında ilan edilecektir

Eskişehir 1 Genel Matematik A Pazartesi 18:15 Hukuk-Anfi1 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 Genel Matematik B Pazartesi 18:15 Hukuk-Anfi 2 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 Genel Matematik C Pazartesi 18:15 Hukuk-Anfi 3 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 Genel Muhasebe A Salı 18:15 Hukuk-Anfi 1 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 Genel Muhasebe B Salı 18:15 Hukuk-Anfi2 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 Genel Muhasebe C Salı 18:15 Hukuk-Anfi 3 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 İktisada Giriş A Çarşamba 18:15 Hukuk-Anfi 1 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 İktisada Giriş B Çarşamba 18:15 Hukuk-Anfi2 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 İktisada Giriş C Çarşamba 18:15 Hukuk-Anfi 3 Hukuk Fakültesi

Eskişehir 2 Muhasebe Uygulamaları A Pazartesi 18:18 Yeni Bina 3 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 2 Muhasebe Uygulamaları B Pazartesi 18:15 Yeni Bina 1 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 2 İktisat Teorisi A Cuma 18:15 Yeni Bina 3 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 2 İktisat Teorisi A Cuma 18:15 Yeni Bina 1 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 2 İktisat Teorisi B Cuma 18:00 Yeni Bina 3 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 2 İstatistik A Perşembe 18:15 Yeni Bina 3 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 2 İstatistik B Perşembe 18:15 Yeni Bina 1 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)

Eskişehir 3 Maliyet Muhasebesi A Çarşamba 18:15 Yeni Bina 3 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 3 Türk Vergi Sistemi A Salı 18:15 Yeni Bina 3 Yeni Bina (Eskişehir AÖF Büro Yanı)
Eskişehir 3 Finansal Yönetim A Cuma 18:15 Hukuk-Anfi 2 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 3 İngilizce A Perşembe 18:15 Hukuk - Anfi 2 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 3 İngilizce B Perşembe 18:15 Hukuk - Anfi 3 Hukuk Fakültesi

Eskişehir 1 Eski Türk Edebiyatı'na Giriş A Cuma 18:15 Hukuk -Anfi 1 Hukuk Fakültesi
Eskişehir 1 Osmanlı Türkçesine Giriş A Perşembe 18:15 Hukuk - Anfi 1 Hukuk Fakültesi

Eskişehir (OGÜ) 1 Genel Matematik A Pazartesi 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Genel Matematik B Pazartesi 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Genel Matematik C Pazartesi 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Genel Muhasebe A Salı 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Genel Muhasebe B Salı 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Genel Muhasebe C Salı 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 İktisada Giriş A Çarşamba 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 İktisada Giriş B Çarşamba 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 İktisada Giriş C Çarşamba 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF

Eskişehir (OGÜ) 2 Muhasebe Uygulamaları A Pazartesi 20:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 2 İktisat Teorisi A Cuma 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 2 İstatistik A Perşembe 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF

Eskişehir (OGÜ) 3 Maliyet Muhasebesi A Çarşamba 20:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 3 Türk Vergi Sistemi A Salı 20:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 3 Finansal Yönetim A Cuma 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 3 İngilizce A Perşembe 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 3 İngilizce B Perşembe 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF

Eskişehir (OGÜ) 1 Eski Türk Edebiyatı'na Giriş A Cuma 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Eski Türk Edebiyatı'na Giriş B Cuma 18:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Osmanlı Türkçesine Giriş A Perşembe 20:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF
Eskişehir (OGÜ) 1 Osmanlı Türkçesine Giriş B Perşembe 20:15 Osmangazi Üniversitesi İİBİF ESOGÜ İİBF

Siineem

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Peki bulunduğumuz şehirden Eski Türk Edebiyatına Giriş bi de Osmanlıca derslerine girebiliyor muyuz ?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Peki bulunduğumuz şehirden Eski Türk Edebiyatına Giriş bi de Osmanlıca derslerine girebiliyor muyuz ?
Bulundugunuz ilde üniversite böyle bi imkan sunuyosa ve bu ders varsa tüm dersler değil sadece bazıları veriliyo çünkü,araştırmanız lazım bulundugunuz ilde.

Siineem

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Araştırdım fakat elle tutulur bir bilgiye ulaşamadım. Ben İstanbul'dan yazıyorum acaba bir bilginiz var mı burasıyla ilgili ?

pegasus_dna

Forum Editörü
İstanbul - Bahçelievler 1 Genel Matematik A Pazar 11:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 Genel Matematik B Pazar 14:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 Genel Muhasebe A Pazar 09:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 Genel Muhasebe B Pazar 11:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 İktisada Giriş A Pazar 11:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 İktisada Giriş B Pazar 16:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 2 Muhasebe Uygulamaları A Pazar 14:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 2 İktisat Teorisi A Pazar 09:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 2 İstatistik A Pazar 16:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 3 Maliyet Muhasebesi A Pazar 09:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 3 Türk Vergi Sistemi A Pazar 16:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 3 Finansal Yönetim A Pazar 11:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 3 İngilizce A Pazar 14:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 Osmanlı Türkçesine Giriş A Pazar 14:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Bahçelievler 1 Eski Türk Edebiyatı'na Giriş A Pazar 16:00 Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Binası
İstanbul - Beyazıt 1 Genel Matematik A Pazar 16:00 Anfi 2 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 1 Genel Matematik B Pazar 14:00 Derslik 6 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 1 Genel Muhasebe A Pazar 09:00 Anfi 2 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 1 Genel Muhasebe B Pazar 14:00 Anfi 1 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 1 İktisada Giriş A Pazar 09:00 Anfi 1 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 1 İktisada Giriş B Pazar 11:00 Anfi 2 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 2 Muhasebe Uygulamaları A Pazar 16:00 Derslik 6 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 2 Muhasebe Uygulamaları B Pazar 09:00 Anfi 1 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 2 İktisat Teorisi A Pazar 14:00 Anfi 2 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 2 İstatistik A Pazar 11:00 Derslik 3 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 2 İstatistik B Pazar 16:00 Derslik 3 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 3 Maliyet Muhasebesi A Pazar 14:00 Derslik 3 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 3 Türk Vergi Sistemi A Pazar 11:00 Anfi 1 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 3 Finansal Yönetim A Pazar 09:00 Derslik 6 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Beyazıt 3 İngilizce A Pazar 16:00 Derslik 3 Marmara Ün. Sosyal Bil. M.Y.O. Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 Genel Matematik A Pazar 11:00 Anfi 3 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 Genel Matematik B Pazar 09:00 Anfi 4 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 Genel Muhasebe A Pazar 09:00 Anfi 3 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 Genel Muhasebe B Pazar 11:00 Anfi 4 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 İktisada Giriş A Pazar 15:30 Anfi 3 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 2 Muhasebe Uygulamaları A Pazar 11:00 Anfi 1 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 2 İktisat Teorisi A Pazar 13:30 Anfi 1 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 2 İstatistik A Pazar 09:00 Anfi 1 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 3 Maliyet Muhasebesi A Pazar 13:30 Anfi 2 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 3 Türk Vergi Sistemi A Pazar 11:00 Anfi 2 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 3 Finansal Yönetim A Pazar 09:00 Anfi 2 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 3 İngilizce A Pazar 15:30 Anfi 2 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 Eski Türk Edebiyatı'na Giriş A Pazar 15:15 Anfi 3 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası
İstanbul - Haydarpaşa 1 Osmanlı Türkçesine Giriş A Pazar 13:15 Anfi 3 Haydarpaşa Eczacılık Fakültesi Binası

Siineem

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Çok çok teşekkür ederim. İnanın çok yardımcı oldunuz.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Arkadaşlar mersn üniversitesnde hafta içi derslere katılanabılıyr mu işletme derslerine dışardan okuyanlar için..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar mersn üniversitesnde hafta içi derslere katılanabılıyr mu işletme derslerine dışardan okuyanlar için..
Üniversitelerin örgün eğitim içindeki derslere katılamazsınız. Yanlızca açıköğretim öğrencileri için açılan Ocak ayında başlanacak olan derslere katılabilirsiniz. Dersler haftasonları verilmketdir. Katılım içiin herhangibir kayıt söz konusu değildir. Aşağıdaki linkten detayları öğrenebilirsiniz.

http://www.aofdestek.net/acikogretim.sorulariniza.cevaplar/55215-2010.2011.acikogretim.dersleri.zaman.basliyor.universitelerde.verilen.aof.dersleri.html

busrabus

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Merhabalar ben bu yıl aöf istanbul üniversitesi iktisat bölümüne başlayacağım antalyada yaşıyorum acaba burdaki üniversitedeki derslere girebilir miyim? Akdeniz Üniversitesinde böyle bir sistem var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yüzyüze ders imakanı var ama bu üniversitelerin kendi dersleri değil, Anadolu Üniversitesinin haftaonları açtığı kurslar şeklinde olmaktadır. Akademik danışmanlık kapsamında dersler olarak adlandırılmaktadır. Buda her ders değil sadece belirli zor olan dersler içindir.

ddrmlk

Yeni Üye
Bölüm:
Bankacılık ve Sigortacılık
ben sakaryada açık öğretim için dersler görünebiliyor mu öğrenmek istiyorum görünüyorsa ders gün ve saatlerini öğrenebilir miyimmmm ???

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar