Açıköğretim Dikey Geçiş ve DGS Hakında

Linsey

Özel Üye
Arkadaşlar mrb.bu sene hazırlık sınıfı öğrencisiyim.hazırlık sınıfı dersleri hakkında yardım almak istiyorum ama sadece 1.sınıflar için açılmış forumlar war.okuduğuma göre 1.sınıfların genel işletme gnl muhasebe hukuk we iktisat dersleri bizimkinden farklıymış.çıkan sorularıda!!.bizim bu 4 ders için açılmış forumlar warmı warsada ben göremiyorum.:)
yardım ederseniz sewinirim.şimdiden tesekkurlerr......:)
Merhaba ,
Hayır konular farkLı deĞil:)1.Sınıflarla aynı konuları görüyorsunuz,Fakat sınavda sorular farkLı o kadar :)

dream_s

Yeni Üye
teşekkürler linsey.çıkmış sorulardanda bilgi alsam yararlı olur heralde.çünkü bizden çıkmış sorular yayınlanmıyor.cok tesekkur edrim.seni çok uğraştırdım...:)

Linsey

Özel Üye
teşekkürler linsey.çıkmış sorulardanda bilgi alsam yararlı olur heralde.çünkü bizden çıkmış sorular yayınlanmıyor.cok tesekkur edrim.seni çok uğraştırdım...:)
Yayınlanıyor , e-ogrenme portalından sorulara ulaşabilirsin,rica ederim , Başarılar :)

cander

Yeni Üye
Arkadaşlar ben iki senelik otomotiv bölümü mezunuyum, 2 sene önce aöf 4 seneliğe geçiş yaptım fakat hazırlık sınıfında kaldım daha sonrasında askere gittim, şimdi tekrar aöf sınavlarına girmek istiyorum ne yapmalıyım?? tekrar kayıt yaptırabilirmiyim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıt zamanında kayıt yenileyerek tekrar sınavlara giebilirsiniz. Ama bu eğitim dönemde giremezsiniz. Bir sonraki eğitim döneminde yani Ekim Kasım 2011 Gibi kaydınızı yeniletirsiniz.

YuReGiASi

Yeni Üye
merhabalar. ben edebiyat birinci sınıftayım. bu sene ikinci sınıfa geciyorum.. bölümümü değiştirip felsefeye gecmek istiyorum. ne yapmaliyim ?
Ve eğer bölümü değiştirirsem tekrar birinci sınıf felsefeden mi baslayacagim ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim'de bölüm değiştirek maalesef yok. Yeniden sınava girip aöf felsefe seçerek gerçekleştirebilirsiniz...

metaleva

Yeni Üye
Merhabalar.

Öncelikle faydalı bilgiler için herkese teşekkür ederim.

Sorularım şunlar:

İntibak derslerinde bir aksilik oldu ve hiç biri için geçme notunu yakalayamadım, bunun için bütünleme sınavına girme hakkım var mı? Bütünleme sınavına giriş için ekstra bir müracaat ve ya harç gerekli mi? Bu sınavdan 2 tanesini geçip, 2 tanesinden bütünlemeye girme gibi bi şansım var mı?

Şimdiden teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhabalar.

Öncelikle faydalı bilgiler için herkese teşekkür ederim.

Sorularım şunlar:

İntibak derslerinde bir aksilik oldu ve hiç biri için geçme notunu yakalayamadım, bunun için bütünleme sınavına girme hakkım var mı? Bütünleme sınavına giriş için ekstra bir müracaat ve ya harç gerekli mi? Bu sınavdan 2 tanesini geçip, 2 tanesinden bütünlemeye girme gibi bi şansım var mı?

Şimdiden teşekkürler...
Evet bütünleme sınavına gireceksiniz.
Herhangi bir müraacat veya para ödeme gibi bir durum yoktur.
Bütünleme de 2 dersten geçerseniz diğer 2 dersi 3. sınıfın dersleri ile birlikte alırsınız. Ekstra bir bütünleme söz konusu değildir...

alplion

Yeni Üye
bu dgs sınavındaki değişiklerin aöf ye etkisi var mı
normal dgs de lisans eğitimi için intibah+3 ve 4 ve mezun olunabiliyoDU
ama yeni sistemle
birinci sınıftan başlatılıyormuş.
ben açık ögretim bankacılık ve siğortacılık okudum ve işletmeye 3 sınıftan devam etmek istiyorum yeni düzenlemenin bana etkisi olur mu? 3. sınıftan devam edebilir miyim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yeni düzenlemenin ektisi olacağını sanmıyorum çünkü gördüğünüz dersler neredeyse aynı dersler.

G

GözlerİtalyanHakemde

Misafir
Kolay gelsin benim merak ettim konu şudur:

dikey gecis kapsamındaki isletme fakultesi hazırlık sınıfını bütün derslerden gectim simdi işletme fakultesi 3.sınıf icin kayıtmı yeniletmem lazım yoksa yeni kayıtmı yaptırmam lazım?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kolay gelsin benim merak ettim konu şudur:

dikey gecis kapsamındaki isletme fakultesi hazırlık sınıfını bütün derslerden gectim simdi işletme fakultesi 3.sınıf icin kayıtmı yeniletmem lazım yoksa yeni kayıtmı yaptırmam lazım?

Siz Kayıt Yenileteceksiniz. Sizin Kayıt Yenileme İşlemleriniz 28 Kasım - 23 Aralık tarihleri içerisinde yapılacaktır. Bu tarihlerden önce bir şey yapamazsınız.

burakbaybas

Yeni Üye
arkadaşlar bu yıl başladım bende intibak sınıfı 3. sınıfla birleştirilmiş.Toplamda 10 ders alıyoruz.Eğer çalışabilirsem 2 senede biticek ama 10 derste biraz korkutuyo açıkçası...

bewone

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
DGS ile 3. Sınıf İşletme hakkında sorular

Herkese merhaba, aöf hakkında pek bir bilgi sahibi değilim. Aklıma takılan bazı soruları sizlere yöneltmek istiyorum ;

- 2 yıllık üniversite bitirip, DGS sınavı ile işletme bölümüne kayıt yaptırdım. Yani 2. üniversite okuyorum(dimi ?) Aöf öğrenciye girdiğimde 3. sınıf ve alıcağım dersler yazıyor. 10 adet alıcağım ders var sanırım. Bu derslerin herhangi birinden muaf durumum var mı ?

- Yardımcı kitap olarak önerebileceğiniz bir yayın/kitap ismi alabilir miyim ?

- Sınavlarda başarılı olabilmem için yardımcı kitap ve çıkmış sorular yeterli olur mu ?

- Pek bir bilgi sahibi olmadığım için deneyimli arkadaşlardan bu bölüm hakkında yararlı olabilicek tavsiyeler/bilgiler yazarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Herkese merhaba, aöf hakkında pek bir bilgi sahibi değilim. Aklıma takılan bazı soruları sizlere yöneltmek istiyorum ;

- 2 yıllık üniversite bitirip, DGS sınavı ile işletme bölümüne kayıt yaptırdım. Yani 2. üniversite okuyorum(dimi ?) Aöf öğrenciye girdiğimde 3. sınıf ve alıcağım dersler yazıyor. 10 adet alıcağım ders var sanırım. Bu derslerin herhangi birinden muaf durumum var mı ?

- Yardımcı kitap olarak önerebileceğiniz bir yayın/kitap ismi alabilir miyim ?

- Sınavlarda başarılı olabilmem için yardımcı kitap ve çıkmış sorular yeterli olur mu ?

- Pek bir bilgi sahibi olmadığım için deneyimli arkadaşlardan bu bölüm hakkında yararlı olabilicek tavsiyeler/bilgiler yazarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler
- Bir nevi lisans tamamlıyorsunuz aslında. Aöf okumadıysanız daha önce hiç bir dersten muaf olamıyorsunuz maalesef.

- Murat açıköğretim veya Karacan Açıköğretim kitaplarının yanında Aöf Dvd Görüntülü Eğitim Seti - Açıköğretim Eğitim Seti - Aöf dvd setleri sitesinde satılan dvd eğitim setlerini tavsiye ederim.

- Yeterli olur.

- İşletme aslında kolay bir bölümdür ama ders sayınız fazla olduğu için biraz zorlanabilirsiniz. Ara sınavlarda olabildiğince iyi puanlar almaya bakın. Ara sınavlar sonrası Final sınavında bazı derslerinizi bütünlemeye bırakarak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ama finale çalıştığınız dersleri geçmeye gayret edin. Bütünleme sınavındada diğer bıraktığınız dersleri çalışır geçersiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz