Açıköğretimliye Süper Eğitim Fırsatı

Hazır-Cevap

Özel Üye
Açıköğretimliye süper eğitim fırsatı!

Başarılı öğrenciler, dikey geçişle İngiltere'de örgün programlara katılacak. Uygulama, bu yıl başlayacak, kalite yükselecek

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, İngiltere’deki Greenwich Üniversitesi ile yaptıkları anlaşmayla 2 yıllık programlarda okuyan öğrencilerin İngiltere’de, dikey geçiş yaparak eğitim görme imkanına sahip olduklarını söyledi.

Açıköğretim sisteminde öğrenim gören başarılı öğrencilerin örgün programlara geçeceğine de değinen Aydın “Yaklaşık 26 yıldan bu yana Açıköğretim Fakültesi’ne giren öğrenci bu sadece fakülteden mezun oluyordu. Biz açıköğretim sistemini tepeden tırnağa yeniden yapılandırıyoruz. Sistemi böylece daha kaliteli hale getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

ÖNCE İNGİLİZCE HAZIRLIK EĞİTİMİ VAR

Yaşam boyu eğitim felsefesi içinde en son teknolojiyi kullanan yeni bir süreci başlattıklarını söyleyen Aydın, İngiltere’de Greenwich Üniversitesi ile yaptıkları anlaşmanın içeriği hakkında bilgi verdi. Aydın “Anadolu Üniversitesi’nde 2 yıllık programlarımızda okuyan öğrencilerimiz İngiltere’de dikey geçiş yaparak eğitim görme imkanına sahip oldular. Öğrencilerimiz 16 hafta İngilizce hazırlık eğitimi aldıktan sonra, İngiltere’de 3. ve 4. sınıflarını okuyarak lisans tamamlayabilecekler. Uygulama bu yıl devreye girecek” diye konuştu.

LYS başvuruları uzayabilir

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) dün sabah saat 11.00’e kadar 520 bin adayın başvurduğunu söyledi. Başvuruları sürekli izlediğini, başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağına karar vereceklerini söyleyen Yarımağan, ‘’Başvurmak isteyen herkes başvurusunu yapabilecek, gerekirse uzatacağız. YGS sonucunda, LYS’ye 1 milyon 233 bin 580 üniversite adayı katılmaya hak kazanmıştı” dedi.

İnternet Haberden Alıntıdır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,741
Son üye
Vitamixuxt