adaletten kamu yönetimi

eeakardelen

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
iki yıllık adalet okumayı düşünüyorum mezun olduğumda:

1-kamu yönetimi 3. sınıftan devam edebiliyor muyum?

2-mezun olduktan snra iki yıl ara verip kamu yönetimine devam edebilir miyim ? yoksa aynı yıl içindemi olması gerekiyor.

3-hem önlisans hem lisan diplomam olur mu?

4- adalet okurken görmediğim dersleri kamu yönetimnde tekrar almam gerekiyormu?

5-sınavsız geçiş yaptığımda istediğim üniv. kamu yönetimi okuyabiliyrmuyum yoksa ortalamamı etki ediyor? kamu 3 ten devm ettğimde açıktanmı örgün mü devm edyorum ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sorularını cevaplayayım..

1- Devam edebilirsin,
2 - Evet devam edebilirsin.
3 - Evet iki ayrı diploman olacak.
4- Hayır gerekmiyor. Hatta bir kaç dersten muaf olacaksın.
5 - Sınavsız oalraks adece Anadolu Üniversitesinden devam edebilirsin. Örgünden deva etmek için Dikey Geçiş Sınavına girmen gerekiyor.

eeakardelen

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
öncelikle çok teşekkür ederim .

son bir sorum daha olacaktı kpssye girerken en son mezun olduğumuz bölümden giryormuşuz böyle bir şey var mı ? yoksa sınava girişte tercihi kendmiz mi yapıyoruz ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
OSYM'nın açıklaması bu şekilde :

KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınava, ortaöğretim okullarından, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru
sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / ön lisans düzeyinde mezun
olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a son başvuru tarihi olan 24 Temmuz 2014 tarihi itibariyle ön lisans
diploması almaya hak kazanmış adaylar sınava ortaöğretim düzeyinde girmek için başvuramazlar.

Bir adayın hem 2014-KPSS Lisans’a hem de 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a katılması mümkün
değildir. 2014-KPSS Lisans’a başvurmuş adayların 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a da başvuru
yapmaları mümkün olmayacak, bu adayların 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a başvuru yapmaları
sistem tarafından engellenecektir.

eeakardelen

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
evet bu konu hkkında bilgim var ama asıl sormak istedm mesela sosyal hizmet 2017de btyr benm eğer adaletten kamuya gwçiş yaparsam oda 2018 de bityor kpss girerkwn en son tarihli diplomam kamu yönetmi diye ondn tercih yapmal zorundymşm bu doğru mu yoksa kpss girerken sosyaş hizmet lisanstan girmek istyrm deyp tercih mi edyrm yani kendi diplomama etkisi oluyor mu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
KPSS de en son aldığınız diploma ile sınava girersiniz. Diyelim ki lisans mezunu olmadan önlisans diplomanızla kpss ye girdiniz, Ve iyi bir puan aldınız, yerleştirilmeden önce de lisanstan mezun oldunuz. Böyl bir durumda atamanız yapılmaz. Çünkü önlisans sınavına girip lisans mezunu durumundasınız. Ama eğer önlisans atamanız yapıldıktan sonra mezun olursanız bşr sorun çıkmaz. Bu yüzden 4.sınıf 1. dönem derslerinden kolay olanının hiç bir sınavına girmeyin ve FF alarak kalın. Sonrasında atamanız yapıldıktan sonra o dersi alıp verir ve mezun olursunuz. Diplomanızda 1.dönem sonunda elinize geçer.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,734
Son üye
Irrigationerr