Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Denetim 20 :(
Etik 35
SPK 40
Strateji 55
Uluslarası İşletmecilik 55
Türk Vergi 65 :))) hiç utanmıyorum aksine kendime çok kızıyorum çok kötü dimi :((( bir de ETİK hariç diğer dersleri dersaneden alıyorum eski sorularda pert oldu ben öliyim mi yaa birşey söyleyin bana lütfen :(
Ölme bence otur finallare çalış çıkmış sorulara bak aynı zmanda kitaptan notlar al çalış çıkmşı soru sayısı düşük artık eskisi kadar çıkmış soru yok sınnavlarda.:))

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Denetim 20 :(
Etik 35
SPK 40
Strateji 55
Uluslarası İşletmecilik 55
Türk Vergi 65 :))) hiç utanmıyorum aksine kendime çok kızıyorum çok kötü dimi :((( bir de ETİK hariç diğer dersleri dersaneden alıyorum eski sorularda pert oldu ben öliyim mi yaa birşey söyleyin bana lütfen :(
önemli olan finaller üzülmek yerine finallere çalışın finalden iyi alırsanız vizenin önemi kalmaz ki

mliks

Yeni Üye
diyelm benim güz dönemınden dersım kaldı ne olcak bahar donemıne geceblyomuyum nasıl oluyo::)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
bahardan dersin kaldıysa bi daha ki bahara güzden kaldıyda bi daha ki güze verirsin.

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
daha önce forumda bir iki yerde sordum ama cevaplayan olmadı, bu yıl işletme 3. sınıfta 2. kez kalacağım öyle görünüyor, 1 hafta önce aof bürosundan ek c2 alarak askerlik şubesine götürdüm,

2012 aralık sonunda tecilim bitiyordu 15 gün felan kaçak gezdim ve öğrenci belgesini götürdüm, tecil yapıldı,

verdikleri askerlik durum belgesinde aynen şöyle yazıyor '' 1- Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün , 31.12.2018 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur

2- Not kısmında ise şöyle yazıyor:Bu belgedeki erteleme bitim tarihi, yükümlünün öğrenciliğinden dolayı askerlik erteleme şartlarını taşıdığı sürece geçerlidir.''

ayrıca son yoklama tarihi olarakta:19.09.2011 olarak gösterilmiş belgede,

ve askerlik şubesindeki görevli bana ''oradaki tarihe aldanma, tecil okul ile ilişiğin kesilene kadardır'' dedi .

ben önlisans harita kadastro 2010 mezunuyum, reel sebepler yüzünden derslere yeterince çalışamadım, bu yılda yine araya ehliyet sınavı falan girdi ona çalışmak zorundaydım, mevcut durumda tecilimin devamı için mecburen harcı yatırıp öğrenciliğimi devam ettirmek zorundaydım, harcı yatırmama durumunda öğrencilik devam ediyormuş ancak öğrencilik haklarından faydalanamıyormuşum(tecil, öğrenci belgesi vs.)

eski sisteme göre sadece iktisat-işletme iklisini seçebiliyorduk ancak son düzenlemeler ile bunlar dışında 4 bölüm daha seçebiliyormuşuz, bu bölümler hangileridir ve yeni kredili sistem için hangisini tavsiye edersiniz? yada bunların dışında başka bölüm varmı 3. sınıftan devam edebileceğimiz?

hem derslerini en kolay geçebileceğim ve de dikey geçiş yapabileceğim bölümlerden en kolayı hangisidir diye çevreme sorduğumda genellikle işletme cevabını aldım,

ancak şöyle bir sorun var, ben aof bürosundaki görevliye önümüzdeki yıl kayıt yenileme ile tekrar işletme seçebilirmiyim diye sorduğumda '' evet tekrar işletme seçebilirsin yanlız tecilin yapılmaz'' dedi.

Bu doğrumudur acaba? iki yıl aynı dersten üst üste kaldıktan sonra tecil için illa başka bir ders seçmek mi gereklidir? bu düzenleme değişmedimi acaba?

eğerki bu doğru ise gelecek yıl hangi bölüme dikey geçiş yapmamı önerirsiniz?

çok tembel bir öğrenci değilim aslında,bu yıl açıklanan vize sonuçlarından doğru düzgün çalışmadan 20 ila 45 arasında notlar aldım.

cevap ve önerilerinizi heyecanla bekliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
daha önce forumda bir iki yerde sordum ama cevaplayan olmadı, bu yıl işletme 3. sınıfta 2. kez kalacağım öyle görünüyor, 1 hafta önce aof bürosundan ek c2 alarak askerlik şubesine götürdüm,

2012 aralık sonunda tecilim bitiyordu 15 gün felan kaçak gezdim ve öğrenci belgesini götürdüm, tecil yapıldı,

verdikleri askerlik durum belgesinde aynen şöyle yazıyor '' 1- Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün , 31.12.2018 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur

2- Not kısmında ise şöyle yazıyor:Bu belgedeki erteleme bitim tarihi, yükümlünün öğrenciliğinden dolayı askerlik erteleme şartlarını taşıdığı sürece geçerlidir.''

ve askerlik şubesindeki görevli bana ''oradaki tarihe aldanma, tecil okul ile ilişiğin kesilene kadardır'' dedi .

ben önlisans harita kadastro 2010 mezunuyum, reel sebepler yüzünden derslere yeterince çalışamadım, bu yılda yine araya ehliyet sınavı falan girdi ona çalışmak zorundaydım, mevcut durumda tecilimin devamı için mecburen harcı yatırıp öğrenciliğimi devam ettirmek zorundaydım, harcı yatırmama durumunda öğrencilik devam ediyormuş ancak öğrencilik haklarından faydalanamıyormuşum(tecil, öğrenci belgesi vs.)

eski sisteme göre sadece iktisat-işletme iklisini seçebiliyorduk ancak son düzenlemeler ile bunlar dışında 4 bölüm daha seçebiliyormuşuz, bu bölümler hangileridir ve yeni kredili sistem için hangisini tavsiye edersiniz? yada bunların dışında başka bölüm varmı 3. sınıftan devam edebileceğimiz?

hem derslerini en kolay geçebileceğim ve de dikey geçiş yapabileceğim bölümlerden en kolayı hangisidir diye çevreme sorduğumda genellikle işletme cevabını aldım,

ancak şöyle bir sorun var, ben aof bürosundaki görevliye önümüzdeki yıl kayıt yenileme ile tekrar işletme seçebilirmiyim diye sorduğumda '' evet tekrar işletme seçebilirsin yanlız tecilin yapılmaz'' dedi.

Bu doğrumudur acaba? iki yıl aynı dersten üst üste kaldıktan sonra tecil için illa başka bir ders seçmek mi gereklidir? bu düzenleme değişmedimi acaba?

çok tembel bir öğrenci değilim aslında,bu yıl açıklanan vize sonuçlarından doğru düzgün çalışmadan 20 ila 45 arasında notlar aldım.

hocam askerlikle ilgili kısma cevap veremem ama ben sana iktisadı öneririm biraz zordur ama işletmeye göre daha avantajlıdır kolay olanı istersen işletmeyi tavsiye ederim...

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı

verdikleri askerlik durum belgesinde aynen şöyle yazıyor

'' 1- Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün , 31.12.2018 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur

Görmemişizdir sorunu ondan cevaplanmamıştır.

Dikey Geçiş Kapsamında İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler ve Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden bir tanesinin 3.sınıfına kayıt olabilirsin.

İşletmedir en kolayı. Ama ders çalışmazsan buda zor olacaktır.

Dikey geçiş kapsamında kayıt olduysan 29 yaşına kadar aynı sınıfta istediğin kadar kal askerliğin tecil edilir. Ama 29 yaşında isterse tek dersin olsun mezun olucam izin verin de vermezler askere alırlar. Mezuniyetini 28 yaşına göre ayarla yani. Mezun oluncada Diploma ile 2 yıl tecil etme hakkın oluyor.

zsda

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
arkadaşlar kredili sisteme göre birinci sınıftan dersim kalırsa üçüncü sınıfa geçebilir miyim?

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
Görmemişizdir sorunu ondan cevaplanmamıştır.

Dikey Geçiş Kapsamında İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler ve Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden bir tanesinin 3.sınıfına kayıt olabilirsin.

İşletmedir en kolayı. Ama ders çalışmazsan buda zor olacaktır.

Dikey geçiş kapsamında kayıt olduysan 29 yaşına kadar aynı sınıfta istediğin kadar kal askerliğin tecil edilir. Ama 29 yaşında isterse tek dersin olsun mezun olucam izin verin de vermezler askere alırlar. Mezuniyetini 28 yaşına göre ayarla yani. Mezun oluncada Diploma ile 2 yıl tecil etme hakkın oluyor.
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, peki bu yıl bahar döneminde kaldık diyelim , güz döneminde iyi çalışır dersleri verir isem seneye sadece bahar dönemi derslerinden sorumlu olacağım değilmi?

yasindilara

Yeni Üye
Bölüm:
Coğrafi Bilgi Sistemleri
slm admin.kolay gelsin. benim sorum. ben 4. sınıf işletme okuyorum geçen sene kredili sistem diye bişi yoktu.3. sınftan sadece maliyet muhasebesi dersim var.
1-şimdi ortalamam 2'nin üstünde olursa maliyet ve denetim derslerimde 33 olursa geçme şansım varmı?örnerk ti
2.birde çan sınıftamı oluyor yok o derse giren herkes tarafından mı oluyor

emrahNL

Yeni Üye
Merhabalar,

Bir sorum olacaktı. Umarım doğru yere yazıyorumdur.
Yurtdışında yaşıyorum ve açık ögretim affını duydum ve bu affın kimler için geçerli olduğunu ögrenmek istiyorum mümkünse. Çünkü farklı zamanlarda iki kere farklı bölümden kayıt sildirdim. Ve eğer bu afdan yararlanabiliyorsam tekrar kayıt yaptırmayı düşünüyorum.

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum,

Emrah.

merakliuser

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Merhabalar.Öncelikle sorumu başka bir yere yazdıktan sonra bubaşlığı gördüm burayada iletmek istedim.

Örnekle anlatıcak olursam diyelimki ; güz dönemi not ortalamam 1.65 alttan kalan ders olan matematik not ortalamam 33 yani koşullu geçer notu ama ortalamaya bakarsak başarısız oluyor.şimdi ben bahar dönemindeki ortalamamı 3.00 getirirsem güz dönemindeki not ortalamamı etkilermi matematik dersinden koşullu geçmiş olurmuyum yoksa matematik dersini seneye güz dönemindemi almak zorundayım? kısacası bahar dönemi ortalaması güz dönemi ortalamasını yükseltirmi? şimdiden teşekkürler ?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
slm admin.kolay gelsin. benim sorum. ben 4. sınıf işletme okuyorum geçen sene kredili sistem diye bişi yoktu.3. sınftan sadece maliyet muhasebesi dersim var.
1-şimdi ortalamam 2'nin üstünde olursa maliyet ve denetim derslerimde 33 olursa geçme şansım varmı?örnerk ti
2.birde çan sınıftamı oluyor yok o derse giren herkes tarafından mı oluyor
Genel Not Ortalaman 2.0'ın üzerinde ise o derslerden FF almadığın sürece geçersin.
Çan Eğrisi Bir bölümde derse giren bütün öğrenciler içinde oluyor.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz