AÖF kredili sistem ders geçme kalma !!!

in trouble

Yeni Üye
SA arkadaşlar benim bir sorum olacak

Ben 3 sınıf işletmedeyim şu an 2 sınıf alttan inkılap ve ticaret hukuku derslerim var güz döneminde 9 dersten 7 sinden geçtim ff aldığım 2 ders finansalla inkılap oldu şimdi soruma geçiyorum inkılaptan ff aldım ff alınca mecburen o dersi bi dahaki sene veriyorsun ben bidahaki sene 4 sınıf dersleriyle beraber alcam dimi inkılabı yoksa bitek inkılaptanmı gireceğim sınava 4 sınıf derslerini alamayacakmıyım... cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Maalesef 2.sınıftan dersiniz varken 4.sınıf derslerini alamazsınız. Aslında şöyle detaylandırlarım. 3.dönemden dersiniz varsa 7.dönemden ders alamazsınız. 4.dönemden dersiniz varsa 8.dönemden ders alamazsınız. 4.dönemden dersiniz varsa 7.dönemden ders alabilirsiniz. 3. dönemden dersiniz varsa 8.dönemden ders alabilirsiniz. Yani kaldığınız ders hangi dönemdense, 4.sınıf o dönemden ders alamazsınız. Dieğr dönem üstten ders alabilirsiniz. Biraz karışık oldu sanırım ama olay bu şekilde.

in trouble

Yeni Üye
peki mesela bahar döneminde 9 dersten 9 unuda geçtim diyelim inkılapta dahil be bir dahaki sene sadece yarım dönem mi uzatmış olacağım güz döneminde kaldığım için 2 dönem tekrar 4 sınıftan ders alabilirmiyim ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
peki mesela bahar döneminde 9 dersten 9 unuda geçtim diyelim inkılapta dahil be bir dahaki sene sadece yarım dönem mi uzatmış olacağım güz döneminde kaldığım için 2 dönem tekrar 4 sınıftan ders alabilirmiyim ?
Güz döneminde 2.sınıf dersiniz varken, (inkilap ff oldugundan) 4.sınıf derslerini alamayacaksınız..Bunu seneye güz döneminde vericeksiniz...
Bahar dönemi 2.sınıf ve 3.sınıf tüm dersleri geçerseniz, seneye bahar döneminde 4.sınıf derslerini alabileceksiniz..

in trouble

Yeni Üye
Teşekkür ederim yorumlar için aöfdestek ve tremendous Moralim sıfıra düştü ama neyse öğrenmiş oldum olayı artık :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,738
Son üye
Rigidqpp