Aöf Kredili Sistem Ders Geçme - Sınıf Geçme

destekli

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
teşekkürler cevap için ama 2.sınıftan 2 derstten sorumluyum atatürk ilkeleri ve yönetim bilimi bunlar ff sınava girmedim bunlardan 3. sınıftan geçeyim sonra bunlara çlışırm diye o halde 3. sınıf cd dd olan iki dersten geçemedim mi genel ort. 2 üzeri olsada 2. sınıftaki dersi ff not var diye seneye cd dd olanları tekrar alcam anlaşılan öylemi notlarımın hepsi şöyle 2.sınıftan 2 dersten sorumluyum ama sınava girmedim onlardan: SOSYAL BİLİMLERDE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ 40,00 CD - SOSYAL POLİTİKA 54,50 BC - HALKLA İLİŞKİLER 56,50 CB - KAMU PERSONEL HUKUKU 32,00 DD - İNGİLİZCE 1 81,50 AA - KENTLEŞME VE KONUT POLİTİKALARI 45,00 CB - DEVLET BÜTÇESİ 52,00 CB - YÖNETİM BİLİMİ 1 Sınava Girmedi FF - ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 1 Sınava Girmedi FF
Dönem Not Ort 1,77 Genel Not Ort.
GÜZ DÖNEMİ
2,29
Durum Başarılı

Arkadaşımızda söylemiş bahar döneminde notları tamamlarsın cc altı dersleri verirsin lakin neden o iki derse girmedin anlayamadım ? alttan dersler ve ikiside ff yani bu iki ders yüzünden seneye 4. sınıftan (7. dönemden ) ders alamayacaksın keşke girseydin neyse başarılar.

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben bu dönem 9 ders seçtim normalde 1 oturumda 2 sınav oluyordu.. şimdi herhangi bi oturumda 3 derstenmi sınava gircem.. cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
bu bellı olmaz sınav kagıdını aldıgında ogrenırsın bazen ogleden sonra bıle sınava gırılıyor

destekli

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
raptiye ; 9 ders aldığına göre alttan yada üstten dersin var çünkü bi dönemde 7 ders var en az 2 dersin ya alttan ya üstten yani sabah ve öğle oturumlarına bölünecek derslerin.Cumartesi günü bulunduğun dönemin 4 dersini Pazar günü 3 alırsın muhtemelen kalandersler ise bunu zıttı olacaktır yani bunlar öğleyse kalan derslere sabah girersin.

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
raptiye ; 9 ders aldığına göre alttan yada üstten dersin var çünkü bi dönemde 7 ders var en az 2 dersin ya alttan ya üstten yani sabah ve öğle oturumlarına bölünecek derslerin.Cumartesi günü bulunduğun dönemin 4 dersini Pazar günü 3 alırsın muhtemelen kalandersler ise bunu zıttı olacaktır yani bunlar öğleyse kalan derslere sabah girersin.
evet aynen ole

Bölüm:
Fotoğrafçılık
şuanda 2 senelik fotoğrafçılık bölümünü okumaktayım ve geçen dönemden FF İnkılap dersim var
Seneye lisans tamamlamaya geçebilmek için bu dersi vermem gerektiğini söylediler fakat bütünleme olmadığı için seneye sarktı bu ders
Herhangi Lisans tamamlama sınıfına geçtiğim zaman orada da İnkılap gözükmekte.
İnkılap dersi alttan kalırsa mezun olmama ve lisans tamamlama programına geçmeme engel olur mu yoksa bir senemi sadece bir ders için boşa mı geçiricem
Tşekkürler..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
şuanda 2 senelik fotoğrafçılık bölümünü okumaktayım ve geçen dönemden FF İnkılap dersim var
Seneye lisans tamamlamaya geçebilmek için bu dersi vermem gerektiğini söylediler fakat bütünleme olmadığı için seneye sarktı bu ders
Herhangi Lisans tamamlama sınıfına geçtiğim zaman orada da İnkılap gözükmekte.
İnkılap dersi alttan kalırsa mezun olmama ve lisans tamamlama programına geçmeme engel olur mu yoksa bir senemi sadece bir ders için boşa mı geçiricem
Tşekkürler..
Mezun durumda olmadığınız müddetçe dikey geçiş kapsamında aöf 3.sınıfa kayıt olamazsınız. Yani kaldığınız dersinizi vermedikçe lisans tamamlayamazsınız.

Bölüm:
Fotoğrafçılık
Mezun durumda olmadığınız müddetçe dikey geçiş kapsamında aöf 3.sınıfa kayıt olamazsınız. Yani kaldığınız dersinizi vermedikçe lisans tamamlayamazsınız.
Cevabınız için tşkkrler
bi ders için şimdi sene kaybım mı olacak yani :/
En azından son senede ki sınıflara bütünleme sınavı yapılmalıydı

GuLsSaH

Yeni Üye
Merhaba, ben yeni kayıt yaptıracağım. Adalet ve halkla ilişkiler bölümü arasında kararsızım. Bu 2 bölüm de kredili sistem mi geçerli oluyor?

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
hata

butun bolumlerde kredılı sıstem gecerlı

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Sınıf geçme

Merhaba 1. Sınıftayım bir çok dersim koşullu geçme ilk dönmde. 2.00 altına düşersem ben 2. Sınıf olacakmıyım? 2.sınıf olduğum halde mi alttan ders vermeye çalışacağım yoksa bu önümüzdeki sende mi 1.sınıf olacağım. Yardımcı olmanız dileğiyle.

metalxx

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
iyi günler. benim çokca araştırdığım fakat tam anlamıyla cevap bulamadığım bir konu var sizinle paylaşmak ve cevap bulmak istedim.. aöf'de güz döneminde ortalamam 1,65. bahar döneminde 1,90. böylece 2,00 ortalamayı geçemediğimizi düşünelim. diğer yılda güz: 2,20 bahar:2,20 oldu ve genel ortalama 2,00'ı geçti. önceki yıl kaldığım DD ve DC lerden geçmiş sayılıyormuyum acaba??

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba 1. Sınıftayım bir çok dersim koşullu geçme ilk dönmde. 2.00 altına düşersem ben 2. Sınıf olacakmıyım? 2.sınıf olduğum halde mi alttan ders vermeye çalışacağım yoksa bu önümüzdeki sende mi 1.sınıf olacağım. Yardımcı olmanız dileğiyle.

Genel Not Ortalamanız 2.00 altında olursa CD,DC,DD ve FF derslerinden kalırsınız.... 45 krediye kadar ders alabilirsiniz.Yani 2.sınıf dersleri ve 1.sınıftan kalan dersleri alabileceksiniz.
Benim tavsiyem Genel Not Ortalamanızı 2.00 üzerinde getirmeye çalışın...Sınavda şimdiden başarılar dilerim....

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
o dersları gorduysen ve ortalamayı tutturduysan gecmıs olursun

metalxx

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
daha ayrıntılı yazabilirmisiniz rica etsem bu konuda çok müzdaribim :)
genelde söylenen şu: bu yıl 2.00'ı tutmazsa genel ort. dd ve dc lerden kalınır. sonraki yıl genel ortalama 3,00 bile olsa geçen yılki kaldığın dd ve dcleri bağlamaz onlardan kalmışsındır. bunu duyuyorum. yardımınız için teşekkür ederim şimdiden

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
çoook önemli

birinci dönem koşullu geçer uyarısı aldım.ikinci dönem de eğer ortalamam 2.00 ın üzerinde olmazsa 2.sınıfı tekrar mı ediyorum yoksa 3.sınıfa geçiyormuyum

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
daha ayrıntılı yazabilirmisiniz rica etsem bu konuda çok müzdaribim :)
genelde söylenen şu: bu yıl 2.00'ı tutmazsa genel ort. dd ve dc lerden kalınır. sonraki yıl genel ortalama 3,00 bile olsa geçen yılki kaldığın dd ve dcleri bağlamaz onlardan kalmışsındır. bunu duyuyorum. yardımınız için teşekkür ederim şimdiden
Bahar dönemi sonunda Genel Not ortalamanız 2.0'ın altında ise son 2 dönemde ki CD,DC ve DD aldığınız derslerden kalırsınız. GNO'nuz 2.0 ın üzerinde ise o yılki ( Güz ve Bahar ) CD DC ve DD aldığınız derslerden geçmiş sayılırsınız. Ama FF aldığınız derslerden her halükarda kalırsınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
birinci dönem koşullu geçer uyarısı aldım.ikinci dönem de eğer ortalamam 2.00 ın üzerinde olmazsa 2.sınıfı tekrar mı ediyorum yoksa 3.sınıfa geçiyormuyum
Bahar dönemi sonunda Genel Not Ortalamanızı 2.0'ın üzerine çıkaramazsanız o iki dönemdeki ( Güz ve Bahar ) CD Dc ve DD aldığınız derslerden kalırsınız sadece. FF aldığınız derslerden her durumda kalıyorsunuz. Seneye bir üst sınıfın dersleri ile birlikte kaldığınız dersleri alacaksınız demektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz