AÖF Yeni Kayıt Hk.

Charles

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

AÖL okuyorum, önümüzde ek sınavıda varsayarsam 3 sınav var ve bu sınavlar sonucu mezun oluyorum. YGS girdim ve YGS'den umduğumu bulamadım yani LYS sınavına hak kazanamadım ama sene kaybına uğramamak için AÖF yöneldim ve öğrendim ki YGS'den 140 ve üzeri yapanlar okul puanıda eklenince 4 yıllık AÖF bölümlerinden birisine yerleşebiliyormuş. YGS puanlarım şu şekilde;

YGS-1YGS-2YGS-3YGS-4YGS-5YGS-6
132,80099132,85738146,76029138,33018143,41895139,47888

Bu puanlarla gerçekten AÖF 4 yıllık bölümlerden birisine yerleşebilir miyim? Tercihler ne zaman yapılacak? Kayıt tarihleri ne zaman? Kayıt ücreti ne kadar?

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa minettar kalırım, saygılar.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet 4 yıllık lisans bölümlerinden birisine yerleşebilirsiniz. Tercihler temmuz da yapılacak. Önerim sadece tek bölüm değil fazla bölüm tercih edin. Tercih sonuçlarına göre kayıtlar Eylül ayının ilk iki haftası yapılmaktadır. Kayıt ücreti yılda iki kez ve 205 tl olarak ödenmektedir. İlk ödeme eylül ayında ikincisi ise Şubat sonu mart başı gibi ödenmektedir.

Charles

Yeni Üye
Evet 4 yıllık lisans bölümlerinden birisine yerleşebilirsiniz. Tercihler temmuz da yapılacak. Önerim sadece tek bölüm değil fazla bölüm tercih edin. Tercih sonuçlarına göre kayıtlar Eylül ayının ilk iki haftası yapılmaktadır. Kayıt ücreti yılda iki kez ve 205 tl olarak ödenmektedir. İlk ödeme eylül ayında ikincisi ise Şubat sonu mart başı gibi ödenmektedir.
Ne kadar rahatladım bilemezsiniz, cevabınız için teşekkür ederim.

Charles

Yeni Üye
Merhaba, tekrar rahatsız ediyorum ama birkaç soru daha sormak istiyorum. AÖL 174 kredim olduğunu söylemiştim, ek sınav dahil bu sene 3 sınava daha gireceğimide. Bildiğiniz gibi 192 kredide mezun oluyoruz diyelim ki bir aksilik oldu ve sene sonunda mezun olamadım ama aynı zamanda Eylül ayında AÖF'ye kayıt yaptırdım bu kayıt ücreti tarafıma iade edilir mi?
Son olarak kayıt yaptıranlar diploma ile gidiyorlarmış herhalde ben kayıt olmaya giderken hangi belgeyi götüreceğim ve bu belgeyi nereden temin edebilirim bilginiz var mı?

AÖL arıyorum irtibat bürolarına gidin diyorlar çok saçma bir çağrı merkezi var.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
AÖL'den, mezun olmazsanız, AÖF'ye kayıt yaptıramazsınız.
Kayıt olurken diplomanızın aslını götüreceksiniz.
Diplomanız ile ilgili Halk Eğitim Merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

Charles

Yeni Üye
AÖL'den, mezun olmazsanız, AÖF'ye kayıt yaptıramazsınız.
Kayıt olurken diplomanızın aslını götüreceksiniz.
Diplomanız ile ilgili Halk Eğitim Merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.
Bugün öğrendim çıkma belgesi ile kayıt yaptırıyormuşuz. Çıkma belgesi 6 ay diploma yerine geçerliymiş.

Charles

Yeni Üye
Merhaba,

Tercih sonuçları bugün açıklandı ama herhangi bir yere yerleşememişim, şimdi ne yapmam gerekiyor?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba,

Tercih sonuçları bugün açıklandı ama herhangi bir yere yerleşememişim, şimdi ne yapmam gerekiyor?

Ek tercihleri kaçırmayın...Maalesef 200 altı alan ve açıköğretim tercihi yapanların tamamı yerleşemedi

Önlisans bölümlerinden İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm ve Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümleri haricinde diğer tüm açıköğretim bölümlerinin ( Anadolu, Atatürk ve İstanbul Üniversiteleri Aöf Bölümleri ) dolduğunu ve taban puanları 200'ün altına düşmüş olan bir bölüm bulunmamaktadır.

Lisans bölümlerine ise, Anadolu, Atatürk ve İstanbul Üniversitelerinin tüm açıköğretim bölümlerinin kontenjanlarını doldurduğu ve Taban puanlarının 200'ün altına düşmediğini görmekteyiz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,734
Son üye
Irrigationerr