Ara Sınavı Kaçırdım Final ve Bütünlemede Geçebilir miyim?

thuran

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Merhaba arkadaşlar.. Ben İktisat 4. sınıfta okuyorum 4 dersim vardı ama özel nedenlerden dolayı son yapılan ara sınavlara girmedim. Final ve Bütünleme sınavlarına girsem geçebime imkanım varmı yoksa hiç çalışmama gerek yok mu? Geçebilirsem geçmem için ne almam lazım... Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkür ederim...

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
biliyorsun ki 4ünü de vermeden mezun olamazsın önce bunu bil sonra 8 hafta var güzel bir şekilde çalış ben 3.sınıfım ve 8 dersim var :) hemen başlamalısın final sınavının %70i alınır geçme notu 50 işte ordan hesapla ;) hadi kolay gelsin.

thuran

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
kardeşim Allah razı olsun beni rahatlattın.. Ancak ben son 5-6 yılın final sorularına çalışmayı düşünüyorum faydası olur mu veya tavsiyen var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ara sınavlara giremediğin dersleri Final sınavında 71 alarak geçebilirsin.

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
evet Admin gerekli cevabı vermiş :) ona odaklan yaparsın inşallah kolay gelsin..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bütünleme sınavı bir nevi final sınavıdır. Ara sınav ve finalde aldığınız notların toplamı (%30+%70) 50'yi bulmuyorsa bütünlemeye girersiniz ve finalde aldığınız not yok sayılır. Bu sefer ara sınav ve bütünleme notlarınız topplanır (Ara sınav notunun %30'u + Bütünleme notunun %70'i ).

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Ara sinav ve finale girmedim sadece tek ders sinaviyla gecermym
Ara Sınavın %30'u geçerli oluyor, final sınavının % 70'i geçerli oluyor.. Bu durumda tek ders sınavında alıcagınız notun % 70'i hesaplanacak.. Genel Not Ortalamanız 2.00 üzeri ise ogrencı sayfanızdaki, kalığınız dersin üzerini tıklayarak DD harf notuna bakın. Ona göre hesaplama yapabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk