Aşk

pegasus_dna

Forum Editörü
mantığın olmadığı tek şey aşk bence....aptallaştıran bişeyy.... ulaa bana denk geldide bi hatası yüüznden bitirdim intihara kalkıştı en son bildiğimm....

seher

Özel Üye
aşk mı
bence aşkın daha tanımı bulunamadı
çünkü herkeste aynı etkiyi göstermiyor

kevin_norton

Yeni Üye
yani aşkın bir tarifi yok.ama önemli olan karşılıklı olması.yoksa boşuna kürek çekme gibi olur.

tbua

Yeni Üye
sertap erener konserinde demir demirkanla düet yapmış aşk şarkısına, aşk bu olsa gerek dedim , tavsiye ederim izlemenizi

Efsunnn

Yeni Üye
Napolyon bir gün düşman askerlerinden kaçarken bir bakkala girer. Bakkal Napolyonu hemen tanır ve saklar. Arkadan gelen düşman askerlerine de "şuraya doğru kaçan bir adam gördüm" der. Düşman askerleri gittikten 5 dakika sonra Napolyonun muhafızları gelir.

O anda bakkal :
- Efendim haddim olmayarak size bir şey sormak istiyorum. Ölümle burun buruna olmak nasıl bir duygu diye sorduğu anda Napolyon
- Bre densiz. Sen kim oluyorsun da dünyayı titreten insana böyle bir soru soruyorsun der ve muhafızlara dizin bu herifi kurşuna diye emreder.

Bakkalın gözünü bağlarlar. 3 2 1 diye sayarlarken; Bakkal içinden "ne yaptım ben Bak şimdi öleceğim." diye düşünürken bir el uzanır ve göz bağını açar. Bağı açan Napolyondur ve "işte böyle bir duygu" der.
Aşk ta böyle bir duygudur. Anlatılmaz sadece yaşanır...

kevin_norton

Yeni Üye
aşık olacak kız yoksa nolacak .melek olsa aşık olurdum.ben hakkımı meleklere sakladım.insan ya neyine aşık olacaksın ki.gözüne mi yüzü nemi.güzelliğine mi.kalbine aşık olan mı var.güldürmeyin.burası pembe rüyalar ülkesi değil.aşk yoktur.orasını burasını seversin.üff ne kız dersin iş o kadar.ya da kızla r ne yakışıklı erkek bu benim olsa der okadar.tek saçma şey.ama ilahi aşk var o olabilir.zaten ben oralarda durmaya çalışıyorum.geçici olanla fazla uğraşmayın.fazla sıkarsan suyu çıkar elinde kalır.olduğunu bırakmak lazım.
benim hayat felsefem.hallederiz canın sıkma bir yolunu buluruz.ikincisi bırak gitsinelleme.olur böyle şeyler.bu da geçer sadece biraz zaman vermek lazım.acele etme herşey olacağına varıyor yahuu.ya yine çok yazmışım kusura bakmayın.

Efsunnn

Yeni Üye
aşık olacak kız yoksa nolacak .melek olsa aşık olurdum.ben hakkımı meleklere sakladım.insan ya neyine aşık olacaksın ki.gözüne mi yüzü nemi.güzelliğine mi.kalbine aşık olan mı var.güldürmeyin.burası pembe rüyalar ülkesi değil.aşk yoktur.orasını burasını seversin.üff ne kız dersin iş o kadar.ya da kızla r ne yakışıklı erkek bu benim olsa der okadar.tek saçma şey.ama ilahi aşk var o olabilir.zaten ben oralarda durmaya çalışıyorum.geçici olanla fazla uğraşmayın.fazla sıkarsan suyu çıkar elinde kalır.olduğunu bırakmak lazım.
benim hayat felsefem.hallederiz canın sıkma bir yolunu buluruz.ikincisi bırak gitsinelleme.olur böyle şeyler.bu da geçer sadece biraz zaman vermek lazım.acele etme herşey olacağına varıyor yahuu.ya yine çok yazmışım kusura bakmayın.

saygı duyarım görüşüne herkes aynı düşünmez ama bence öyle değil. ben ilk görüşte aşka inanmam çünkü ilk görüşte etkilenirsin belki ama aşık olduysan eğer onun yüreğine aşıksındır yavaş yavaş girer kanına aşk...

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
iyi, hoş ama mantık insanı mutlu etmiyo kimse kendini kandırmayı mutluluk sanmasın aşkın olumsuzlukları üzerine prensipler geliştirmektense çözüm yolu bulmalı... Dipnot: Çözüm yolu da sana aktif çözümler seçeneklendiren elinde joker kutusuyla gelip aşka kırgınlığını kestirip atmadan onu tekrar sevdircek kişidir...
Kızlı erkekli kimse sütten çıkmış pak kaşık değildir(ak mıydı yaw¿):p "Mükemmel biri değilim ama denemeye değerim" diyen insanlarla denemek lazım...

kevin_norton

Yeni Üye
saygı duyarım görüşüne herkes aynı düşünmez ama bence öyle değil. ben ilk görüşte aşka inanmam çünkü ilk görüşte etkilenirsin belki ama aşık olduysan eğer onun yüreğine aşıksındır yavaş yavaş girer kanına aşk...
Nasıl yani,biraz daha açarmısın.Aşk var mı yani karşılıksız.o zaman neden sakatlanınca ilk tekmeyi sevğilisi yada hanımı vuruyor.buna ne diyeceksin. Düştün mü ilk tekmeyi en yakını daki vurmuyor mu diyorsun yani.

Efsunnn

Yeni Üye
Nasıl yani,biraz daha açarmısın.Aşk var mı yani karşılıksız.o zaman neden sakatlanınca ilk tekmeyi sevğilisi yada hanımı vuruyor.buna ne diyeceksin. Düştün mü ilk tekmeyi en yakını daki vurmuyor mu diyorsun yani.
bence var. karşılıklı yada karşılıksız (ki bide ilahi aşk var o ayrı birşey) O şekilde terkeden bi insan sadece sevgilisini değil yaşamının her anında herkese aynı şeyi yapabilir sevgilisine, eşine, arkadaşına, ailesine vs vs. bu kişilikle alakalı birşey.. Allah korkusu olan bi insan yapmaz zaten

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Dallarından hoyrat rüzgârlar sarkan bir bahardır aşk.
Senin soluğun gül kokar, benim yüreğim...

Yıldızlarından ezgiler derdiğimiz bir yazdır aşk
Senin sesine şarkılar yakışır, benim dudaklarıma sükût...

Bulutlarından yağmursuz esintiler düşen bir güzdür aşk.
Senin saçların ıslanır, benim düşlerim...

Saçaklarından buzlar asılan bir kıştır aşk.
Senin yüzün üşür, benim ellerim...

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
'Ben' diye Bir şey olmamasıdır.
Aklı yele vermektir.
Aşk kendini yok etmektir. Kendi varlığından, beninden, egondan geçmektir.

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Aşk; kör bir göz,
sağır bir kulaktır..
Ne zaman ki göz görmeye, kulak da duymaya başlarsa,
aşk bitmiş demektir....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular