Askerlik Tecil İçin Kayıt Sildirme (Lütfen Yardım)

dovahkin

Yeni Üye
Merhabalar. Şu anda ben açıkögretim fakültesi uluslarası ilişkiler bölümünde okuyorum. Bu yıl ile beraber iki yıldır üst üste sınıfta kaldım. Bu sene tercih olarak tekrardan bir açıkögretim bölümü olan işletmeyi tercih ettim. Şimdi kaydımı sildirip o bölüme kaydolacağım ama kayıt sildirmeden sonra belli bir zaman geçmesi gerekiyor mu ? şöyle mesela kayıtlar 26 saında başlıyor diyelim ben 25 inde kayıt sildirdiğimde 26 sında tekradan gelip yeni kazandığım bölüme kayıt yaptırabilirmiym zaman geçmesi gerkeiyor mu ? bir hafta yada 15 gün kdar ? Bunu dışında birşey daha sorcam. Şimdi ben ekimin 31 ine kadar askerlikte teciliyim. ama bölümü sildrdigimde mesela bugün ayın 11 i yarın 12 yarın sildirdimd iyelim kaydımı 26 sında tekrradan yeni bölümüme kaydoldum. daha osnra arada 20 günlük bir fark var. bu süre boyunca kaydım silik görünecegi için asker kaçagı gibimi görünecegim yoksa 31 ine kadar askerligimi tecil oldugu iin kayıt sildirsemde bir sorun çıkmaz mı ? Son olarak. Kayıt sildirine kaydolmadan askerlik bürosuna gittiginizde aslerkliginiz 2 yıl tecil edeceklerini duydum. Diyelimki askerligimi bu şekilde 2 yıl tecil ettim. Daha sonra bu iki yıllık süre içinde tekrardan bir üniversite kazandım ve 4 yıl boyunca okudum. Okul bittiğinde tekrardan bi 2 yıllık tecil hakkım olacak mı yoksa bu hakkı kaybetmiş mi olacağım ? Bu soruların ceavbını çok merak ediyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıdını sildirip hemen yeniden kayıt yaptırabilirsin, aradan herhangi bri zaman geçmesine gerek bulunmamaktadır. Herhangi bir şekilde asker kaçağı konumuna düşmezsin. Yeniden kayıt yaptırdığındada askerlik şubesine öğrenci belgeni kendin götürüp tecilini yeniden yaptırabilirsin. Tecil hakkı aslında diploma tarihinden 2 yıldır. Yani kaydını sildirdiğinde tecil hakkın varmı emin değilim.

dovahkin

Yeni Üye
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aklıma birşey takıldı. 6111 sayılı kanun geregi kayıt olacaklar diye birşey var. bu beni ilgilendiriyormu ? neyin nesidir bu kayıt türü acaba pek birşey anlayamadım. Bunun dışında daha önce de belirttigim gibi 31 ekim e kadar tecilli gözüküyorum ama 2 yıl üstüste kaldıgım için askerlik şubesi tecilimi 31 ekimden önce silebilir mi ? bu durumda kaçak durumuna düşme ihtimalim olabilir mi acaba ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
6111 sayılı kanun üniversite öğrencilerine her ne sebeple olursa olsun af getiren kanundur. Bu kanun kapsamında üniversitelere başvurmuş öğrencilerle ilgili bir şey. 31 Ekime kadar tecilli olmaznı 2 yıl üst üste kaldığınızda değişmez. isterseniz açıköğretime kayıt olun ve askerliği tecil ettirin ama hiç bir sınava girmeyin teciliniz yine sürer. Şu an 31 Ekime kadar tecillisiniz hala.

dovahkin

Yeni Üye
Evet dediğini biliyorum fakat demek istediğimi biraz daha açarsam;

Mesela ben yarın kaydımı sildirdim diyelim. Aradan 1 hafta geçti tekrardan kayıt olmak istiyorum. Bu bir haftalık süre içinde kaydım silik gözüktüğü için askerlik şubesinin kaydımı silmesi söz konusu olabilir mi ? Yani AÖF den kaydımızı sildirdiğimizde hemen tecilimizde siliniyormu askerlik şubesi tarafından ? Çünkü AÖF nin başvuru kılavuzunda "adayın kamu.turkiye.gov.tr ye bilgileri girilerek askerli tecil durumuna bakılacak tecilli görünüyorsa normal şekilde kayıt olabilecek" ibaresini okumuştum. Yani demek istediğim yukarıda da anlattığım gibi kaydımı sildirip aradan 1 hafta sonra kayıt olsam böyle birşey söz konusu olabilir mi ? Son olarak aynı gün kayıt sildirme işlemi ve yeni kayıt yaptırsam daha az mı riske girmiş olurum ve aynı gün içinde hem kayıt sildirme hemde yeni kayıt yapabiliyor muyuz acaba ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
O Bir Haftada Hiç Bir Şey Olmaz Merak Etmeyin. Teciliniz Son tarihinine Kadar Devam Eder, Kaydınızı Sildiniz Diye Hemen Silinmez. Kaydınızı Sildirdiğiniz Gün Kayıt yaptırabilirsiniz nede bir hafta bekleyeceksiniz ki?

dovahkin

Yeni Üye
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Gerçekten çok yararlı oldu. O zaman salı veya çarşamba günü gidip önce kaydımı sildirip daha sonra yeni kayıt olayım. Oradan da ögrenci belgesi alıp askerlik şubesine götürdüğümde sanrım sorunsuz şekilde tecilim olur değil mi ? tekrardan verdiğiniz cevapler için teşekkür ederim. Gerçekten yararlı bir site olmuş.

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Hocam şimdi doğrumu anladım
yeni konu açmamak adına soruyorum...

bende 2 yıl üst üste kaldım

tecilim ocak 1 2012 de bitiyo bende kaydımı aöf'den sildirip tekrar aöf'e kayıt yaptırırsam tecil edebilcekmiyim...

teşkkrlr...

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme

tecilim ocak 1 2012 de bitiyo bende kaydımı aöf'den sildirip tekrar aöf'e kayıt yaptırırsam tecil edebilcekmiyim...

teşkkrlr...

Adminim

bilginizden mahrum etmeyin bizide....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

teşkkrlr...

29 Yaşına Kadar YGS sınavına tekrar girip tekrar farklı bir bölüme kayıt olursanız tecil ettirirsiniz. Ama 29 dan sonra tecil ettiremezsiniz.

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
29 Yaşına Kadar YGS sınavına tekrar girip tekrar farklı bir bölüme kayıt olursanız tecil ettirirsiniz. Ama 29 dan sonra tecil ettiremezsiniz.

Hocam ben sadece bir kere lise diplomasıyla tecil hakkımı kullandım.

1.1.2012 de tecilim doluyo

2 yıl üst üste kaldım işletme 1.sınıfta

çalıştığım için aöf biraz boşladık...

tekrar tecil ettirmem için kayıt sildirip o şekilde mi tecil ettirmeliyim...

yoksa şu halde de tecil ederlermi ?

sağolun çok teşkkürlr....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam ben sadece bir kere lise diplomasıyla tecil hakkımı kullandım.

1.1.2012 de tecilim doluyo

2 yıl üst üste kaldım işletme 1.sınıfta

çalıştığım için aöf biraz boşladık...

tekrar tecil ettirmem için kayıt sildirip o şekilde mi tecil ettirmeliyim...

yoksa şu halde de tecil ederlermi ?

sağolun çok teşkkürlr....
Bu yıl kayıt yenilersen tecil hakkın olmuyor üstüste kaldığın için. Ama bu yıl YGS ye girip tekrar Aöf farklı bir bölümü kazanıp kayıt yaptırıp Eylül ayında tecil etttirebilirsin. Aradaki zamanın sorun olmayacağını düşünüyorum. ben 2 yıl üstüste kalıp, 1 yıl kayıt yenilemeyip ertesi yıl tekrar farklı bölüme kayıt olarak tecilimi yaptırmıştım.

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bu yıl kayıt yenilersen tecil hakkın olmuyor üstüste kaldığın için. Ama bu yıl YGS ye girip tekrar Aöf farklı bir bölümü kazanıp kayıt yaptırıp Eylül ayında tecil etttirebilirsin. Aradaki zamanın sorun olmayacağını düşünüyorum. ben 2 yıl üstüste kalıp, 1 yıl kayıt yenilemeyip ertesi yıl tekrar farklı bölüme kayıt olarak tecilimi yaptırmıştım.

Hocam

aöf den kayıt sildirip
tecil kullanamazmıyım
sadece lise diplomasıyla tecil yapmıştım
başka tecil hakkı kullanmamıştım.

ygs kazanıp kazanamıcamız meçhul
riske girmemek adına soruyorum

kusura bakmayın fazla soru sordum
sağlama almam gerekli..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam

aöf den kayıt sildirip
tecil kullanamazmıyım
sadece lise diplomasıyla tecil yapmıştım
başka tecil hakkı kullanmamıştım.

ygs kazanıp kazanamıcamız meçhul
riske girmemek adına soruyorum

kusura bakmayın fazla soru sordum
sağlama almam gerekli..
Bildiğim kadarı ile kayıt sildirirsen 2 yıl tecil etme imkanın oluyor ama net emin değilim. Bağlı olduğunuz askerlik şubesini telefonla arayıp daha net bilgi alabilirsiniz. Böylelikle işinizi şansa bırakmış olmazsınız.

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
hocam çok sağolasın verdiğin bilgiler için

son bi soru daha soruyorum...

aöf kayıt yeniletmessem

askerlik tecil için aöf den kayıt sildirebilirmiyim...

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
yani bu yıl kayıt yeniletmessem
daha sonra kayıt sildirebilirmiyim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıt yeniletmezsen kaydın dondurulmuş sayılur, sonra istediğin zaman gidip kaydını sildirebilirsin.

Neat

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Hocam aklıma takıldıkça soruyorum kusura bakmayın...

ben lise diplomasıyla sadece bi kere tecil ettirmiştim

şu an şubeye aöf de okuyorum tekrar tecil hakkı istiyorum desem tecil edilir mi ?

akaan

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaslar acil yardiminizi istiyorum.ben 31ekim 2010da kacak durumuna dusmusum.bu sene universite sinavina girip aof 4 yillik bi bolum kazanirsam durum belgesi alip kayit yaptirabilirmiyim.ayni zamanda tecil hakkim olurmu 25 yasindayim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam aklıma takıldıkça soruyorum kusura bakmayın...

ben lise diplomasıyla sadece bi kere tecil ettirmiştim

şu an şubeye aöf de okuyorum tekrar tecil hakkı istiyorum desem tecil edilir mi ?
Aöf de okuduğun için okul her yıl senin için askerlik şubesine öğrenci belgesi göndermektedir. Yanlız aynı sınıfta 2 yıl üst üste kalırsan askerliğin tecil edilmez.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem