Askerlik Tecili Hakkında..

SpeedyMc

Yeni Üye
Merhabalar...

Arkadaşlar ben MYO ön lisans mezunu olarak 2 yıllık tecil hakkımı kullanıp aöf işletmeye kayıt oldum ve hazırlık okudum.. Açıköğretimden mezun olduktan sonra lisans mezunu olarak 2 yıllık tecil hakkımı kullanabilirmiyim? yoksa myo'dan sonra kullandıgım için kullanamazmıyım..

Birde 2 sene üst üste bir desten kaldığımda askerliğin tecil olmadığını biliyorum.. Peki hazırlık sınıfından kalan tek dersimi 3.sınıftada veremessem 4.sınıfa geçemeyecekmiyim..
(Hazırlıktan kalan dersimi 3.sınıfta veremediğimde fakat 3.sınıfın tüm derslerini verdiğimde sınıfı geçememişmi oluyorum??)

Teşekkürler.. iyi forumlar..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Üiversitelerin Lisans Bölümlerinden Mezun olanlar Diploma Tarihinden İtibaren Askerliklerini 2 Yıl Tecil Edebilmektedirler. Kanun Böyle Diyor. Detay olarak Daha Önce Tecil Etmiş Olanlar Bir Daha Edemezler Diye Bir Şey Görmedim. Dolayısı İle Tecil Ettirebilirsin Diye Düşünüyorum.

Hazırlık Sınıfında En Az 3 Ders Vererek Bir Üst Sınıfa Geçebilirsin. yani Alttan Sadece 1 Ders İle 3.Sınıfa Kayıt Yaptırabilirsin. Hazırlıktan 3 Ders İle 3. Sınıfa Geçemezsin...

SpeedyMc

Yeni Üye
Üiversitelerin Lisans Bölümlerinden Mezun olanlar Diploma Tarihinden İtibaren Askerliklerini 2 Yıl Tecil Edebilmektedirler. Kanun Böyle Diyor. Detay olarak Daha Önce Tecil Etmiş Olanlar Bir Daha Edemezler Diye Bir Şey Görmedim. Dolayısı İle Tecil Ettirebilirsin Diye Düşünüyorum.

Hazırlık Sınıfında En Az 3 Ders Vererek Bir Üst Sınıfa Geçebilirsin. yani Alttan Sadece 1 Ders İle 3.Sınıfa Kayıt Yaptırabilirsin. Hazırlıktan 3 Ders İle 3. Sınıfa Geçemezsin...
Cevabın için teşekkürler öncelikle ama 2. sorumu sanırım tam anlamadın veya ben anlatamadım.. diyelimki hazırlık sınıfından 3 dersi geçtim 1 tanesi kaldı. 3.sınıftada tüm dersleri verdim fakat hazırlıktan kalan dersi veremedim.. 4.sınıfa geçmiş olurmuyum yani askerlik tecil olurmu yoksa tecil hakkım sonamı ermiş olur.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hazırlık Sınıfını 1 Ders Borçlu Olarak Geçtin Diyelim, 3.Sınıftada Bu Hazırlıktaki 1 Dersten Kalırsan 4. Sınıfa geçemezsin. Ama 3.Sınıfta Okuyor Sayıldığın İçin 1 Yıl Sınıf Tekrar Etme Hakkın Olduğundan Dolayı Askerliğin Tecil Edilir.

nesta22tr

Yeni Üye
iyi günler 1985 doğumluyum 2 yıllık üni bitirdim dikey gecis yaptim aöfe 4. sınıftayım bir dersim kaldı 4de iki kez kaldım iki gün once eve kağıt geldi yoklama kacagı gözüküyormusum ilk sınava girdim hazirandaki sınava girersem ins biticek 1 ay tecil verirlermi bilgisi olan acil cvp yazarsa sevinirim

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2 yıl kalman sakat ama bir ders için konuşursun gidersin böle böle anlat durumu öteye atabilirmisiniz diye yaparlar sanırım :s

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
iyi günler 1985 doğumluyum 2 yıllık üni bitirdim dikey gecis yaptim aöfe 4. sınıftayım bir dersim kaldı 4de iki kez kaldım iki gün once eve kağıt geldi yoklama kacagı gözüküyormusum ilk sınava girdim hazirandaki sınava girersem ins biticek 1 ay tecil verirlermi bilgisi olan acil cvp yazarsa sevinirim
Selamlar;

Yoklama kaçağı olsanda karga tulumba seni askere almazlar. Önce bağlı olduğun askerlik şubesine telefonla ulaş durumunu anlat okulunu söyle ve bilgi iste. Onlar sana ne yapacağını söylerler. Ayrıca bu gün başvursan seni en erken askere alacakları tarih ağustos olur. Mezun olduktan sonra başvursan en erken 1 yıl sonra askere alırlar. Ayrıca mezun olduktan sonra 2 yıl tecil hakkın var.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,735
Son üye
Clamcaseptn