Başbakan Erdoğan :Bu tokadın hesabı Sorulacak!!!

ragut

Banned
Doğdun,
Üç gün aç tuttuk
Üç gün meme vermedik sana
Adiloş bebem,
Hasta düşmeyesin diye,
Töremiz böyle diye,
Saldır şimdi memeye,
Saldır da büyü...

Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır,
Tanı bunları,
Tanı da büyü...

Bu namustur
Künyemize kazılmış,
Bu da sabır,
Ağulardan Süzülmüş.
Sarıl Bunlara
Sarıl da büyü...

ahmed arif..!!

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Bunu diyen sen ve senin gibiler mi? Amerika’nın elini atmadığı bir yer söylesene bana .Evet ya buna eminim onları suçsuz yere tutukluyorlar değil mi ? zaten bulunan kanıtlar silahlar darbe planları da ıslak imzalarda hep asparagas size göre ve bunu onları savunduğun için değil ülke açısından söylüyorsun , tabi tabi .Bu Amerika ile ilgili sizden duyduğumuz ilk sözler laflar değil ki .Yıllardır söylediniz batılılar , emperyalist güçler diye bağırdınız durdunuz .Ama bu ülkeye en çok zararı veren bu bağıranlar kraldan kralcı sözüm ona vatanperverler oldu .

Türkiye’deki bankaların %90’ı yabancıların.Nedenini düşündün mü?Yada şöyle söyleyim ;Cem uzan , halis toprak , Demirel’in yiğeni gibi türk banka sahipleri bankaları hortumlarken neden hiç sesiniz çıkmadı .madem ülkeni bu kadar düşünüyosun , batık bankaların devlete olan zararına neden sesin çıkmadı ?
Urfa daki toprakların %60’ı israilin derken topraklarını israile satan toprak sahiplerine neden sesin çıkmıyorda urfanın topraklarının %60’ını ve egedeki toprakları biz satmışız gibi konuşuyorsun .
Madem tedaş yabancıların neden o kadar türk yatırımcının içinden bir tanesi bile çıkıp tedaş’a sahip çıkmadı .Tedaş değil daha fazlası alabilecek servete sahip kaç tane türk yatırımcının olduğundan haberin mi var mı ?

Tedaş meselesinde söylediklerim türk Telekom içinde geçerli .Liman işletmeleri dersen yine öyle .
Tarım ve hayvancılığa hangi parti döneminde bu kadar destek verildi söyler misin ? Neden kendi tarlasında tarımla ve hayvancılıkla uğraşanlar neden kendi işlerini bırakıp büyük kentlere göç edip sefalete mahkum oldular .Bunun sosyolojik yönlerini hiç düşündün mü? Sen şimdi dersin tarımda öldü hayvancılıkta ondan .Sanma ki tek sebebi bu .Büyükşehirlerde ki yaşama özeniliyor artık bu dönemde .Çoğu aile köyündeki tarlasını , hayvanını satıp kente gidiyor.Sonra ne oluyor .gecekondu kentleri , sefalet üstüne sefalet , suç oranlarının artması , sonra suç devlete kalıyor , vatandaşlarıyla ilgilenmiyor deniliyor .
Tüsiad’a gelince :
Referandumda taraflarını belli etmeyenler onlardı. Ve verdikleri anayasa teklifi de tamamen küstahça bir teklif .Ayrıca benim ne ırkçılık yaptığım şeriatı savunduğum falan yok .
Yıllardır savunduğumuz Kıbrıs , ne yaptı türkiye’yi istemiyoruz dedi .Kıbrısta o kadar şehidi boşuna mı verdik zannediyosun ? Kıbrıs bizi bıraksa da bizim kıbrıs’ı bırakmaya niyetimiz yok .Kıbrıs giderse namusta gidermiş , böyle boş sloganları hangi devrin pankartlarından aldığına şüphe yok , ayrıca kıbrısta Türkiye aleyhine yapılan sloganlara sesin neden çıkmadı ?
Hizbullahçıların serbest bırakılmasına gelince , bunun hukuki bir sebebi var , tutukluluk sürelerinin uzun olması . Yargıdaki bu hükümet düşmanlığı ve çekişme yüzünden o kadar dava hala tozlu raflarda bekliyor, bundan haberin var ama söylemiyorsun bunları , ne diyorsun yargı kıskaca alınıyor , geç bu boş lafları .Yok meclisten gereken yasayı geçirmemişizde yok şöyle yok böyle .Senin haberlerden de haberin yok herhalde .Yargıtay başkanı hasan gerçeker ne diyordu ;Davalara artık bakamıyoruz , yargının yükü ağırlaştı .Sonra daire ve üye sayısını artıralım dendi .Cevap :yok efendim dairelerin ve üyelerin sayısının artırılması sorunu çözmezmiş .Kimi kandırıyosun sen .Benim için teröristin hizbullahı pkk sı yada Ergenekoncusu olmaz , terörist her zaman teröristtir.İmralıdaki şerefsizden ne demesini bekliyosun ki ? Sonuçta hizbullahta terörist imralıdaki şerefsizde terörist .bu teröristleri muhatap aldığını bilmiyordum Ayrıca senin gibi “yorumsuz” yazıp bırakmamı mı bekliyordun bay sözüm ona tarafsız vatansever….

ragut

Banned
şimdi sen her konuyu saptırıyorsun. biri yanlış yaptı diye diğer paritnindemi aynısnı yapması lazım? yarın iktidar olunca başkanlık sistemi için halk oylaması yapacakalr ve ülkeyi federesyona bölecekler? sonundada yugoslovya örneğini uygalaycaklar? şimdi dostum senin karşında kültürsüz dünyadan bir haber biri yok. şimdi sen hala şunu kabul edemiyorsun yada kabul etmek istemiyorsun tek amaç bölmek ve arkasında desteğiyle birlikte.. hiçbir parit tarihte anayasanın temel taşlarıyla oynamadı ve cumhuriyetin temel ilkeleriyle ne hikmetse bunlar oynadı. tüsiad heralde kafasına göre çıkıp aman ankara başkent olmasın diyor. arkasınd akim olduğunu ben söylemeyim artık. bence sen diyorsun ya kıbrısı vermeyiz savunduğun kişiler iktidara gelir gelmez teslim ederslerse hiç şaşmam.. bukadar parti gördüm bukadar açıktan cumhuriyeti kökyle yıkmak ve yoke tmek isteyen bir aprti görmemiştim sonunda gördüm. halk oylamasında ilk evet oyunu senin gibilerinden beklerim.. bugün chpside mhpside akp side hepsi libayaya sırtını döndü.. hemde kıbrısta bize yarım eden akddafiye? bu şu demek yarın türkiyede yaşayacağımız gerçeği ortaya koymuş oldu.. ve sorumluğu tüm partiler için çok ağır olacak.. BMden türkiyeye böyle bir karar çıkması zaten bunu isityorlar 10 sene içinde yaşayacağımız tablo libyadan farklı olmayacak... sadece üzüldüğüm sen gibi insnaalrın doğru yaptığını sanıp yanlış tafafta olması ama bunue rgeç anlayacaksın..

ragut

Banned
kıbrıs aleyhinde propaganda yaptılar evet ama niye yaptılar? sen kıbrısı satmak istersen öyle tepki olması çok normal.. dediğim gibi ben neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum sen meraklanma.. önce hükümet amerikancıydı düştü kıbrıstan ee şimdi ülkeyi savunanlar geldi böyle tepkiler olması normal kıbrısı satmak isteyen iktidar düştü.. hala savunurken partiy nalısı bir savunma yapıyorsun ama snamaki dünyada sadece tek parti var ama olur sen gibiler halkoylamasında evet verecek çünkü başkanlık gelsin özgürlük gelsin hayal zırvalarıyla...

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Benim konu falan saptırdığım yok , o senin hüsnü kuruntun .Açık açık söylüyorum .Başkanlık sistemine de karşı değilim .Ama senin dediğin gibi bir bölünmenin olacağını düşünmüyorum ki öyle bir şeyde olmayacak .Cumhuriyetin temel taşlarıyla oynandığını sen söylüyorsun , öyle bir şey söz konusu değil ve halen tüsiad’dan bahsediyorsun.Tüsiad’ın önünde yada arkasında kim yada kimlerin olduğu benim ilgilendirmez , ayrıca tüsiad’în sözlerini savunan birisiymişim gibi konuşmayıda bırak artık .Savunduğum kişi kıbrısla ilgili olarak seçimlerden çok önce gerekeni söyledi zaten , tabi dinlediysen.bizim cumhuriyeti yıkmak yada köküyle yıkmak gibi bir derdimiz yok , olamazda , olmazda .Ama şu bir gerçek sen ve senin gibiler yıllardır cumhuriyeti kemirdiniz durdunuz .Tamamen tarafsız ve bir cumhuriyet sevdalısı gibi konuşuyorsun ama senin cumhuriyet sevdalısı olmakla bir alakan yok ve tarafında belli.Şimdi de geçmiş karşıma kendini halkına zulüm eden Kaddafi savunuyorsun .Bu ne çelişkidir böyle .Sana bir şey söyleyeyim .Kaddafinin Fransa ziyaretini hatırla .Kaddafi geldiğinde çadır kurdurmuşlardı .Ne oldu Libya’ya ilk saldıran Fransa oldu.Ama şimdi bu örneği verdim ya onuda benim aleyhime kullanırsın .Yani benden utanmasan kaddafinin elini eteğini öpeceksin
Kıbrıs konusuna gelince ;
O propagandayı yapanlar zaten satılmıştı.bizim satmak istediğimiz falanda yok ayrıca.Halen aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp söylüyosun ya .Bizden ayrılmak isteyen o propagandayı yapan bir avuç satılmış aciz insanlar .Ve başbakanda gereğini söyledi .O gösterilerde madem o kuzey Kıbrıslılar sözüm ona satmak istediğimiz için propaganda yaptılar da güney Kıbrıs Rumlarının ve bayraklarının orda ne işi vardı ?Onlarda mı sözüm ona masumane bir şekilde yapılan bu gösteriye , kuzey Kıbrıs satılmasın diye iştirak ettikler.Söylesene bunu da .Ama başkanlık sistemi gelsin İlk EVET oyu’nuda ben vercem , buna emin ol…

ragut

Banned
Benim konu falan saptırdığım yok , o senin hüsnü kuruntun .Açık açık söylüyorum .Başkanlık sistemine de karşı değilim .Ama senin dediğin gibi bir bölünmenin olacağını düşünmüyorum ki öyle bir şeyde olmayacak .Cumhuriyetin temel taşlarıyla oynandığını sen söylüyorsun , öyle bir şey söz konusu değil ve halen tüsiad’dan bahsediyorsun.Tüsiad’ın önünde yada arkasında kim yada kimlerin olduğu benim ilgilendirmez , ayrıca tüsiad’în sözlerini savunan birisiymişim gibi konuşmayıda bırak artık .Savunduğum kişi kıbrısla ilgili olarak seçimlerden çok önce gerekeni söyledi zaten , tabi dinlediysen.bizim cumhuriyeti yıkmak yada köküyle yıkmak gibi bir derdimiz yok , olamazda , olmazda .Ama şu bir gerçek sen ve senin gibiler yıllardır cumhuriyeti kemirdiniz durdunuz .Tamamen tarafsız ve bir cumhuriyet sevdalısı gibi konuşuyorsun ama senin cumhuriyet sevdalısı olmakla bir alakan yok ve tarafında belli.Şimdi de geçmiş karşıma kendini halkına zulüm eden Kaddafi savunuyorsun .Bu ne çelişkidir böyle .Sana bir şey söyleyeyim .Kaddafinin Fransa ziyaretini hatırla .Kaddafi geldiğinde çadır kurdurmuşlardı .Ne oldu Libya’ya ilk saldıran Fransa oldu.Ama şimdi bu örneği verdim ya onuda benim aleyhime kullanırsın .Yani benden utanmasan kaddafinin elini eteğini öpeceksin
Kıbrıs konusuna gelince ;
O propagandayı yapanlar zaten satılmıştı.bizim satmak istediğimiz falanda yok ayrıca.Halen aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp söylüyosun ya .Bizden ayrılmak isteyen o propagandayı yapan bir avuç satılmış aciz insanlar .Ve başbakanda gereğini söyledi .O gösterilerde madem o kuzey Kıbrıslılar sözüm ona satmak istediğimiz için propaganda yaptılar da güney Kıbrıs Rumlarının ve bayraklarının orda ne işi vardı ?Onlarda mı sözüm ona masumane bir şekilde yapılan bu gösteriye , kuzey Kıbrıs satılmasın diye iştirak ettikler.Söylesene bunu da .Ama başkanlık sistemi gelsin İlk EVET oyu’nuda ben vercem , buna emin ol…

bak dostum elbette ki tartışıyoruz bunları yani seni kötü niyetli biri olarak görmüyorum senind egörmeni istemem:) yani elbetteki fikir uyuşmazlıkları olaca herkesin kendine göre düşüncesi var herkes bu ülkenin ve vatanın evladı:) herşeyde aslında katıldığım noktalar var kaddafi zaten amerikan uşağı yıllardır:) o ayrı bir olay malsefki ben tarafsızım dostum hiçbir artiyi savunduğum yok bu gerçek yani inanabilirsin. ama bir konuda çok yanılıyorsun? başkanlık sistemine evet ver önemli değil senin gibi bir sürü insan evet verecek bunu şimdiden biliyorum:) ama yanıldığın asıl nokta şuki federesyona böldüklerinde üniter devlet yapısı ortadan kalkacak cumhuriyet artık anılmayacak.. ve tüms amimiyetimle söylüyorum kesinlikle ülke bölünecek bunun artık lafı kalamdı tüm dünya bunu biliyor ve söylüyor.. kıbrıs meselsine gelince dostum pankartı açnlar zaten YES BE ANNEMCİLERDİ. amerikacılardı aslında:) zaten seni hedef alarak b,işey söylemiyorum ülkeyi sen yıkacakd emiyorum ama senin için çanakkale savaşının bir değeri yokmu? mustafa kemal atatürkün? başkanlık sistemi hristiyanların sistemi? bunu kabul ettirmek biraz zor olcak? nasıl kabul ettirecek onudasöyleyim doğuyu bölünce:) aman ne bilim banamı düştü YADA BİZEMİ KAYGISI sadece sende emin oalamadığım şey şu? sende mustafa kemal atatürke ingilzi ajanı diyen aşağılık dinsiz hocalardnmı vaaz aldın? eğer öyleyse açıkça söyle? unutmaki tarikatlar varsa karşısında ulusacılardavar:)

ragut

Banned
birde herşeye o şahıs gereğini söyledi diyon ya aptal olsam inanacam:) yani daha ben hiç görmedim geçen gün natonun ne işi var şimdi libyadayız yav arkdaım ooooooo biz buy olardan çok geçtik:))))))))

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz