Baykal istifa etti

ECRİN90

Özel Üye
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisine ait olduğu iddia edilen görüntülerin ortaya çıkmasından üç gün sonra CHP Genel Merkezi’nde kameraların karşısına geçti.

Ne söyleyeceği merakla beklenen Deniz Baykal, sürpriz bir kararla istifa ettiğini açıkladı.

Baykal’ın basın toplantısını düzenlediği salonda, Genel Sekreter Önder Sav, Genel Başkan Yardımcıları Yılmaz Ateş, Onur Öymen, Cevdet Selvi, Grup Başkanvekili Mustafa Özyürek, milletvekili Canan Arıtman, bazı MYK üyeleri ile bazı partililer de hazır bulundu.

Baykal'ın istifa kararını açıklaması üzerine bazı partililerin yüksek sesle ''Hayır, yapma'' dedikleri duyuldu.

Bazı partililerin de açıklama sırasında gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Konuşmasını tamamladıktan sonra Baykal, MYK üyeleri tarafından alkışlandı.

Gazetecilerin karşısına çıkan Deniz Baykal şöyle konuştu:

Günlerdir beklenen değerlendirmemi ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir, bir komplodur. Komplo hukuk ve ahlak dışı bir tertiptir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini kesip biçer, montaj yapar çarpıtırsınız. Dünyanın her yerinde bütüm dinlerin ahlak anlayışlarını insanoğlunun ahlak anlayışlarını yıkarsınız. İnsanların şerefleri onların umurlarında değil. Komployu gerçekleştirenler sapık oldukları, şantaj için düzenlemediler. Siyaset yapmak için düzenlediler.

Bir komplo imal edilmiştir. Taze, iki haftalık bir komplo. Bu komplonun hedefi bir kişi değil. CHP'nin neredeyse tek başına yürüttüğü sivil dikta rejimine karşı verdiği mücadeledir. Bu son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tezgahı malzeme ve çekimleriyle günceldir, tazedir. İktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden icra edilebilmesi mümkün değildir. Bu kadar kaba bir komplo tezgahının iktidar zirvesinin bilgisi olmadan son iki haftada hazırlanıp piyasaya sürülmesi mümkün değil. Olay sonrası sözde iyi niyetli beyanlar, perde arkasındaki tezgahın suçluluğunu örtmeye yetmez. Bu iktidarın bilgisi ve onayı olmadan piyasaya sürülemez. Ayıplayanlar bizzat ayıbı işleyenlerdir.

ABD'den, Pensilvanya'dan aldığım üzüntü mesajlarının samimiyetine de inanıyorum. Çok ayıp ama diye başlayanlara da söyleyecek sözüm var. Ahlaksız ve hukuksuz komplolara itibar ederek bunları savunamazsınz. Komploculuğa hayat alanı açanlar çok ayıp, ama, diyenlerdir. Bu komplolara itibar edenlerin nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz.

Bu tablo karşısında ben de teslim olmayacağım. Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bedeli varsa ve bu bedel CHP'den ayrılmaksa bu bedeli öderim. Benim istifa etmem kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine meydan okumaktır. İstifa ediyorum: Bunun hedefi ben değilim, CHP'dir.

Genel Başkanlığa parti tüzüğü gereği genel başkan yardımcılarından Cevdet Selvi'nin vekâlet edeceği açıklandı...

suhedaa

Yeni Üye
vayy be inanamıyorum koca baykal bi komployla fısaldı mı yani:D su testisi su yolunda kırılır diye bi laf vardır ya :pgeçmiş olsn diyelim;)
teşekkürler canımm patlaşım için:)

pegasus_dna

Forum Editörü
adamın yediği nane çok kötü ,artık elini kolunu çekmesi lazımdı siyasette ilk defa onurlu birşey yaptı istifa etti umarım bundan vazgeçmez...suçlu aramasın bence....dünya medyası diline taktı ....

pegasus_dna

Forum Editörü
seks skandalı yüüznden istifa ediyor cahpliler ağlıyor yapmayın,gitmeyin diye anam ne doğal karşılıyorlar bu durumu, sütten çıkmış ak kaşık değil.... utanmadan ağlıyorlar abi

MasterOfPuppets

Yeni Üye
İlk gördüğümde şaka filan zannettim. Bu adam ölürde koltuğunu bırakmaz, hatta ölse mezarından çıkar gene gelir diyordum. Ama haberin gerçek olduğunu öğrenince çok sevindim. Fazla söze gerek yok olması gereken oldu, gençlerin de önü açıldı... Zira 80lik siyasetciler görmekten yorulduk. Şuda var tabi zamanında istifa etseydi belkide bu rezilliği yaşamayacaktı. Neyse hayırlısı olsun

seks skandalı yüüznden istifa ediyor cahpliler ağlıyor yapmayın,gitmeyin diye anam ne doğal karşılıyorlar bu durumu, sütten çıkmış ak kaşık değil.... utanmadan ağlıyorlar abi
Çok haklısın yaşlı başlı adam hemde evli bir kadınla... Çok büyük rezalet, herhalde birdaha insan içine çıkamaz, çıkmaması lazım.

pegasus_dna

Forum Editörü
baykal geri dönüyor şok haber...Hakkında ortaya atılan seks kasetinden sonra istifa etmek durumunda kalan CHP lideri Deniz Baykal, 11 yıl önce başvurduğu taktiği aynen uygulamaya koydu. baykal bülent hanımla böyle bir olayı olmuş yine....1999 yılında yine böyle bir vaka olmuş, taktik yapıyor baykal...oy toplamaya çalışıyor, ne iğrenç bir şekilde.....adam önceden de böyle naneler yemiş:) iktidarı sevmiyorum muhalefeti de.....topu istifa etsin.... hatta ölse mezarından çıkar gene gelir diyordum. Ama haberin gerçek olduğunu öğrenince çok sevindim. Fazla söze gerek yok olması gereken oldu, gençlerin de önü açıldı... Zira 80lik siyasetciler görmekten yorulduk. Şuda var tabi zamanında istifa etseydi belkide bu rezilliği yaşamayacaktı. Neyse hayırlısı olsun

Çok haklısın yaşlı başlı adam hemde evli bir kadınla... Çok büyük rezalet, herhalde birdaha insan içine çıkamaz, çıkmaması lazım.[/QUOTE]

E

_elmayra_

Misafir
Deniz Baykal'ın yaptıgı doğru birşey değil.Ama onun özel hayatı da kimseyi ilgilendirmemeli.
Bu ülke neler gördü.Bu tür ne skandallar çıktı.Ali Kırca,Gülben Ergen...daha bir sürü ünlü isim.Halk Gülben ergeni bağrına bastı.Ali Kırca haber bültenlerinde hala.
İnsan içine çıkmaması gerekse bu tür olaylara adı karışanlar.Bu kişilerin de çıkmaması gerek o zaman.

Bu şekilde ayrılmasına çok üzüldüm.Deniz Baykal'ın eşi çok onurlu bir kadın.En çok da ona üzüldüm.

Ahlaksızlık nedir?Evli bir kadınla birlikte olmak ve bunun ortaya çıkması mıdır?
Yoksa bu kadar açlıkla mücadele eden insan varken onların hakkını gasp edip kendinin,oğlunun ve damadının çok üst düzey şekilde yaşaması mıdır?

Tüm CHP'ye geçmiş olsun..
Teşekkürler paylaşım için..

hayali

Yeni Üye
elmayra nın söylediklerine aynen katılıyorum. Baykal ın istifa etmesi o kadar büyütülmemeli, adam adaylığını koyup bir ay geçmeden geri gelirse başkanlığa ne denecek. Ülkemizde çokça görülmüş birşey bu. Hoş, 17 - 18 yıldır iktidara gelememiş bir genel başkan aynı partide kalabiliyor. Nasıl bir milletiz ki hafızamız yok !

seher

Özel Üye
elmayra nın söylediklerine aynen katılıyorum. Baykal ın istifa etmesi o kadar büyütülmemeli, adam adaylığını koyup bir ay geçmeden geri gelirse başkanlığa ne denecek. Ülkemizde çokça görülmüş birşey bu. Hoş, 17 - 18 yıldır iktidara gelememiş bir genel başkan aynı partide kalabiliyor. Nasıl bir milletiz ki hafızamız yok !
söylediklerinde çok haklısın
istifa etmesi yerinde bir karar

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Deniz Baykal'ın yaptıgı doğru birşey değil.Ama onun özel hayatı da kimseyi ilgilendirmemeli.

MasterOfPuppets

Yeni Üye
baykal geri dönüyor şok haber...Hakkında ortaya atılan seks kasetinden sonra istifa etmek durumunda kalan CHP lideri Deniz Baykal, 11 yıl önce başvurduğu taktiği aynen uygulamaya koydu. baykal bülent hanımla böyle bir olayı olmuş yine....1999 yılında yine böyle bir vaka olmuş, taktik yapıyor baykal...oy toplamaya çalışıyor, ne iğrenç bir şekilde.....adam önceden de böyle naneler yemiş:) iktidarı sevmiyorum muhalefeti de.....topu istifa etsin.... hatta ölse mezarından çıkar gene gelir diyordum. Ama haberin gerçek olduğunu öğrenince çok sevindim. Fazla söze gerek yok olması gereken oldu, gençlerin de önü açıldı... Zira 80lik siyasetciler görmekten yorulduk. Şuda var tabi zamanında istifa etseydi belkide bu rezilliği yaşamayacaktı. Neyse hayırlısı olsun
Şaka mı bu ya? bi anda kötü oldum :D

Bu ülke neler gördü.Bu tür ne skandallar çıktı.Ali Kırca,Gülben Ergen...daha bir sürü ünlü isim.Halk Gülben ergeni bağrına bastı.Ali Kırca haber bültenlerinde hala.
İnsan içine çıkmaması gerekse bu tür olaylara adı karışanlar.Bu kişilerin de çıkmaması gerek o zaman.

Bu şekilde ayrılmasına çok üzüldüm.Deniz Baykal'ın eşi çok onurlu bir kadın.En çok da ona üzüldüm.

Ahlaksızlık nedir?Evli bir kadınla birlikte olmak ve bunun ortaya çıkması mıdır?
Yoksa bu kadar açlıkla mücadele eden insan varken onların hakkını gasp edip kendinin,oğlunun ve damadının çok üst düzey şekilde yaşaması mıdır?

Tüm CHP'ye geçmiş olsun..
Teşekkürler paylaşım için..
Baykal bu ülkeye ne vermiş? bir faydasını bir kerametini göster? Yada bu saatten sonra geri gelse ülkeye ne verebilir? sizin siyaset anlayışınız ülkeye zarar vermek, doğru veya yanlış ayırt etmeden sadece iktidar parti yaptı diye herşeye karşı çıkmak ve muhalefet etmekse onu bilemem tabi. Ama ne yaptığını kendide bilmeyen, sürekli muhalefet etmekten daha yüksek bir hedefi olmayan gereksiz bir siyasetciden kurtulduk. Ben böyle düşünüyorum...

Ahlaksızlık ne diye sorarsanda ben olaya farklı yaklaşırım Baykal'ın yaptığı şey tabiki çok büyük bir ahlaksızlıktır ama bu bizi ilgilendirmez, onun aile meselesidir. Ama görüntüleri çekenlerin yaptığı daha büyük bir ahlaksızlıktır, ben asla bu görüntülerin çekilmesini yana filan olamam. Bunlar çok çirkin şeyler sadece zamanında bırak dedik Baykal'a, ama bir türlü koltuğundan vazgeçemedi sonunda da çok utanç verici bir şekilde ayrılmak zorunda kaldı.

Birde bir konuda sana katılırım İnsanların haklarını yemek, vatandaşın parasını emeğini gasp etmek, vatandaşı muhtaç etmek, bizlerin parasıyla 7 sülalene lüks hayat yaşatmak ahlaksızlıkların en büyüğüdür. Aksini iddia etmedim.

E

_elmayra_

Misafir
Olayı Deniz Baykal olarak ele almamak gerek.CHP olarak bakıyorum ben.Ve CHP için en iyisini istiyorum.
Evet Baykal çok aktif bir parti lideri değil.Şehir şehir dolaşıp vaatlerde bulunmadı mesela.
Ama iktidar gibi bir açılım yapıp teröristleri davul zurna ile de karşılamadı en azından.
Erdoğan gibi bir gün başka öteki gün başka da konuşmadı.

Herneyse siyasete çok girmek istemiyorum.Baykal'ın istifası doğru bir karardır.Ailesi,saygınlığı ve en önemlisi sağlığı açısından.

Daha önce de dediğim gibi CHP ye yıllarca emek vermiş bir dedenin torunu olarak bu parti ve tabi ki milletimiz için en iyisini diliyorum.

suhedaa

Yeni Üye
başımızda bulunan insanların bu denli aklaksız olması Türk milletine yakışmaz bir daha geri dönmesini engellemek gerekir fakat birşey dikkatimi çekti birşeyler sürekli eleştiriliyor aslında hiç hoşlanmam siyaset hakkında yorum yapmayı ama ilk ve son olarak birşey söyleyecem chp şehir şehir dolaşmadı ama durduğu yerde herşeye sadece muhalefet yapmış olmak için olumlu olumsuz herşeyin karşısında olması,seçim zamanı çarşaflıları etrafında toplayıp iş başörtü konusuna gelince 180 derece dönen bir şahıs daha söylenecek çok şey varda neyse çok ama çok seviniyorum gitmiş olmasına bu kadar iki yüzlü olan bir kişiden kurtulduk en azından ayrıca ikiyüzlülük konusunda bence erdoğandan daha becerikli olanlar var diye düşünüyorum örneğin kendi dönemlerinde abdullah öcalı yakalayıp asmayıpta erdoğana ip fırlatıp al as diyenin bu ülkeye ne faydası olacak bazı partilerin başındakiler partilerine yakışmayan tavırlar takınıyorlar çok yapılması değişmesi gereken şey var halen terör önlenemiyo davul zurnayla karşılanlar şimdi rahatta iseler değişmesi gereken çok şey var Türk milletinin onurunu gururunu biriler zedelemeye çalışıyorsa artık herkesin gözlerini iyi açıp kimin ne olduğunu görmesi lazm...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Baykalın yeni kaseti çıktı hala almadınız mı:D:D
Topluma mal olmuş kişilerin liderlerin böyle ahlaksız şeyler yapması hoş degil yerinde bi karar olmuş bence
Haber için teşekkürler....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,741
Son üye
Vitamixuxt