Bu bolumu tercih etmek icin

ECRİN90

Özel Üye
kapandığınıa dair kaynak belirtmenizi rica ediyorum ! merd bey

merd

Yeni Üye
ECRİN90 tamam kapanmadı geçen yıl 42 bin kişi almış aöf edb.bu yıl da 42 alırsa 4 yıl sonra herkez edebiyat mezunu olacak parklarda toplanıp birbirinze şiir okuyacaksınız eee o kadar milletin görevin yapacağı okul yok türkiyede siz en sonunda bu kafayla birbirinize şiir okuyup eğlenirsiniz

ECRİN90

Özel Üye
ECRİN90 tamam kapanmadı geçen yıl 42 bin kişi almış aöf edb.bu yıl da 42 alırsa 4 yıl sonra herkez edebiyat mezunu olacak parklarda toplanıp birbirinze şiir okuyacaksınız eee o kadar milletin görevin yapacağı okul yok türkiyede siz en sonunda bu kafayla birbirinize şiir okuyup eğlenirsiniz
Ben bu bölümün kapatılmasını en çok isteyenlerdenim merd bey.. her defasında yukarda yazıdıgınız şeyi belirtiyorum.. Ancak 42 000 kişi bu yıl alındı, diğer yıl alınmamalı diye bölüm kapatıldı diyerek yaygara yapıp insanları yanlış bilgilendirmek doğru değil..
Keşke kapatılsa.. Acı ama gerçek bu..İnsanların umudunu kırmak, bişeyler biliyomuş gibi ukalalık yapmak sizce ne kadar doğru ? Bırakın bu bölümü tercih edenler / edecek olanlar düşünsün.. Bizim bir diğer farkımız da insanlara tepeden bakmayışımız olacak. Örgün okudunuz diye kültürlü veya bizden daha üst olduğunuzu sanmayın.. ve bizle uğraşmayı bırakın lütfen.. Rica ediyorum

merd

Yeni Üye

Ben bu bölümün kapatılmasını en çok isteyenlerdenim merd bey.. her defasında yukarda yazıdıgınız şeyi belirtiyorum.. Ancak 42 000 kişi bu yıl alındı, diğer yıl alınmamalı diye bölüm kapatıldı diyerek yaygara yapıp insanları yanlış bilgilendirmek doğru değil..
Keşke kapatılsa.. Acı ama gerçek bu..İnsanların umudunu kırmak, bişeyler biliyomuş gibi ukalalık yapmak sizce ne kadar doğru ? Bırakın bu bölümü tercih edenler / edecek olanlar düşünsün.. Bizim bir diğer farkımız da insanlara tepeden bakmayışımız olacak. Örgün okudunuz diye kültürlü veya bizden daha üst olduğunuzu sanmayın.. ve bizle uğraşmayı bırakın lütfen.. Rica ediyorum
örgün-aöf farketmez ben o ayrımı yapmıyorum aöf bir insana gerekli şeyleri öğretmeden mezun etmez o yüzden benim gözümde arada bir fark yok derdim bu değil madem bu bölümü okuyorsanız hakkıyla okuyun örgün öğrenciler formasyon alamazken sizin umrunuzda bile değil boşuna havalanıp evde yan gelip oturmayın aöf edb.öğrencilerinin yapacağı baskı (formasyon konusunda) örgünüde etkiler aynı şekilde örgünün yapacağı baskı da aöfni etkiler ayrıca ukalalığı sen yapıyorsun laflarına dikkat et benim her ilgili kişiden duyduğum şey aöf edb kapatıldı bu kesin bir şey diye duydum kapatılmamış ise beni de bağlamaz edebiyat işletme kamu yonetimi gibi caddelerde sokaklarda kız peşinde koşan serserilerin okudugu bölüm olmasında ben başka bir şey istemem eğer kapatılmaz ise veya yuksek bir puan koyulmaz ise öyle de olacak

ECRİN90

Özel Üye
örgün-aöf farketmez ben o ayrımı yapmıyorum aöf bir insana gerekli şeyleri öğretmeden mezun etmez o yüzden benim gözümde arada bir fark yok derdim bu değil madem bu bölümü okuyorsanız hakkıyla okuyun örgün öğrenciler formasyon alamazken sizin umrunuzda bile değil boşuna havalanıp evde yan gelip oturmayın aöf edb.öğrencilerinin yapacağı baskı (formasyon konusunda) örgünüde etkiler aynı şekilde örgünün yapacağı baskı da aöfni etkiler ayrıca ukalalığı sen yapıyorsun laflarına dikkat et benim her ilgili kişiden duyduğum şey aöf edb kapatıldı bu kesin bir şey diye duydum kapatılmamış ise beni de bağlamaz edebiyat işletme kamu yonetimi gibi caddelerde sokaklarda kız peşinde koşan serserilerin okudugu bölüm olmasında ben başka bir şey istemem eğer kapatılmaz ise veya yuksek bir puan koyulmaz ise öyle de olacak
Sen aöf okuyarak eğitimci olunmaz diyorsan boşuna takma bunu kafana.. Çünkü hepimizin dönüp dolaşıp geleceği yer KPSS olacak.. ;)

suhedaa

Yeni Üye
açık olan birşey var bu bölüm kapatılırsa bu sene aof den yerleşenlere fayda olur örgünlerde rahatlar uğraşacak kimse bulamaz artık ama şu var bir gerçekte varsa resmi kaynakta verilir bu kadar bunun daha neyi tartışılıyor ki sevgili merd anlıyorum seni ama kimse yan gelip bu bölümü okumuyo lütfen laflarınıza dikkat edin bz daha da zorlanıyorz kitaplarımzı alıpta inceleyn bir bakın çoğu konuyu siz görmüyorsunuz ve o konular gerçekten çok zor bunu herkes kabul ediyor artık sizde kimseye haksızlık etmeyin ve lütfen kimsenin umudunu kırmayın!..

ECRİN90

Özel Üye
Ne zor işmiş aöf okumak yahu.. millet de sanıyor yan gelip yatıp geçiyolar sınavları.. ne alaka?! 48 de kalmanın tadını aöf okuyanlar bilir..

ardatan

Yeni Üye
bu seneki rehberde olduğuna göre kapanmamıştır eğer kapansaydı rehberdede bulunmayacaktı... yanlışmıyım ?

merd

Yeni Üye
ben kimseye aöf okuma açıköğretim fakültesinden eğitimci olmaz ya da aöf okuyan birini küçük görüyorum ya da aöf beleşten geçiyor diye bişey demedim "evde yatarak" bu cümlem yanlış anlaşılmış herhalde o yüzden bu cümleyi ayrıntılı olarak açıklayayım bunu dememdeki anlam sabah kalkıp okula gitmiyorsunuz okulda bazı öküzlerle muhattap olmuyorsunuz bazı öğretim görevlilerinin o muşmula yüzünü kaprisini çekmiyorsunuz sınıftaki diğer öküzlerle muhattap olmak zorunda kalmıyorsunuz ya da başka memlekette okumuyorsunuz ben sıize sınavları beleşten geçiyorsunuz demedim bu cümlem umarım tam olarak anlaşılmıştır.
Benim asıl kafaya taktığım konu size göre de sizinle uğraşmamın sebebi forumda bazı kişilerin kendisini bu bölüme iyice kaptırdıgını ve 4 yıl sonra kesinlikle öğretmen olacağım havalarında olmalarıdır tamam iyi güzel de hiç düşünmüyormusunuz öğretmen olmak için formasyonun gerek oldugunu ee bu formasyonu alabilmek için de tezsiz yüksek lisans yapmanız gerektiğini bu da kaldırıldı peki siz bu formasyonu nerden alacaksınız ?okuyun bu bölümü ama boş yere havalanmayın sonra psikolojik sorunlar yaşarsınız benden demesi ha hayır fen-edb. oldugu gibi size de 2.sınıftan itibaren formasyon dersleri veriliyorsa tabiki okuyun sizin de hakkınız okumak ama açıköğretim fakültesinin böyle bir hakkı yok araştırdım sordum soruşturdum sadece fen-edb fakülteleri için geçerli bu uygulama açıköğretim büroları da mezun olduktan sonra yüksek lisans yapacaksınız diyormuş ama bu kaldırıldı okurken de verilmeyecek demişler ee peki siz neye bel bağladınız da böyle öğretmen havalarına girdiniz benim uyuz olduğum tek şey bu buna bi açıklama getirin de haklısınız biz odunun tekiyiz benciliz diyeyim.

kevin_norton

Yeni Üye
Tabi ki merd hocam haklı bu bölümün hiç bir garantisi yok.Boş boş boşuna okuyoruz.Ama kafamızın içini bilgiyle ,hele güzel Türkçeyle dolduruyoruz.Bu yeterli değil mi? Hadi diğer bölümler olsa neyse de Türkçeyi her Türk gencinin iyi bilmesi lazım.Bu açıdan bakarsak kaybedilen yada boşa giden birşey yok bence. Yapılan şey herzaman iyidir.
Tabii ki örgün okuyabiliyorsan daha iyi. Tıp,avukatlık,mühendislik,mimarlık,Dinkültürü,arapça bölümleri revaçta buraları kazanabiliyorsan çok güzel.Bu bölüme de ayrıca devam edebilir.Bu Türk dili edebiyatı bölümünü okumak hiçbir şeye engel değil.Hakkını veren heryerden ekmek yer.Ya sen düşünsene sen dört dörtlük Türk dili edebiyatı hocası olacaksın da kpss ile seni ugraştıracaklar ya güldürme beni ya..haaaaaahaaa.

ECRİN90

Özel Üye
Bu bölümün garantisi yok mu? :) Arkadaşlar, biçok yazı paylaştım burda.. hepsi de resmi kaynaklardan.. Bu bölümde okuyan öğrencilerin hepsinin örgündekilerden farkı yok diye vurguluyor yetkililer..
Bu uzun bi engelli koşu maratonu :) örgün-aöf hepimiz aynı kulvardayız, ve hepimizin tek bi amacı var.. Engelleri bir bir aşıp (yüksek not alıp) Finish çizgisine ulaşmak ;) (KPSS yi kazanmak)

Brohmir

Yeni Üye
Arkadaşlar önceki sayfalarda yazılmış olan kapatıldı mı, kapatılmadı mı tartışmalarını gördüm. Tabii üzerinden 2 ay falan geçmiş.
Peki hala kapanıp, kapanmadı belli mi? Bu süre zarfında bir olumlu veya olumsuz gelişme oldu mu?

merd

Yeni Üye
Açıköğretim Fakültesine daha önceleri hemşirelik bölümü de açılmış (mış)ve sonradan kapanmış (mış) bu bölüm de mahkemelikmiş (miş) ve çıkacak karar bekleniyormuş (muş) bu sene kapanmazsa bile seneye olmazsa öbür seneye de kapanma ihtimali varmış (mış)

bu arada ben bu öğretim görevlileri kadar yalancı insanlar görmedim adamlar aöfteki öğrencilerine 3.sınıfta size formasyon verecekler demişler bir üniv değil bütün ünivdekiler söylemiş bunu üstelik peki bunlar acaba bilmiyor mu formasyonun uzaktan eğitim yöntemiyle verilmesinin yasaklandığını profesorler özellikle anadolu üniv açıköğretim fakültesi dekanı kadar insanlarla oynayan bir insan görmedim!!! adam resmen umut satıyor bunun vebalini nasıl çekecekler 4 sene sonra soyulmus soğan gibi kalacak bu bölümü okuyanlar formasyon yok bişey yok

DAMLA^^

Yeni Üye
formdaki yazılarınızı görüyorum ve sizin gerçekten tutarsız biri olduğunuzu düşünüyorum ilk önce tutarlı olun ondan sonra yazın yazdıklarınız birbirini tutmuyor çok çelişkili yazıyorsunuz isterseniz tekrardan bir göz atın ya da yazarken dikkat edin bi böyle diyorsunuz başka ir arkadaş cvp yazıyor yok ben öyle demedim şöyle üçyüzaltmış bir şekilde dönüş yapıp değiştiriyorsunuz...bu kadarkesin konuşuyorsunuz da yetkililer bile daha bir şey söylemeden daha belgeli bir şekilde elde bulunmadan siz nasıl böyle kesin konuşuyorsunuz anlamadım sanki kararları siz veriyorsunuz sizin elinizdenmi geçiyor hem merak etmeyin ya er geç taşlar yerine oturacaktır neden bu kadar tepki veriyorsunuz edebiyatı neden bu kadar abartıyorsunuz bakın siz diyorsunuz fen edebiyat fakültesi şöyle böyle o kadar ulaşılmaz bir şey değil kaldıki türkiyenin sorunu dadeği hı eğitim sorunu diyorsanız kusura bakmayın daha ciddi eğitim sorunları var bu yanında görünmez bile ..bide biliyormusunuz edebiyat felsefe sosyoloji vs.bölümler açıldığında sırf anadolu üniv.rektörü tarafından açılmadı yök kurulunun kararıyla açıldı bir çok aşamadan ve toplantıdan geçildi prof.yorumları göz önüne alındı onlar böyle bir şey olabilr diye düşünüyorlarda siz mi olmaz diye düşünüyorsunuz peki siz neye güvenerek böyle düşünüyorsunuz eğitim alarakmevki olarak neye göre böyle düşünüyorsunuz kariyer olarak...bi de hemşreliği anlarım hadi uygulanma istiyor gerçi dışardan da olurda yinede olabilir peki edebiyat uygulama istiyor mu tabiki hayır sözel teknik değil evdede rahat öğrenilir hem de fazlasıyla bilgi...şimdi diyeceksiniz ki biz okulda ders görüyoruz tabi biz meRAK Etmyin örgündeki dersleride biliyoruz sizde gayet iyi biliyorsun nasıl dersler olduğunu sınavlarıda biliriz uygulamalarıda onun için söyledikleriniz laf kalabalığı gerekli değil yani lütfen işe yarar daha tutarlı daha inandırıcı daha gerçekçi olalım...lütfen kırıcı sert küçümseyeci olmayalım diğer bölümlere söylediğiniz çok yanlış eğitimli olgun insanlara yakışmıyor sarf edilen kelimeler..saygı çerçevesinde de yazılabilir zor değil....hem siz bizden daha çok kendi formasyonunuzu kafanıza takmışsınız nasıl alacaz diye düşünüyorsunuz bn sizin ilk seneniz olmadığını düşünüyorum ki biliyormusunuz sizinle ilgili uygulamayı ben söylim eğer 2010 da yerleşmediyseniz formasyon almak için 2.50 üstü not ortalamsı tebakül ediyor ortalamanız böyle olursa başvurabilirsiniz eğer olamzsa alese girip 70 üzeri almak zorundasın ki üniv.başvurabilesiniz üniv.görev yapmak için bu sene öyleydi bir yanlışım varsa af ola ama kesinlikle böyle biliyorum çevremden..yani siz böyle şeyler yazacağinıza kalkıp ders çalışmaya bakın vakit harcamayın sonuçta örgünde bir sürü rakibiniz var bide bitirenler haylen okuyanlar özel üniv. dahayeni eklendi 42 bin aöf.li yani iş zor kimse kimsenin hakkına geçemez herkes bir şekilde bir sistemle bir düzenlenmeyle formasyon lmaya hak kazanır gersi kpss dir orda geçen yol alacaktır zaten nerde nasıl okuduğundan sonuç dahada önemlidir çünkü sonuçtur bitiştir ..tavsiyem bence herkes kendi eğtimiyle hayalleriyle neler yapacaklarıyla sorumludur burdaki hiç bir arkadaşı küçümsemeyin benim üniv.hocam hep dışardan ıokumuştu şimdi ise kariyerinin doruğunda prof.yolunda binlerce örneği vr unutmayınki şartlardan dolayı okumayanlar okumayıpta çok zeki olan başarılı olan arkadaşlar var aöf.okuyanlar geri değil başkaşeyleride gözönüne alıp konuşalım yani ince düşünelim biraz herkes aynı değildir...inşallah herkes için hayırlısı olur...

kevin_norton

Yeni Üye
Bence de damla kardeşim haklı.Sadece çalışmak lazım.bakın son 2010/1 memur alımında aof işletme.iktisat mezunları 68 puanla memur oldu.ben 74 puanla açıkta kaldım.ya bak Allahın işine nerden ne olacak belli olmuyor.madem bir şeyin içine girdik bence devam edelim bitirelim bu Türk dili ve edebiyatı bölümünü derim.De mi? Sabah ola hayrola derler yabancılar.Atalarımızda görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler.çalışma=iş+aş

ECRİN90

Özel Üye
formdaki yazılarınızı görüyorum ve sizin gerçekten tutarsız biri olduğunuzu düşünüyorum ilk önce tutarlı olun ondan sonra yazın yazdıklarınız birbirini tutmuyor çok çelişkili yazıyorsunuz isterseniz tekrardan bir göz atın ya da yazarken dikkat edin bi böyle diyorsunuz başka ir arkadaş cvp yazıyor yok ben öyle demedim şöyle üçyüzaltmış bir şekilde dönüş yapıp değiştiriyorsunuz...bu kadarkesin konuşuyorsunuz da yetkililer bile daha bir şey söylemeden daha belgeli bir şekilde elde bulunmadan siz nasıl böyle kesin konuşuyorsunuz anlamadım sanki kararları siz veriyorsunuz sizin elinizdenmi geçiyor hem merak etmeyin ya er geç taşlar yerine oturacaktır neden bu kadar tepki veriyorsunuz edebiyatı neden bu kadar abartıyorsunuz bakın siz diyorsunuz fen edebiyat fakültesi şöyle böyle o kadar ulaşılmaz bir şey değil kaldıki türkiyenin sorunu dadeği hı eğitim sorunu diyorsanız kusura bakmayın daha ciddi eğitim sorunları var bu yanında görünmez bile ..bide biliyormusunuz edebiyat felsefe sosyoloji vs.bölümler açıldığında sırf anadolu üniv.rektörü tarafından açılmadı yök kurulunun kararıyla açıldı bir çok aşamadan ve toplantıdan geçildi prof.yorumları göz önüne alındı onlar böyle bir şey olabilr diye düşünüyorlarda siz mi olmaz diye düşünüyorsunuz peki siz neye güvenerek böyle düşünüyorsunuz eğitim alarakmevki olarak neye göre böyle düşünüyorsunuz kariyer olarak...bi de hemşreliği anlarım hadi uygulanma istiyor gerçi dışardan da olurda yinede olabilir peki edebiyat uygulama istiyor mu tabiki hayır sözel teknik değil evdede rahat öğrenilir hem de fazlasıyla bilgi...şimdi diyeceksiniz ki biz okulda ders görüyoruz tabi biz meRAK Etmyin örgündeki dersleride biliyoruz sizde gayet iyi biliyorsun nasıl dersler olduğunu sınavlarıda biliriz uygulamalarıda onun için söyledikleriniz laf kalabalığı gerekli değil yani lütfen işe yarar daha tutarlı daha inandırıcı daha gerçekçi olalım...lütfen kırıcı sert küçümseyeci olmayalım diğer bölümlere söylediğiniz çok yanlış eğitimli olgun insanlara yakışmıyor sarf edilen kelimeler..saygı çerçevesinde de yazılabilir zor değil....hem siz bizden daha çok kendi formasyonunuzu kafanıza takmışsınız nasıl alacaz diye düşünüyorsunuz bn sizin ilk seneniz olmadığını düşünüyorum ki biliyormusunuz sizinle ilgili uygulamayı ben söylim eğer 2010 da yerleşmediyseniz formasyon almak için 2.50 üstü not ortalamsı tebakül ediyor ortalamanız böyle olursa başvurabilirsiniz eğer olamzsa alese girip 70 üzeri almak zorundasın ki üniv.başvurabilesiniz üniv.görev yapmak için bu sene öyleydi bir yanlışım varsa af ola ama kesinlikle böyle biliyorum çevremden..yani siz böyle şeyler yazacağinıza kalkıp ders çalışmaya bakın vakit harcamayın sonuçta örgünde bir sürü rakibiniz var bide bitirenler haylen okuyanlar özel üniv. dahayeni eklendi 42 bin aöf.li yani iş zor kimse kimsenin hakkına geçemez herkes bir şekilde bir sistemle bir düzenlenmeyle formasyon lmaya hak kazanır gersi kpss dir orda geçen yol alacaktır zaten nerde nasıl okuduğundan sonuç dahada önemlidir çünkü sonuçtur bitiştir ..tavsiyem bence herkes kendi eğtimiyle hayalleriyle neler yapacaklarıyla sorumludur burdaki hiç bir arkadaşı küçümsemeyin benim üniv.hocam hep dışardan ıokumuştu şimdi ise kariyerinin doruğunda prof.yolunda binlerce örneği vr unutmayınki şartlardan dolayı okumayanlar okumayıpta çok zeki olan başarılı olan arkadaşlar var aöf.okuyanlar geri değil başkaşeyleride gözönüne alıp konuşalım yani ince düşünelim biraz herkes aynı değildir...inşallah herkes için hayırlısı olur...
Damla çok hakLısın. YaLan yanLış şeylerle insanların kafasını karıştırmak isteyenler mutlaka olacaktır. Resmi kaynaklardan yayınlanmadan aöf TDE bölümü kapatıldı, formasyon yok vs haberlerı verildi. Ben tüm bunlara gülüp geçiyorum :) ve her defasında arkadasları uyardım böyle şeylere kafa yormayın diye, ancak bu haberleri ciddiye alanlarımz da var elbette :) hepimizin amacı 4 yılın sonunda KPSS yi geçip iyi birer eğitimci olabilmek... Yetkililer resmi kaynaklardan açıklama yapıp söylediler bu bölümü okuyanların örgündekilerle eşit haklara sahip olduğunu.. Neden bu bu kadar göze batmadı da formasyonun verilemeyeceği duyumu bu kdr göze battı anlamyorm ? (!) herkes duymak istediği şeyi mi duyuyor nedir :)
Son olarak kötü kokulara burnunuzu kapayıp yola devam arkadaşlar :D ;)

kevin_norton

Yeni Üye
Şimdi atalarımız der ya eşşege altın semer vurmuşlar eşşek yine aynı eşşek. Yani diyeceğim o ki;önemli olan aranılan kalifiye eleman olmak lazım.Biz kendimizi Ecrin hocamın dediği gibi ilimle ,irfanla mücehhez ettikten sonra.donattıktan sonra herşey istediğimiz gibi olur.Herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar.

DAMLA^^

Yeni Üye
kevin norton ve ecrin sizlerde doğru söylüyorsunuz...saptırılarak söylenlere inanmayın çünkü söyleyenlerin niyeti belli ve kendileri bile kendileriyle ilgili sonucu bilmyorlar uyglamadan habersizler ilk önce kendilerine baksınlar..hem 42 bin edebiyat aöf..formasyn sorunları gelmdei yıllardır formasyon fen edebiyatların sorunu bu başkalarına mal edilemez kendileride seçerken bunu biliyorlardı şimdi mi afra tafra kesiliyorlar..şuda biliniyorki yetkililer formasyon konusu bu sene düzeltmeye gittiler düzenlenme yapılıyor hata belli bi kısmını biliyoruz ama malesef o saptırılıyor neyse er geç açıklanır kesinleşir ve emin olalım ki kimsenin de önü kapatılmaz bi şekilde formasyon alınır gerisi önemli hem dünyanında sonu değildir edebiyat ulaşılamaz bir şeyde değildir çok yüksek puanlı bölümler var diğerlerini hiçe saymak adaletli değildir herkesde edebiyatçı değildir üstünlüğüde yoktur...sizler boş verin safsata sözler dolanıyor siz önünüze yolunuza bakın her zaman en iyi olamaya çalışın gerisi kolay son güzel olsun en sonda yol alınıp alınmayacağı önemli yani karşılığı inşallah herkes istediğine ulaşır bencil olmayalım arkadaşlar aynı bölümlerde okunsa rakipleşmede olsa herkesin gerçekte hayallei istekleri başarıları farklıdır aynı meslekte olasa herkes aynı kulvarda değildir en basiti insanların gözünde bile..inşallah hayırlısı olur her yolculukgüzel başlar umutla hevesle istekle neşeyle başlar ama her yoculuğun sonu başı gibi olmayabilir inşallah herkes başındaki gibi bitirip istediği yere hayırlısıyla gelebilir imkansızı başarmanın tadı zorluğu yenmenin tadı bambaşkadır yeterki inanç olmalıdır..hayırlısı inşallah ...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk