bu çılgın türkler

seher

Özel Üye
ALKIŞLAR LÜTFEN
Kaza mahalinde elinde cep telefonuyla koşturup " 112²nin numarasi neydiiiii ? " diye bagıran hanımefendiye

[FONT=Segoe
Print]Annesine kızıp
buharlı ütünün içine işemeyi akıl eden! Annesini buram buram çiş kokularıyla iş yerine yollayan! Annesi; ancak arkadaşları â€￾acayip kokuyorsun￾ dediğinde işi çözen anneye ve çocuğuna
[/FONT]

[FONT=Segoe
Print]Banyonun lambası yanmayınca elektrikler kesik zannedip yarım saat gelmesini bekleyen. Beklerken de canı sıkılmasın diye televizyon seyreden kişiye
[/FONT]

[FONT=Segoe
Print]Ailecek televizyon izlerken üst komşu küçük oğlunu göndermiş. Çocuk
anneme ￾X teyze
annem dedi ki
bari haberleri açsınlar da
biz de dinleyelimâ€￾. Biz de kırmadık
açtık. Ailecek çok iyi niyetli olduğumuzdan
televizyonları bozuk sandık. Yüksek sesten dolayı bize laf soktuklarını anlamamız çocuğun ikinci gelişinden sonra oldu. Bu olayı yaşayan aileye
[/FONT]

Ayrıca aşağıdakiler de birer tebrik hakediyor:

Acı Kaybımız: [FONT=Segoe
Print]3 ay önce ailemize katılan
"Necmi" ismini verdigimiz kaplumbağamız dün
vefat etmiş. Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük. Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip
Necmia yi aldığımız
dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda " Abi onlar kış uykusuna yatar " cevabını almış bulunmaktayız. Hepimizin başı
sağolsun. Bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde.

Annemin Maceraları:
Shrek'in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında
el ele

tutuşmuş Shrek ve Fionaâ'yi gören annem
" Bunlar Süleyman ve Nazmiye
Demirel çifti mi ?" diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden.

Alfabe:
Ben de bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı istiyorum. Daha ikinci gün: " örrrtmenim
taa evden buraya tel çizmeye
mi geldik
hep yumarlak mı yapcaz
harf felan öretmicen mi ?" deme
cesaretini gösterdiği için

Annem:
"Bu taraf bitti" diye CDyi arkasına çeviren ve sonra da "CD çalar çalışmıyor!" diye feryat eden anneme alkış az geliyor!

Modem:
Yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem "Bu ne?" diye sordu. Ben de kolay anlasın diye "Hani benim bilgisayarım var ya
onunla internete giriyorum. İşte internete girmek için o kutu zorunlu" diye uzun uzun açıkladım. Anneannem dinledi beni ve "Yani modem bu" dedi ve konu kapandı

Yaz Okulu:
Bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite ögrencisine gelsin. Bu yaratıcılıga şapka çıkarılır.

Beyin Göçü:
Tikky olduğu her halinden belli olan kızımız Beşiktaş-Taksim
midibüsünde yanındakı arkadaşına dert yanmaktadır. "Â Şekerim dördüncü kez girdim ÖSSye
ama yine kazanamadım
gidicem sonunda Amerikaya o
olucak. Böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa !.. " Sen git
masrafları ben karşılıyorum.

Alman Yazar:
Bir alkış da lisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa dönüp " Bu şiiri ünlü Alman yazar Goethe yazmıştır " diyen hocaya
"
Niye
kağıt bulamamış mı ?" cevabını veren arkadaşa gonderelim.

Düz Mantık:
Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında " Bu ev kiralıktır " yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında Bu daâ yazısını görürseniz
bilin ki Trabzondasınız.

İngilizce Yazılısı:
Bir alkış da İngilizce sınavında "Nice .." şeklindeki boşluğu
"Nice mutlu yıllara !.. "Â biçiminde dolduran
dahi mi yoksa aptal mı olduğunu he
nüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum.

Hugo'lar Beşledi:
Bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken V. Hugo'ya "Beşinci Hugo" diyen arkadaşımıza gelsin.

Ne Zaman?
Kardeşim karne almıştı; fakat birçok zayıf notu vardı. Annem
babamla
beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu: "Sakın çocuğun moralini bozmayın
sakın kötü bir şey söylemeyin" uyarılar özellikle babama
yönelikti: "Hele de sen
sakın çocuğun gururunu kırma". Babam daha
fazla dayanamadı ve sordu: "Karne için ne zaman özür dileyeceğiz ?"

Havale:
Bankada gişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum. Yanımdaki gişede işlem yaptıran yaşlı teyzeye
işlemini yapan kadın soruyor: "
Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?" Teyzem cevap veriyor: "Bu paranın hayrını görme inşallah yazalım" evladım.

Lamba:
Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: "Bacım O geçtiğin gece lambası değildi;

çek sağa "

[FONT=Segoe
Print]Hacim nedir?

[FONT=Segoe
Print]Öğretmen bir arkadaşımdan naklen: 5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2. sorusu: "Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız ". Öğrencimizden gelen cevap: " Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim ?".

[/FONT]
[/FONT]

[/FONT]

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728