Dış Ticaretle Örgün Eğitim

Onurmete

Yeni Üye
Bölüm:
Büro Yönetimi
Merhaba ben Yeditepe Üniversitesi'nde 4 yıllık bir bölüm okuyorum. Bunun yanında 2 yıllık bir bölümüde açıktan bitirmek istiyorum. 4 yıllık bölüm okuyanların sınavsız olarak açıköğretim programlarından birini seçme hakları var ancak harç ücretleri bildiğim kadarıyla 2. üniversite programlarında normal fiyatın 2 katı. Bende bu yüzden YGS sınavına girdim ve barajı geçtim. Şuan açıköğretimden Dış Ticaret bölümünü seçmek istiyorum ancak 2. üniversite hakkı ile değil YGS sınavımın sonucuyla. Sorum böyle birşeyin mümkün olup olmadığı. Ben Yeditepe'de eğitimime devam ederken YGS sınav sonucumlada açıktan dış ticaret bölümünü yazıp okuyabilir miyim?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Tabiki aynı anda biri örgün egitim digeri açıkögretim olmak kaydıyla iki üniversite okuyabilirsiniz.

Onurmete

Yeni Üye
Bölüm:
Büro Yönetimi
Tabiki aynı anda biri örgün egitim digeri açıkögretim olmak kaydıyla iki üniversite okuyabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim sorumun bu kadar kısa sürede yanıt bulacağını düşünmüyordum. Bir yandan örgün eğitimimi tamamlarken bir yandan da dış ticareti bitirip ardından 2 sene daha okuyup işletme bölümünüde tamamlamayı düşünüyorum. Bunun yanında çift anadalımıda başarı ile tamamlarsam 4 sene sonunda 4 tane diploma sahibi olacağım.

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim sorumun bu kadar kısa sürede yanıt bulacağını düşünmüyordum. Bir yandan örgün eğitimimi tamamlarken bir yandan da dış ticareti bitirip ardından 2 sene daha okuyup işletme bölümünüde tamamlamayı düşünüyorum. Bunun yanında çift anadalımıda başarı ile tamamlarsam 4 sene sonunda 4 tane diploma sahibi olacağım.
Maşallah Allah zihin açıklığı versin, bu ne hız bu ne gayret böyle maşallah maşallah.....;)

pegasus_dna

Forum Editörü
örgünün avantajları söz konusu...biz aöfliler kendi bölümüz dışnda 2.üni. veya çift anadal gibi şansımız yok....inş en yakın zamanda ösym buna bir çözüm getirir, atatürk b,ve istanbul üniversiteleri biizm için 2. üni. şansı doğurur...... başarılar dilerim kardeşim

Onurmete

Yeni Üye
Bölüm:
Büro Yönetimi
Üniversite sınavına ilk girişimde kazanmış olsaydım şuan mezundum ancak ikinci girişimde bir yer tutturdum orada da 1 sene okuduktan sonra bırakıp bir yıl daha hazırlandım bunca sene kaybını bir şekilde telafi etmem gerekiyor. Yaşım henüz 20 ve 1. sınıfa yeni geçtim. Aklımda başıma biraz geç geldi sanırım biggrin Hedeflerim belli geriye çalışmak kalıyor onca senenin bana öğrettiği; hedef, azim ve çalışma olmadan hiçbirşey olmadığı :cici

Aşkaimtisal

Yeni Üye
2sene kaybınız olmuş evet ama yaşınız çok gençmiş, siz bu hızla devam ederseniz bayaaaa bi üni. okursunuz...:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem