gerçek seveni nasıl anlarız

E

_elmayra_

Misafir
:) vardır bence neden olmasın ki??
ya aşk yoktur bu devirde die bişey yok doğru insanı bulabilmek var devirle alakası yok olaylar her zmn aynı ama zaman farklı işte..karşına düzgün biri çıkmadığı için böle karamsar oluyo insan ama yanlış işte herkesin bir bay veya bayan doğrusu vardır elbet birgün karşısına çıkacakatır ;)
nedense bana bu düşünceler çok uzak geliyor.Konu bir eş bulmak değil.Gerçekten seven birini bulmak.Çevremdeki evli çiftlere bakıyorum da kimse hayatından memnun değil.Deli divane severek evlenenlerin arasına başkaları girmiş.Gerçek sevgi bu değil olmamalı:cool:

nanina

Yeni Üye
:) vardır bence neden olmasın ki??
ya aşk yoktur bu devirde die bişey yok doğru insanı bulabilmek var devirle alakası yok olaylar her zmn aynı ama zaman farklı işte..karşına düzgün biri çıkmadığı için böle karamsar oluyo insan ama yanlış işte herkesin bir bay veya bayan doğrusu vardır elbet birgün karşısına çıkacakatır ;)
inşallah karsımıza çıkar cnm :):)

nanina

Yeni Üye
nedense bana bu düşünceler çok uzak geliyor.Konu bir eş bulmak değil.Gerçekten seven birini bulmak.Çevremdeki evli çiftlere bakıyorum da kimse hayatından memnun değil.Deli divane severek evlenenlerin arasına başkaları girmiş.Gerçek sevgi bu değil olmamalı:cool:
çok haklısın arkadasm deli gbi birbirini sewp ewleniyolar we malesf sonu hüsran bu dewrde sewen insan bulmk çok zorr :(:(

kevin_norton

Yeni Üye
SADECE SEVGİ ile OLMAZ.Başka seyler de var. Mesala küfüv olma hali var.Kız-erkek birbirlerine eşit olmalı.En önemlisi bayanlarda hata var. Evlenince koca parasını rahat rahat yiyeceğim sanıyor.Bu yanlış. Hem bayan hem erkek kendisini yetiştirmeli.Her yönden donanımlı olmalı.Mesala kızlarımız hanım hanımcık ağır başlı ,bilgili...olmalı.Oglan çocuklarıda çok bilgili agırbaşlı sabırlı olmalı.hafif meşrebli olmamalı. Bıla bıla bıla..

nanina

Yeni Üye
sADECE SEVGİ OLMAZ.Başka seylerde var. Mesala küfüv olma var.Kız erkek biribirine eşit olmalı.En önemlisi bayanlarda hata var. Evlenince koca parasını rahat rahat yiyrceğim sanıyor.Bu yanlış. Hem bayan hem erkek kendisini yetiştirmeli.Her yönden donanımlı olmalı.Mesala kızlarımız hanım hanımcık ağır başlı ,bilgili...olmalı.Oglan çocuklarıda çok bilgili agırbaşlı sabırlı olmalı.hafif meşrebli olmamalı.
söyledqn sekilde kız we erkek oldqna inanmyrm ya ama kız we erkek birbirine esit olmalı bu konuda çok haklısın arkadasmm:):)

kevin_norton

Yeni Üye
söyledqn sekilde kız we erkek oldqna inanmyrm ya ama kız we erkek birbirine esit olmalı bu konuda çok haklısın arkadasmm:):)
Nasıl kız ve erkek yok. Anlamadım. Bilgili mi yok. Okumuş kültürlü. Ozaman hayvandan ne farkı kalıyor.Ben cahilleri hiç sevmem. Cahilden bir kimseyi cennete bile görsem konuşmam,arkadaşlık etmem.

nanina

Yeni Üye
Nasıl kız ve erkek yok. Anlamadım. Bilgili mi yok. Okumuş kültürlü. Ozaman hayvandan ne farkı kalıyor.Ben cahilleri hiç sevmem. Cahilden bir kimseyi cennete bile görsem konuşmam,arkadaşlık etmem.
yaa bi insan bilgili olsa bile bazılar ne kadar bilgili olursa olsun hayvandan farksz oluyo cahil bilgili diye ayırt etme bnce önemli olan insan olması . bi de öyle kız erkek yok derken demek istedğm genelde brbrne eşit olmuyo kız ve erkek ve bu zamanda efendi ağır başlı bi kız da bi erkek de yok aslnda var da çok azz istisna yani ama istisnalar kaideyi bozmaz :D:D

kevin_norton

Yeni Üye
yaa bi insan bilgili olsa bile bazılar ne kadar bilgili olursa olsun hayvandan farksz oluyo cahil bilgili diye ayırt etme bnce önemli olan insan olması . bi de öyle kız erkek yok derken demek istedğm genelde brbrne eşit olmuyo kız ve erkek ve bu zamanda efendi ağır başlı bi kız da bi erkek de yok aslnda var da çok azz istisna yani ama istisnalar kaideyi bozmaz :D:D
pöööhüüüü:D ehuehuuu loloooo.:D

eebru

Özel Üye
ya evlilik farklı bi durum işte bir süre snra alışkanlık oluyo artık ne olsa beni bırakmaz hesabıı
ama hem evliliklte hemde sevgililikte en önemli şey saygı saygı olmayınca olmuyo herşey bitio biranda
ama ben sana katılmıorum anlıyorum eş bulmak diil gerçek seveni bulmak zor diosun ama bece zor diil seçimlerini daha dikkatli yaparsan gerçek seveni bulursun ;)

kevin_norton

Yeni Üye
söylediklerm yalan mı ama yalansa yalan dee :D:D:D

Haklısın kardeşim.

ya evlilik farklı bi durum işte bir süre snra alışkanlık oluyo artık ne olsa beni bırakmaz hesabıı
ama hem evliliklte hemde sevgililikte en önemli şey saygı saygı olmayınca olmuyo herşey bitio biranda
ama ben sana katılmıorum anlıyorum eş bulmak diil gerçek seveni bulmak zor diosun ama bece zor diil seçimlerini daha dikkatli yaparsan gerçek seveni bulursun ;)
Gerçek seven yoktur.Ya senin güzelliğini sever,ya paranı sever,ya gençliğini sever...Hepsi olsa süper sever. Bu arada süper Türkçe değil.

E

_elmayra_

Misafir
kendi seçimlerimiz önemli elbette.seçenekler kısıtlı ise imkansız oluyor işte

E

_elmayra_

Misafir
İmkansız diye birşey yoktur. Sizin beyninizde oluşturdugunuz korkularınız ve koydugunuz engeller var. Öğrenilmiş çaresizlik deniliyor buna eğitim de.
polyanacılığı bırakalı uzun zaman oldu.Korkularım var doğru.Çünkü hayalkırıklıklarım fazla.Bu sadece sevgili anlamında da değil.Genelde arkadaşlarımdan yediğim kazıklar ağır basar.
Çaresiz değilim.Umudumu kaybetmıyorum.Gerçekçi yaklaşıyorum sadece.Gerçek seven dendiğinde benim aklıma çok farklı özellikleri olan kişiler gelıyor.Hayatını bana adayack bırı mesela.Benim beklentim yukarıda.Yoksa az beklentim olsa imkansızlıklar kaybolur ortadan;)

nanina

Yeni Üye
ya neden olmasınki?? herkes neden böyle karmasar??
en klasiğinden kendinize inanmıyormusunuz??
ya aslında insan basta karamsar değil birisine inanıyo o kişide hayal kırıklığına uğrayınca artk kimsenn gerçekten seveblcğne inanmıyo bundan kaynaklanıyo bi kişi yüzünden herkese aynı gözle bakıyo

eebru

Özel Üye
polyanacılığı bırakalı uzun zaman oldu.Korkularım var doğru.Çünkü hayalkırıklıklarım fazla.Bu sadece sevgili anlamında da değil.Genelde arkadaşlarımdan yediğim kazıklar ağır basar.
Çaresiz değilim.Umudumu kaybetmıyorum.Gerçekçi yaklaşıyorum sadece.Gerçek seven dendiğinde benim aklıma çok farklı özellikleri olan kişiler gelıyor.Hayatını bana adayack bırı mesela.Benim beklentim yukarıda.Yoksa az beklentim olsa imkansızlıklar kaybolur ortadan;)
seni anlıyorum cnm ümidini kaybetme ;) :)

nanina

Yeni Üye
:)
Çaresiz değilim.Umudumu kaybetmıyorum.Gerçekçi yaklaşıyorum sadece.Gerçek seven dendiğinde benim aklıma çok farklı özellikleri olan kişiler gelıyor.Hayatını bana adayack bırı mesela.Benim beklentim yukarıda.Yoksa az beklentim olsa imkansızlıklar kaybolur ortadan
çok haklısın arkadasm insan hayal kırıklklarna uğraynca ve darbe yediğinde bi anda hayata ve herkese farklı gözlerle bakııyo :)

kevin_norton

Yeni Üye
ya neden olmasınki?? herkes neden böyle karmasar??
en klasiğinden kendinize inanmıyormusunuz??
neden çirkin insanları sevmiyorsun. Dünyanın en çirkiniyle evlenmek istermiydin mesal senin boyun 1.80 120 cm biriyle evlenir misin hem de çok çirkin .

Şair demiş gerçi sizin söylediklerinize yakın birşey;
'' Güzelligin beş para etmez şu bende ki aşk olmasa.''

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye