Güzel bir cevap...

rainbow

Özel Üye
VAR MI ? YOK MU ?

Bir üniversite profesörü öğrencilerine şu soruyu sorar;;;;
--Var olan herşeyi ALLAH mı yarattı??
--Evet var olan herşeyi ALLAH(c.c.)yarattı..Profesör tekrarlar sorusunu öğrenci:yine 'evet efendim' diye yanıtlar...
--Eğer herşeyi yaradan ALLAH'sa ve şeytan varolduğuna göre şeytanı da Allah yaratmış olur ve çalışmalarımzda uyguladığımız kesinleştirme prensibine göre de (HAŞA) Allah şeytandır...

Öğrenci böyle bir önerme karşısında şaşırır..Ve yerine oturur..Profesör yine öğrencilerine Allah'ın bir efsane olduğunu kanıtlamaktan ötürü oldukça memnun
gözükmektedir...

Bu arada bir öğrenci ayağa kalkar.''profesör bir soru sorabilir miyim??''der..
prof.de olabileceğini söyler...Öğrenci;;;

--Soğuk var mıdır??diye sorar..Profesör:
__Nasıl bir soru .tabi de var,diye cevaplar..Sen hiç soğuktan üşümedin mi??
Öğrenci::
--Aslında fizik yasalarına göre soğuk yoktur.Yani biz gerçekte soğuğu sıcaklığın yokluğu olarak düşünürüz...Herkes veya nesneler o enerji oradaysa veya bir şekilde enerji iletilirse onu deneyimler....
Örneğin;;0-460 derece fahrenayt sıcaklığın kesin yokluğudur.Hiç olmadığı seviyedir yani..Bütün maddelerin bu seviyede reaksiyon verme özelliği bozulur...ve değişir..Soğuk yoktur..O Sadece sıcaklığın yokluğunda duyumsadıklarımızı tarif etmek için oluşturduğumuz bir kelimedirr...der ve devam eder..

--Hocam peki karanlık var mıdır???Profesör::
__Tabiki de vardır...der...Öğrenci:;;;
--Korkarım yine yanılıyorsunuz...Efendim çünkü karanlık yoktur.Gerçekte karanlık ışığın yokluğudur.Biz ışık üzerinde çalışabiliriz ama karanlığı çalışamayız.
Gerçekte biz NEwTON'un prizmasını kullanarak beyaz ışığı kırar ve renklerin çeşitli dalga uzunlukları üzerinde çalışabiliriz ama karanlığı ölçemeyiz..
Bir basit ışık ışını karanlık bir mekan aydınlatarak karanlığı kırmış olur ,yani karanlığı geçersiz kılar ...Siz belli bir mekanın ,uzayın ne kadar karanlık olduğundan nasıl emin olabilirsiniz... Işığın miktarını nasıl ölçersiniz bu doğrudur değil mi??? Karanlık insanlar tarafından ışığın olmadığı bir yer için kullanılan bir kelimedir......

Son olarak öğrenci profesöre bir soru daha sorar:::
--Efendim Şeytan var mıdır??bu kez profesör kendinden emin olmamakla cevaplar;
__Tabi ki ,açıkladığım gibi biz onu hergün heryerde görürüz..Şeytan kötülük,bir kişinin başka bir kişiye sergilediği insaniyetsizliğin örneğidir...O dünyada bütün işlenmiş suçlarda yer alır.Bunların hepside şeytanın kendisinden başka birşey de değildir....der.

--Şeytan da yoktur ...efendim.Yani o kendi başına yoktur .Şeytan basit olarak
aynen karanlık ve soğuktaki gibi insanın ALLAH'IN yokluğunun tarif etmek üzere kullandığı bir kelimeden ibarettir...... Şeytan ,kötülük,insanı ALLAH'I yüreğinde duyumsamadığı,hissetmediği zaman edindiği tecrübelerin bir sonucudur......O aynen sıcaklığın olmadığı yere gelen soğuk ve ışığın olmadığı yere gelen bir KARANLIK gibidir ...............

PRofesör yerine oturur.....İşte bu genç öğrencinin adı;;;;ALBERT EİNSTEİN.....dır...:)

asterıx

Yeni Üye
Yürüü bee einstein abii :D:D Ağzının payını vermiş valla :D

rainbow

Özel Üye
bencede arkasındayızz ...nasıl da cevabı yapıştrmışş..çok hoşuma gitii o yüzden yazdım ...iyi ettim de bence.;);)

güldeste

Yeni Üye
bencede iyi ettin...paylaşım için teşekkürler

zynp_55

Yeni Üye
ahhh alberti biz göremedikk keşke bizim hocamız olsaydıı ahh
emeğine sağlıkk çokk güzell bi paylaşım

rainbow

Özel Üye
sağolun arkadaşlar beğendiğinize sewindim.........:p

tbua

Yeni Üye
süper ya emeğine sağlık rainbow teşekkürler Albert Einstein, gitti cancağızım gitti

rainbow

Özel Üye
önemli değil tbuacım .........:cool:

edalım

Yeni Üye
Gerçekten çok güzel emeğine sağlık

Efsunnn

Yeni Üye
vayyy bee ii yapıştırmış cavabı :D:D tşkler paylaşımın için rainbow

rainbow

Özel Üye
EDALIM,,,EFSUNN ,,,ben teşekkürr ediyorum yorumlarınız için...........................:cool:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem