Herkese merhaba arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz ?

apocalypse

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Merhaba arkadaşlar bu siteye ilk mesajım :biggrin: ... Elektronik haberleşme ikinci öğretim önlisans bölümünde okuyorum :eek ... ygs ile kamu yönetimine kayıt olup aynı anda 2.üniversiteyi okuyabilir miyim ? :rolleyes: Şimdiden teşekkür ederim... claps

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar bu siteye ilk mesajım :biggrin: ... Elektronik haberleşme ikinci öğretim önlisans bölümünde okuyorum :eek ... ygs ile kamu yönetimine kayıt olup aynı anda 2.üniversiteyi okuyabilir miyim ? :rolleyes: Şimdiden teşekkür ederim... claps
Kamu yönetimi bölümü kontenjan sınırlaması olan bir bölüm olduğu ve zaten bir örgün bölüm okuduğunuz için, Kamu Yönetimi'ne YGS ile değil sınavsız ikinci üniversite kapsamında direk kayıt olma hakkınız bulunmaktadır. YGS sonucuna göre kayıt olamazsınız.

Eğer askerlik sorunuz var ise ben sınavsız ikinci üniversite ile kayıt olmanızı önermiyorum. Çünki ikinci üniversite kapsamında kayıtlarda askerlik tecil edilmemektedir.

Benim tavsiyem okuduğunuz bölümü bitirdiğiniz yıl, Dikey Geçiş kapsamında sınavsız olarak direk, işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye, çalışma ekononmisi, uluslararası ilişkiler veya konaklama işletmeciliği bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olmanızdır. Hem böylece 2 yıl daha okuyarak hem önlisans diplomaız hemde lisans diploması sahibi olmuş olursunuz.

Eğer önlisanstan mezun olunca KPSS ye girecekseniz atamanız olmadan lisanstan mezun olmanızı önermiyorum. Çünki KPSS önlisans tan girip atama olmadan lisans mezunu olursanız atamanız yapılmamaktadır.

apocalypse

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Kamu yönetimi bölümü kontenjan sınırlaması olan bir bölüm olduğu ve zaten bir örgün bölüm okuduğunuz için, Kamu Yönetimi'ne YGS ile değil sınavsız ikinci üniversite kapsamında direk kayıt olma hakkınız bulunmaktadır. YGS sonucuna göre kayıt olamazsınız.
yalnız ben kamu yönetimi aöf okumak istiyorum örgün bölümünü değil... ayrıca aöf bürosuna sordum 2 bölümün okunabildiğini söylediler bana ?

ayrıca ösym'nin bu kitapçığında...

“13. Türkiye’de Yükseköğretim Programlarına Kayıt Yaptıramayacak ve Eğitime Devam Edemeyecek Olanlar” kısmında “Yükseköğretim Kurumlarında aynı alanda iki ön lisans veya iki lisans programına (örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarının kontenjan sınırlaması olan) kayıt yapılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin 22.09.2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca bu durumdaki adaylar yükseköğretim programlarına kayıt yaptıramazlar.

Burda aynı alanda kontenjan sınırlaması olan 2 önlisans veya 2 lisans diyor ancak benim 1 lisans + 1 önlisans ve aynı alan değil ... neye dayanarak kayıt olamazsın diyorsun admin ?:cool:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,737
Son üye
ChessManInvow