kaynak kitaplar

edebiy@tçı

Yeni Üye
arkadaşlar nası gdio çalışmalarınız merak ettim hangi ünitelerdesinz ve tekrar etme aşamasına geçtiniz mi cvp ltfn:):)

edebiy@tçı

Yeni Üye
aöf tde bölümünde 7ders ile ilgili yaprak test var mı arkadaşlar bilgilendiren olursa sevinirim:):)

ECRİN90

Özel Üye
merhaba arkadaslar, ben tüm dersleri ara sınav bolumune kadar bıtırdım sadece eskı turk edb kaldı.. o da bıtmek uzere..

aöf tde yaprak testı ben bulamadm bulan olunca yazarsa sewınırım ;)

abdullah-gizem

Yeni Üye
bence bi tek murat yayınlarıyla kalmayın arkadaşlar.kaynak kitaplar edinin.bi tek sınavı geçmek için değil daha çok öğrenmek için araştırın.

ECRİN90

Özel Üye
Kesinlikle öyle. Sırf sınavlardan geçip diploma almak için çalışıyorsak eğitimci olamayız. Önce araştırıp bilgi edinmemiz lazım. Yoksa ne öğreteceğiz öğrencilere ?

kevin_norton

Yeni Üye
yargı yayın evinin Türk dili edb. kitabı var 2 tane çok kötü hazırlanmış.Ben aldım hiç tavsiye etmem. Zaten kpss de çok kötü ben eğitim bilimlerini almıştım cevap anahtarı hep hatalı.Hiç ciddi bir yayınevi değil.Ayrıca osmanlıcayı Türkçe gibi soldan sağa dogru basmışlar. Daha osmanlıcanın sağdan sola doğru yazıldığını bile biimiyor yargı yayınevi.hem suçlular bi de beni tehtiti ettiler değiştirmediler kitabı.Tam bir ciddiyetsizlik var eğitimle alakaları yok bu kurumun.bilgilerinize...saygılarımla...

kevin_norton

Yeni Üye
meyva ağacını sarınca karıca günah olurmu karıncayı kırınca balık baştan kokunca dolayısıyla eğitim yada basın camiasıda bu hale geliyo işte tek kelimeyle sıfır etkisiz bir sayısınız .

kevin_norton

Yeni Üye
dersler sdüde de var mı acaba bilen var mı.?

kevin_norton

Yeni Üye
sonsuz nur kardeş yabancı dilden geçmen çok kolay ben sana anlatayım.

kevin_norton

Yeni Üye
yabancı dili eğer ögrenemiyorsa şahıs dersten de geçmek istiyorsa yapması gereken şu .Açık ögretimin verdiği kitabı tamamını ezberle bu çok zor bir şey değil.Sana tavsiyem bu ben yabancı dil bölümünü okurken bazen günde 8 sayfa yabancı A4 kağıdı ezberlerdim.Gerçi bir eğitimci olarak ezbere karşıyım ama şu anda bunu tek çaresi bu çünkü dil en aşagı 7 sene de ögreniliyor. O da gece gündüz kelime ezberliyorsunuz. Hikaye kitabı okuyorsunuz.

kevin_norton

Yeni Üye
Evet,açık öğretimin 7 tane Türk dili ve edebiyatı kitabları çok güzel hazırlanmış.Gerekli bilgiler fazlasıyla var. Ben ayrıca ilerde lazım olur diye hem de çalışmalarımda kaynak olması için Fem yayınlarının Türk dili ve Edebiyatı konu anlatımlı (LGS-LYS) kitabını aldım .Şablon oluyor bana 4 sene boyunca ögreneceklerimizin kısa bir tarihçesi gibi.

kevin_norton

Yeni Üye
Aslında şimdi düşündüm de aof 7 kitabı sınavlar için yeterli,çok güzel hazırlanmış.Yardımcı kitabları görünce aof kitablarının kalitesi anlaşılıyor.Ama ecrin hocamın verdiği kaynaklar çok güzel,paylaşımlarının devamını diliyorum.Bir de ben paylaşa bilsem birşeyler.Daha önce hiç paylaşım sitelerine üye olmamıştım.yavaş yavaş sizin desteklerinizle o da olur birgün.Desteğinizi bekliyorum.Hepiciğinize bol şanslar.saygılarımla...

göktuğun

Yeni Üye
Merhum bilgin Faruk Kadri Timurtaş Bey"in Osmanlı Türkçesine Giriş adlı eserini incelemiştim.Oldukça güzel ve zengindi.İkinci sınıfa geçecek arkadaşlara O"nun Osmanlı Türkçesi Grameri adlı eserini tavsiye ediyorum.

Ayrıca Orkun Abideleri adlı eserin sahibi Muharrem Ergin"i de buna katmalıyız.Hüseyin Nihal Atsız Bey"in Türk Edebiyatı Tarihi de önemli kaynaklardandır.

ECRİN90

Özel Üye
Merhum bilgin Faruk Kadri Timurtaş Bey"in Osmanlı Türkçesine Giriş adlı eserini incelemiştim.Oldukça güzel ve zengindi.İkinci sınıfa geçecek arkadaşlara O"nun Osmanlı Türkçesi Grameri adlı eserini tavsiye ediyorum.

Ayrıca Orkun Abideleri adlı eserin sahibi Muharrem Ergin"i de buna katmalıyız.Hüseyin Nihal Atsız Bey"in Türk Edebiyatı Tarihi de önemli kaynaklardandır.
evet ben de dediğiniz ilk kitaptan çalıştım ilkin.. ben de tavsiye ederm..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz