Kılıçdaroğlu Oy Kullanamadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Tüm gün beklenmesine rağmen oy kullanmaya gitmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçmen listesinde adı olmadığı için için oy kullanamadığı açıklandı. CHP'den yapılan açıklamada bugün ortaya atılan iddialar doğrulandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, HABERTURK.COM'a yaptığı açıklamada "Kemal Bey, seçim yasası gereği milletvekili olduğu için istediği yerde oy kullanır. Belki İzmit'te kullanmıştır" demişti.

CHP'DEN AÇIKLAMA

CHP'den yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu'nun 2009 yerel seçimlerinde İstanbul Kağıthane'de oyunu kullandığı belirtildi ve şöyle denildi:

'Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde İstanbul’un Kağıthane İlçesi'ne kayıtlı adresinde ikamet ettiği ve bu adresi seçmen kütüğünde yer aldığı için oyunu İstanbul’da kullanmıştır.

Daha sonra Emniyet yetkililerinin tuttuğu tutanakla Sayın Genel Başkanın bilgisi dışında bu adresten ayrıldığı bildirilmiş ve sandık seçmen listesinden kaydının düşürülerek isminin çıkarılmış olduğu anlaşılmıştır.

Milletvekillerinin seçmen kütüğe kayıtlı oldukları çevrenin dışında da oy kullanabildiği bilindiği için yoğun referandum kampanyası sürecinde sandık seçmen listeleri incelenmemiş, bu arada YSK’nın 135/1 sayılı genelgesiyle milletvekillerinin kütüğe kayıtlı oldukları yerin ilçe seçim kurulu başkanlığından alınacak seçmen kağıdını göstermek suretiyle oy kullanabileceği hükmü getirildiğinden, milletvekillerinin seçim çevreleri dışında herhangi bir sandıkta oy kullanma olanağı kalmamıştır.

Bu nedenle de Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da oyunu kullanamamıştır.'

EŞİ KULLANDI, KENDİSİ YOKTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu oyunu kullandı ama yanında CHP liderinin olmaması dikkat çekti. Gazetecilerin Selvi Kılıçdaroğlu’na ’eşi Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy kullanıp kullanmayacağına’ ilişkin sorusu üzerine, "Hayırlı olsun. Eşim şu anda İstanbul’da" karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin aynı soruyu ısrarla sorması üzerine, "Kendisi şu anda İstanbul’da" şeklinde konuştu. Selvi Kılıçdaroğlu oyunu kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

İSTANBUL İL BAŞKANI ŞİMŞEK: KEMAL BEY İSTEDİĞİ YERDE OY KULLANIR

Konuyla ilgili bilgi aldığımız CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek HABERTURK.COM'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kemal Bey milletvekili olduğu için istediği yerde oy kullanır. Seçim kanununda bu böyledir. Ben en son korumasıyla konuştum. Karayoluyla Ankara'ya gidiyor. Belki İzmit'te kullanmıştır. İddialar tamamen asılsız. Sayın Genel Başkan oyunu kullanacaktır."

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ise HABERTURK.COM'a yaptığı açıklamada "Sayın Genel Başkan en son İstanbul'daydı. Orada oy kullanacağını tahmin ediyorum. Konuyla ilgili özel bir bilgim yok" dedi.

TWITTER'DA KILIÇDAROĞLU GEYİKLERİ...

* BDP'den son dakika açıklaması: Kılıçdaroğlu'na oy kullanmaması yönünde herhangi bir baskıda bulunmadık!!!
* BDP'den yeni açıklama: Kılıçdaroğlu'nun boykot edeceğini bilseydik seçim ittifakı yapardık.
* Türk Siyasal Hayatı seni hiç unutmayacak KK ve aylarca meydanlarda coşan oy sandığına koşamayan genel başkan olarak biz de unutmayacağız..
* CHP referandumun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne gidecekmiş. "Bizim başkan oy veremedi sayılmaz" diyolarmış..
* Kemalin dediğini yap yaptığını yapma
* şimdi recep bey demez mi, "daha oy kullanmayı bile beceremeyen adam ülke yönetimine talip oluyo" diye... haksız mı yani?
* sayın KILIÇDAROĞLU ne yapıp yapın sandığa gidin deyip de,kendin sandığa gidemeyişini hangi mizah dergisine havale edeceksin?
* KK ve eşi evdelerdir. eşi elma portakal soyuyordur. KK: Soy da ver hanım. Eşi: Sus bi oy bile veremedin, yok sana elma melma!
* Kılıçdaroğlunun oy kullanamamasını CHP Hayır diyerek yalanladı, KK ise bu konuyu arkadaşlarım araştırıyor rapor hazırlanacak, çözeriz dedi.
* KK oy kullanmaması (doğruysa) siyasal intihara yakın bir olay. Nasıl yani ya? Meydanlarda bağır çağır sonra sandığa gitme...
* acaba KK dünkü maçtan çok etkilenip son salisede oy kullanarak kahraman olacağınımı sanıyo
* KK'ye gelsin bu şarkı: oy oy oy oy oyyy oyy aman!
* KK hayırsız çıktı! Madem oy kullanmayacaktın niye meydanlarda nutuk attın o zaman. Soyadını Kılıçdaroylu olarak değiştirebilirsin
* KK'nın bu şekilde oy kullanamaması Türk demokrasisinin hali açısından da çok üzücü..CHP'de birileri hesabını verse bari..
* oy'una sahıp cıkamayan kk, bir ülkeye nasil sahip cıkabilir allah askına
* iyi güzel de bu KK oy kullanamadığını bugün mü keşfetti? nerde benim seçmen kağıdım demedi mi?
* Ama sabah Ankara'da oy kullanacak dediler KK için, olmadı yani. Sen o ka hayır mitingi yap bir hayır'ı esirge, hayır'sız insan.

merveg

Özel Üye
ne rezalet...ana muhalet lideri oy bile kullanamadı.tarihte bir ilk.bi de bu adam ülke yönetecek öyle mi:)

E

_elmayra_

Misafir
oy kullananlar çok güzel ülke yönetiyor değil mi?İyi ki de kullanmamış.Bü ülke böyle iken bu adam ne yapsa boş.Nato mermer nato kafa

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bilseydim Kılıçdaroğlunun Boykot Edeceğini HAYIR Atardım Onun Yerine :p

gokmavi

Yeni Üye
Hayır'da HAYIR vardır dedi ona Sormak Lazım : HAYIR'dır Sayın Kılıçdaroğlu, Oy Kullanmaya HAYIR'mı Dediniz :p

E

_elmayra_

Misafir
İyi malzeme çıktı sizede.Birkaç hafta eğlenir durursunuz:)

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
2 açıdan ele alıcam. 1) oy kullanamaması gerçekten çok ayıp. 2) dün yapılan açıklamada emniyet oynama yapmış, tezgah var diyorlar. Ama umarım hayırlısı olur.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kaç ay öncesinden açıklanmış durum bi gazeteci tarafından

E

_elmayra_

Misafir
Ben onun yerinde olsam bu millet için parmağımı bile kıpırdatmam.İyi yapmış ellerine sağlık:)

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Aslı'nın dediği gibi gazeteler yazdı ve televizyonlarda haberlerde geçti. Duru sana katılmıyorum, imam böyle yaparsa cemaat naapr misali.

AsenA_38

Yeni Üye
kılıçdaroğlunda zerre suç bulmuyorum bu yüzden oy kullanamayan o kadar çok kişi vardı ki sayamadım aylar öncesinden adres değişikliği bildiren kimse kaaleye alınmamış kimseye seçmen kağıdır gelmemiş memurlar oturup masa başında örgü örmek yerine işlerini yapsalar böyle rezaletler çıkmazdı

kevin_norton

Yeni Üye
ne rezalet.Bu partiler adamın içini karatıyor ya.televizyonu açtım mı her yerde bunların kavgası.içimi bulandırıyorlar.

merveg

Özel Üye
Ben onun yerinde olsam bu millet için parmağımı bile kıpırdatmam.İyi yapmış ellerine sağlık:)
iyi de sanki boykot için mi oy kullanamadı bu adam.neden aylardır kendini parçaladı HAYIR için de oy kullanamadı.yazık ya ben acıyorum haline .bide gülüyorum.ee Allah ın sopası olmaz

DAMLA^^

Yeni Üye
duyunca çok güldüm aylardır mitinglerde boy gösterip oylarınız hayırlı 'olsun diyen insan üstelik muhalefet partisi ve başkanı oy kullnamadı..niye memurlar suçlanıyor ki o da halktan biri değil mi nerde oy kullnacağını bir genel başkan nasıl bilmez zahmet etmemiş bilseydiler memurlar sandığı önüne götürürlerdi o zaman memurlar işini iyi yapardı demi ..şaşırdığım nasıl nerde oy kullanacağını bilmez halkta gidip muhtarlıklarda öğrenmiyormu seçmen kağıtı kaç gün önce çıktı yapmasınlar ya bide şike tezgah var diyorlar hiç zannetmiyorum bilseydi önceden nasıl tezgah kuracaklardı..bir genel başkana hayır öncüsüne yakışmad..bence nasip olmadı çünkü gönlü evet diyordu hayır demek nasip olmadı bence...

Efsunnn

Yeni Üye
seçmen kağıdından haberi yok insan hiç merak etmezmi nerede benim seçmen kağıdım diye ama ak partiye nasıl çamur atsam diye düşünmekten aklına bile gelmemiştir. ülke yönetmesinden geçtik köye muhtar bile olamaz

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Efsuna katılıyorum. Memurlar falan suçlu olamaz iki adrese kayıtlı olarak görünüyo adam memurla ne alakası var kendi işini kendisi takip edecek.

murat erci

Yeni Üye
benim anlamadığım dün televizyonda bir gazeteci millet vekilleri istediği yerde oy kullanabiliyor dedi bu adamın bundan haberi yokmuydu

murat erci

Yeni Üye
bide acaba diğer seçimlerde oy kullandımıki seçmen kütüğünde adı yokmuş nasıl oluyor anlamıyorum yarın bu adam başa gelse kimbilir neleri yanlış yapar unutur

murat erci

Yeni Üye
ama kesin nasılsa evet çıkacak boşuna kendimi yormayım demiştir

Efsunnn

Yeni Üye
teşekkürler İsmail aklın yolu bir. memurların suçu değil. insan azıcıkta kendi işini kendi halleder. Recep Tayip Erdoğan a konuşmasını kağıttan okuyarak yapıyor ezberci diyordu onun kağıdını takip edecem diye kendisinin seçmen kağıdını unutmuş :) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,737
Son üye
ChessManInvow