Kitaplardan sevdiğiniz cümleler

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Bizim adamlığımızda rekabet her zaman var; ama sahip olmadıklarımız için asla üzülmek yok. Biz sahip olduklarımıza değer verir ve onlarla yapılabileceklerin en iyisini yapmaya çalışırız. Sahip olmadıklarımızı da bilmek, tanımak isteriz; ama onlar için ağlamanın, sızlamanın faydasız olduğunu ezbere biliriz biz. Her insan gibi onları elde etmek bize de keyif verir elbette; ama bizi hiçbir şekilde mutsuz etmeye gücü yetmez onların.
Erdal DEMİRKIRAN-Adam Dediğin Benim Gibi Olur

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Hani insan bazen ne ileri ne geri, tek bir adım atamaz ya... Birini yanında tutmayı bilemez, ama onun yokluğunu da istemez... Kaybetmeyi göze alamaz ama kazanmak için de mücadele etmez... Bağlanmaya cesaret edemez ama azat da etmez O'nu... Ne sevilmekten vazgeçer, ne sevmeyi bilir. Hani çok sonra zaman geçer savrulurlar ya, o zaman dökülür dudaklardan itiraf edercesine: Ne gözümü alabildim ne de göze alabildim...
Can Dündar-Yarim Haziran

E

_elmayra_

Misafir
Malumunuz saç, kafanın üzerine yapışık şekliyle,vücudun sevilen,popüler bir bölgesidir.Sevgililer birbirlerinin saçını okşar,öper.Kızlar birbirlerinin saçını örerler,çocukların başı okşanır filan.Ama o saç arkadaşlarını terk edip bir başına takılmaya görsün!Hemen ''ıyyyyyy iğrençç!'' olur.Eee demin öpüyordun, noldu?
Kendi yurdunda sempatik görünen göçmenlerin sevilmemesiyle ilgili bir durum olabilir,araştırmaya değer:)))

Gülse Birsel-Velev ki ciddiyim kitabından

E

_elmayra_

Misafir
İnanmak paniğe kapılmayı reddetmektir.

Cengiz ERŞAHİN-Zorluklara karşı kendini ateşle

E

_elmayra_

Misafir
Birinden kötü bir söz işitirsen sessiz kal, kendi vicdanı rahat bırakmasın o kişiyi.Kendi vicdanı onu paylayacaktır.

Tolstoy- İnsan ne ile yaşar

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Üçüncü sınıf bir düdüğün içine hapsolmuş. Leblebi büyüklüğündeki o zımbırtının yalnızlığını yaşıyordu geniş odasında ve bu maçın hakemi hiç durmadan penaltı çalıyordu. Sarsılmıştı..
Erdal Demirkıran-Sadece Başbakan Okusun

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kırık yumurta kabuklarına dönmüştüm...İncecik zarına tutunan...
İclal Aydın-Senin Adın Bile Geçmedi

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

"Doğru isimler maşuğun varoluş kalesine bizi buyur eden asma köprülerdir ama oraya girmenin, ya da ordan firar etmenin tek yolu değil.
İlk bakışta göze çarpmayacak kadar derinlere gömülü başka patikalar da olabilir bir yerlerde.
Başka isimler, takma adlar,lakaplar,
kesinlikle başka bir zamana, başka bir bilince ait,gayri resmi, kayıtsız, tanımlanmamış isimler, kimi sonsuza kadar unutulmuş, kimi kalıcı, her biri aşk labirentinde sevgilinin elimizden kaçıp, gidebileceği gizli birer tünel, hem de daha aşağı, yokluğunu bile fark edemeden.

İsimler böyledir işte, insana dair ilk ve en kolay öğrenilen, ama aslında en zor sahip olunabilen..."
Elif Şafak / ARAF

eebru

Özel Üye
sen sana gözlerimden bak, gör bak nasıl seveceksin kendini
kakraman tazeoğlu_ BAŞKA

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Mülk gibi söz de, ne senin ne benim.
Cümle gibi aşk da ne senin ne benim.
Söz de,
Aşk da,
Ne benim ne senin.
Ağustos göklerinde başımın üzerinden geçen bulut,
Ne kadar Allah'tansa,
Mülk gibi söz de ve aşk da
O'ndan...

Nazan Bekiroğlu-Yusuf ile Züleyha

sonsuz_nur

Özel Üye
Anladınız mı şimdi gerçek gayesi çölde hayat dağıtmak olan bir kuyunun ölüm saçması ne demek ti?bir kuyunun şaşılası bahtı bu demektir....

By_tr

Özel Üye
O periler güzeli, Günün birinde, bir gece rüyana gireceğim diye söz verdi.
Bu sözün sevinciyle nice yıllar geçiyor ki gözüme uyku girmedi!

Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk - İskender Pala -

sonsuz_nur

Özel Üye
Kırkıncı Kural:aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır.Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım,mecazi mi,yoksa dünyevi,semai ya da cismani mi diye sorma!Ayrımlar ayrımları doğururAŞK'ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.Başlı başına bir dünyadır aşk.
Ya tam ortasındasındır,merkezinde,ya da dışındasındır,hasretinde!''
ELİF ŞAFAK

sonsuz_nur

Özel Üye
İnsanlara kızmama imkan yoktu, çünkü insanların en kıymetlisi, en sevgilisi bana en büyük kötülüğü etmişti; diğerlerinden başka bir şey beklenebilir miydi?
İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama da imkan yoktu ; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım. Başkalarına emniyet edebilir miydim?”

Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna

sonsuz_nur

Özel Üye
Arzın kaderini değiştirenler,kaderlerinden utananlardır.Zilletten kurtulmak için Sezarlaşılır.Taç ise yüz karasını pırıltılarla gizlediği için kutsaldır...

Cemil Meriç:'Bu Ülke'

sonsuz_nur

Özel Üye
Ben ilk kez uçuruma düşer gibi sevdim. Gün gelip uçurumda boğulacağımı nereden bilebilirdim?"

Nazan Bekiroğlu - İsimle Ateş Arasında

sonsuz_nur

Özel Üye
Etin etimden, kemigin kemigimden. Ay isiginda oku harflerimi, ay isiginda yaz nameni. Senden önce öleyim ki ölümden korkma. Benden evvel öl ki ölümden korkmayayim.
Öyleyse dirimim gibi ölümümde de arkadasim.
Ey benim yaradilisim, yolunu kaybetmis yol arkadasim.
Kimin bagrindaki kemikten yaratilmissan ona gel. Eksik parçami arar gibi seni ariyorum ben. Sen de beni ara. Boslugunu doldur, eksigini tamamla.........

sonsuz_nur

Özel Üye
Ben uçmayı öğrenemeden gökyüzüne fırlatılmış bir kuş; ben ısınmayan sulara ateşim. Ve çaresizim. Ve üşüyorum. Her "ve" den sonra ıstırabım var...

sonsuz_nur

Özel Üye
Bir şizofrendim artık... Yalanlar söylüyordum, hem sana hem de ona... Kendimi tanıyamaz olmuştum. Hangisi bendim? İçimdeki, o güzelliğiyle dünyayı elde etmeye kışkırtılmış, karanlık ve ilgi tutsağı kadın mıydım; yoksa uğruna hayatından vazgeçmeye hazır olduğu aşkına mahkum, ezilmiş, kapılarda bırakılmış, verdiği güven ve taşıdığı masumiyetle sana cazip gelmeyen o sevdalı kadın mı? İkisi de olmak istemiyordum. Ama ikisinden de vazgeçemiyordum. Sanki biri olmazsa diğeri yıkılacak gibiydi. Birbirinden nefret eden ve birbirinin varlığına tahammül edemeyen bu iki benlikle yalnız kaldğımda çıldıracak gibi oluyor, ağır ağır ruhumu öldürüyordum...
Şizofren Aşka Mektup

sonsuz_nur

Özel Üye
ölümden niye korkacağımki? ben varken o yoktur, o gelince de ben olmayacağım"
Montaigne Denemeler

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421