lisanstan açıköğretime geçiş

tarikakcan

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Öncelikle merhabalar. Ben 2005 yılında Adnan Menderes Üniversitesi sınıf öğretmenliği kazanmış bir öğrenciyim. Bazı sağlık problemlerim sebebiyle okulumu uzatıp 7 sene okudum ve 7 yılın sonunda 36 kredi eksiğimle okula tekrardan ara vermek zorunda kaldım. Şimdi ise açıköğretim fakültesindeki okulöncesi öğretmenliği bölümüne üniversite sınavına girip kayıt yaptırma düşüncesindeyim. Sınıf öğretmenliği okurkenki transkriptimdeki 1. ve 2. sınıftaki derslerimden sadece 2. sınıftan 1 dersten kaldım. Okumuş olduğum sürede vermiş olduğum yaklaşık 136 kredilik derslerden okulöncesi öğretmenliğinde programda yer alan derslerin yerine geçermi, yani o derslerden muaf olurmuyum? 2. sorum ise şu ben bir kore gazisi çoçuğuyum. lisanstayken eğitim-öğretim ücreti ödememekteydim. Açıköğretimdede bu haktan yararlanabiliyormuyum acaba? Şimdiden teşekkür ederim okuyupta vereceğinizcevaplar için. İyi çalışmalar dilerim.

tarikakcan

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
bugün birşey öğrendim sanırım okulöncesi eğitimine yeni öğrenci kaydı yapılmıyormuş fakat lisans tamamlamada sınıf öğretmenliği varmıs sizce başvurma hakkım varmı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Dediğiniz gibi maalesef Okul Öncesi öğretmenliği öğrenci almamaktadır. Ama Sınıf Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programına 3.sınıftan kayıt yaptırarak eğitime devam edebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk