merak ettiğim bir soru

Mustafa_64

Yeni Üye
arkadaşlar aöf önlisans tan mezun olan biri astsubay nasıl olur kpss yemi girmesi lazım konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabiirmi?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Janarma Astsubay Dış Kaynaktan Astsubay Temini

Başvurular her yıl muhtemelen Ocak veya Şubat aylarında ÖSYM İl Sınav Yöneticiliklerine yapılmakta olup, adayların Jandarma Genel Komutanlığınca kaynak olarak belirlenen en az iki yıl süreli önlisans veya lisans programlarından mezun olmakla birlikte aynı zamanda lise öğrenimlerini kaynak olarak belirlenen Lise/dengi okullarda tamamlamış olmaları ve önlisans mezunlarının 25, lisans mezunlarının ise 27 yaşından büyük olmamaları(bir üst yaştan gün almamış olmaları) ve erkek olmaları gerekmektedir. Adaylar ÖSYM tarafından yapılan özel yazılı sınava göre ikinci aşama Seçme sınavlarına çağrılmaktadır. Seçme sınavlarında başarılı olarak okula kabulü yapılan astsubay adayları, yaklaşık 3 ay süreli Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı kazandırma eğitimine(yatılı) tabi tutularak, başarılı olanlar Jandarma Astsubay Çavuş rütbesiyle mezun olmakta ve müteakiben 9 ay süre ile Jandarma Astsubay Temel Kurs Tabur Komutanlığı bünyesinde adlî, mülkî, askerî ve diğer görevlerle ilgili jandarma mesleki eğitim ve öğretim görmektedir. (JATEK giriş koşulları her yıl Jandarma Genel Komutanl internet adresinde yayınlanmaktadır.)

Mustafa_64

Yeni Üye
peki hocam ben buyıl inş önlisanstan mezun olacam mezun olmadan daha okurken basvuru yapabilirmiyim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Eğer mezun olabilecek durumdaysanız sanırım başvurabilirsiniz. Emin değilim maalesef.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem